Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz bteebi #219 üzenetére

    "Tény, hogy 1 misi 40 óráért leginkább csak névlegesen van, de a kétharmadát simán meg lehet keresni 40-45 órában is."

    Mondtam, hogy ne röhögtess!! Pénzügyi területen dolgoztam és bele láttam, hogy milyen jövedelemszinthez mennyit dolgoznak az emberek. A heti 40-45 óra és a havi 650e nettó amit te írtál az csak mese. Azok az emberek nem heti 40-45 órát dolgoznak hanem sokszor majdnem a dupláját és kb még így is madzagon rángatják őket, akár késő este is csöröghet a telefonjuk a meló miatt és a hétvégi munka is elég gyakori náluk. Vagy egyik ismerősöm a suliból mondta, hogy délután jön neki egy sms, hogy mikor indul a gép hová kell utazni hol kapja meg a jegyét stb. Persze család meg ilyenek nem is volt neki.
    Jópár ilyen emberrel találkoztam már vállalkozóval és alkalmazottal is, idegenekkel és a saját személyes ismeretségi körömben lévő emberekkel is.

    Te valami mesekönyvet olvasol vagy szívsz valamit?

    " 7 évben több, mint 3 milliót költöttünk albérletbe (ha úgy tetszik, ennyi pénzt adtunk ajándékba másnak), és többnyire nagyon kis lakásokban éltünk. "
    És a banknak fizetett kamat az mi? Meg beleszámoltad a házzal járó rengeteg kiadást amit fentebb meg is említettek neked? Plusz az egyebeket? Albérletet meg okosan is lehet választani nagyon jót, akár a belvárosban is ahol általában drágábbak az albérletek és a lakások is.

    "Aki több tízmillión csücsül, az vagy nem szegény, vagy pedig örökölt."
    Miért aki a házában lakik és kb kajára nincs pénze az min csücsül?? Nem örökölt ő semmit sem, csak van egy háza amit amúgy nem tud fenntartani, de inkább szenved, minthogy eladja és vagy kisebbe költözzön vagy albérletbe.
    Ezt egyébként egy gazdag ember mondta nem én találtam ki, hogy Mo a szegény gazdagok országa és arra gondolt amit előzőleg leírtam. Van egy rakás pénze ingatlanban, de mégsem tud vele mit kezdeni.
    A gyereknek építsek házat??? Minek?? Én akarok élni MOST nehogy már érte éljek én, hogy majd neki jó legyen. Persze lehet segíteni neki nem erről van szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák