Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz hcl #18885 üzenetére

    "Ez is a kóóómááány miatt van" nagyon sokáig így gondolkodott, elkötelezett vérbalos is volt. Már lekopogom ez már a múlt és ő is megpróbál másokat felvilágosítani, bár politikai nézetei számomra még mindig radikálisan a "kék" tengelyen mozog... de ez már teljesen más téma.

    Engem is hülyének néztek bár más miatt, mikor vettem eszközöket hitelre anno, nem áruhitelre (akkor azon horribilis kamat volt, manapság a sok 0%-ossal elég szépen lehet kifogdosni dolgokat, de itt is 800-as TV-t veszik viszik mint a cukrot, médiás kolléga mondta...), hanem fix forint alapra (ilyen 7-11% közötti thmre)... 3 hónapon belül kitörlesztettem az egész összeget előre. Azóta is volt kisebb nagyobb hitelem a bankomnál (ez maximum 550K). Nem nem azért mert nem tudnám egy összegbe kicsengetni, azért mert mi van, ha más is tönkre megy, mi történik, ha váratlan kiadás keletkezik... stb. Ilyen téren peches vagyok, általában, ha valami gallyra megy azonnal követi egy másik. (illetve utálok kicentizve élni a hónapba), mosni, kaját tárolni, meg sajna kell, oké van Mr. Bubble-s, de nah :DDD.

    Én Albizok, de respect a döntésért, szerintem legjobban döntöttél. Én szemét vagyok nagyon, de nézem az ingatlan árverési-t :U, hátha belefutok egy ideálisba, bagóért.

    De ilyen 20-30 milliókat sose vennék fel... körülbelül 1-2 év ami belátható előre... Ez már nem az mint 90 előtt, hogy TUTI fix dolgozni fogsz :DDD, simán lehet, hogy jön egy újítás a szakmád semmit nem ér egyik napról a másikra, és ágyem bugyesz ott állsz gatyában az utca közepén és akkor újratervezés... 400-as fizuból lesz hírtelen 200, mert mást nem találsz hírtelen, a törlesztők a számlák meg jönnek és csak jönnek...

    De a V8 a pokolban is VÉNYÓC ;]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • BiP

    nagyúr

    válasz hcl #18885 üzenetére

    2010-ben csak akkora lakást vettem, ami kijött a pénzemből.
    Há nóóóórmális vagy? Nagyot kell álmodni, szinten felüli életszinvonalon élni, hogy a dzsentri magyarságérzet meglegyen.

    #18887 Silverboy : egyszer vettem cuccot hitelre, a hűtőt, adtak 10% kedvezményt, ha cetelemre veszem. (ha 45napon belül kifizetem, akkor kamatmentes, ha elfeledkezel róla (nyilván ez a cél), akkor csak havi párezer, de brutál kamat)
    30nap múlva kicsengettem, és örültem a 10%-nak.

Új hozzászólás Aktív témák