Új hozzászólás Aktív témák

  • fene_vad

    senior tag

    válasz big-J #200 üzenetére

    Tessék, ez az utolsó, hogy helyetted gondolkodok, innentől támaszkodj az saját agyadra:

    "Úgy tűnik, az emberek életének értelme a munka, (ami csak egy módja a pénzszerzésnek, ami szintén csak egy eszköz) illetve annak a gyümölcsének elköltése egy idő után ők sem tudják mire."

    1. Senki nem mondott itt ilyet, hogy az emberek élete a munka vagy a pénz elköltése (én speciel ennek pontosan az ellenkezőjét mondtam).

    "Ez ugyanaz, mintha elektromosságot generáló biciklit hajtanál megszokásból, ha a szomszédban felhúzták volna az atomreaktort."

    2. Nem ugyanaz, szar hasonlat, bármily furcsán hangozzék, a munkát lehet élvezni is, nem csak pénzszerzésre jó.

    "Szegények annyira szociálisan agymosottak, hogy az életük értelmét adó - güri <> költés baromságokra, hogy lássa a szomszéd - kettős eltűnését nem tudnák kezelni, így inkább csak 50 milliót kérnének."

    3. Miért szociálisan? Nem azt írtam pont vagy 4 helyen, hogy a szociális kapcsolatok mennyire fontosak? Tudod mit jelent a szó?
    4-5-6. szalmabáb érvelés, senki nem mondott ilyeneket, és a három tagmondat közötti 2 összekötés logikailag értelmezhetetlen.

    "A legrosszabb az volt, amikor rájöttem, sokan közülük mennyire felnőttek és így sincs fogalmuk miért vannak a földön(mert nem azért a kettőért)."

    7. azt nem sikerült felfognod, hogy én is ugyanezt írtam, "nem azért a kettőért" vagyunk a Földön.

  • Cickánykoma

    tag

    A túl sok pénzem lett hirtelen dilemma megoldható gyorsan és elegánsan: az államadósság elleni harci alapnak kell felajánlani vagy nagyvonalúan odaadományozni "mélyszegény" politikusainkank. :DDD (/irony)

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • kislaszlo83

    tag

    Azért ez nagyon durva. Mindenki, azt gondolná, hogy mennyire egyszerű az élet a korlátlan pénzforrásokkal, de itt vannak az élő példák. Az egyensúly megtalálása a legfontosabb, de persze hiteles véleményt csak az tud formálni, aki mindkettő (csóró vs gazdag) életbe belekóstolt.

  • orion1025

    őstag

    Ó, milyen szomorú, még meg is sajnálom az ilyen embereket....

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • davidsone

    addikt

    válasz orion1025 #204 üzenetére

    Te ezt nem tudhatod ;]

    ...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

  • big-J

    őstag

    válasz fene_vad #201 üzenetére

    Miért gondolod, hogy neked címeztem az első írásom? Én általánosságban írtam, arra a néhány különböző posztra, akik azt írták, a pénz mellett is dolgoznának, nem kellene nekik annyi, stb.. Ha nem állítottál ilyeneket, akkor nem kell megvédd magad, mert nyilvánvalóan nem neked szántam.

    Szoval ha vitázni akarsz jó lenne definálni, kiről van szó, különben elbeszélünk egymás mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz big-J #206 üzenetére

    Szerinted mi a "helyes" ilyen helyzetben?
    Miért baj, vagy furcsa, ha valaki dolgozni akar sok pénzzel is?
    Kiváncsi vagyok a véleményedre.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • orion1025

    őstag

    válasz davidsone #205 üzenetére

    Pénz mellett is lehet embernek maradni, számos példa van rá a környezetemben.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • bteebi

    veterán

    válasz orion1025 #208 üzenetére

    Olyan példa én is szívesen lennék :DDD.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • llaszlo

    veterán

    válasz orion1025 #208 üzenetére

    Ők is hirtelen gazdagodtak meg? Mert aki fokozatosan az általában megtanul a pénzzel bánni és felnőlni hozzá. Ilyen embert én is ismerek. De a lottónyertesek közül is szinte az összes elveszti a pénzt és rosszabbul él, mint előtte. Sok celebre is ez az igaz. Kapják a pénzt, általában eléggé hirtelen és ettől általában még nagyképűek is lesznek.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz big-J #176 üzenetére

    Szerinted akinek sok pénze van és dolgozik az azért dolgozik meg a munka az élete értelme??? OMG.
    Nem!!! Azok az emberek nem a pénzért dolgoznak, hanem a céljaikért. Óriási a különbség azok között akik a pénzért dolgoznak és azok között akik a céljaikért. Aki a pénzért dolgozik annak általában sosincs pénze.

  • kikikirly

    senior tag

    válasz llaszlo #211 üzenetére

    Pontosan ahogy mondod.Manapság sajnos sok ember dolgozik a pénzért úgy hogy közben nem szereti a munkáját.Pedig a pénz nem kárpótol úgy mintha valamit szenvedélyből,magad miatt,ezért csinálod mert valamit meg akarsz változtatni.Jelenleg a munkámmal 150-200k között keresek havonta(és nincs karrier lehetőség sem).De ami a lényeg hogy szeretem ezt csinálni,és többször gondolkoztam azon hogyha teszem azt ajánlanának egy olyan munkát amivel kereshetek 1 Misit havonta de nem élvezném,(maradjunk annál hogy semleges a munka,tehát nem is utálom és nem is élvezem különösebben),vajon otthagynám-e a mostani munkámat?Arra jutottam több alkalommal is hogy nem!Mindennap szeretek bemenni dolgozni,mindennap van kihívás és sikerélmény.Ezt lecserélni 1 Misire és mindennap bemenni úgy dolgozni a követező 10 évben unom amit csinálok nincs benne kihívás, minden hétköznap arra kelni hogy jaj már megint egy unalmas munkanap kezdődik,este pedig nem úgy mész haza hogy de jó túl vagyunk ezen is ...hanem épp ellenkezőleg alig várod hogy elkezdődjön a következő nap.Szerintem a pénz nem ér annyit,persze van akkora összeg a kb.10 misinél talán elgondolkoznék rajta.Egész egyszerűen hatalmas különbség van a megélhetésből és a szenvedélyből végzett munka közt,ahogy én szoktam mondani a munkád által szerzett boldogságra tekints Extra juttatásként.Persze az a legjobb ha olyat csinálsz amit szeretsz és meg is fizetik.24 éves fiatalember vagyok,ha ez számít valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • vg

    addikt

    válasz kikikirly #212 üzenetére

    Vicces vagy. Én havi 1 millióért akár a szaros csatornát is mosolyogva tisztítom egy fogkefével! :W :W :W :W

  • bteebi

    veterán

    válasz kikikirly #212 üzenetére

    Hát spec. ha nincsenek olyan céljaid, amikhez pénz is kell (utazás, saját ház, saját autó, kajálás, megélhetés), akkor teljesen érthető a hozzáállásod. Mindenesetre szülői segítség, hátszél nélkül, nulláról indulva még egy 250-300k-s fizetés se túl sok. Ezt saját tapasztalatból tudom. Ha nem a szüleiddel laksz (ami szerintem huszonpár évesen már elvárható lenne), akkor eleve elmegy 60-100 ezer az albérletre, a maradékból meg élj meg valahogy, és tegyél is félre úgy, hogy összejöjjön az önerőd. Ha az megvan (nagyon alsó hangon 2-3 millió Ft), akkor már egy 8-10 milliós hitellel meg is van oldva a következő 15-25 éved.

    Jelenleg megkeresel évi 1,8-2,4 milliót, amúgy meg megkeresnél 12 milliót. 2 év alatt már házat vehetnél, akár hitel nélkül is, miközben jól megélnél, és még utazni is tudnál. De nem, inkább maradsz a "challenging" munkádnál a semleges (és jó megélhetés) helyett :B. A HR-esek tutira imádnának :DDD. Ennyi erővel amúgy fizetést se kérj, mert szereted azt, amit csinálsz, a szórakozásért viszont fizetni szoktak, nem pénzt kapni :N...

    A munkaidő a hét 168 órájából még mindig csak 40-50 óra, szóval van annak jelentősége, hogy mi történik a maradék kétharmadban. Egy gyűlölt munkát tényleg nem lehet sokáig csinálni egészségesen, de szerintem van az a pénz (például a fent említett 1 misi), amiért egy ideig még az is tolerálható lehet.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • llaszlo

    veterán

    válasz kikikirly #212 üzenetére

    Látod? Itt mindenki milyen okos egy olyan élethelyzetről beszélnek amiről tulajdonképpen fogalmuk sincs és valószínűleg soha nem is lesz!? Havi 1 milliós fizetetéssel járó munkát amúgyis milyen könnyű találni, ugye? :D Plusz egyes válaszokban a pénzügyi intelligencia teljes hiánya is nagyon jól megmutatkozik.
    Vannak emberek akik eladják a "lelküket, és főleg az idejüket, meg a boldogságukat is" a pénzért aztán egyszercsak rájönnek, hogy nem érte meg, de akkor már lehet, hogy túl késő lesz. Jó munkát neked. :) Azért ha találsz más dolgot amit szeretsz és jobban megfizetik, akkor érdemes lehet váltani. De te legalább boldog vagy és nagyívben tehetsz másokra. :)

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz llaszlo #215 üzenetére

    "Vannak emberek akik eladják a "lelküket, és főleg az idejüket, meg a boldogságukat is" a pénzért aztán egyszercsak rájönnek, hogy nem érte meg, de akkor már lehet, hogy túl késő lesz."

    Azért feleslegesen nem muszáj hülyeségeket írni. Semleges munkáról beszélt, azt meg finoman szólva is el lehet viselni. Meg milyen idő eladásról beszélsz? Mivel dedikáltan nem volt kiemelve, ezért feltételezhetően mindkét esetben a standard, (névlegesen) 40 órás munkahétről beszélhetünk. Szóval mi nem éri meg, mi lenne túl későn?

    Valószínűleg amúgy nem vagy a (fej)számolás bajnoka. Ha mondjuk 2-3 évig dolgozna az "unalmas" (de amúgy nem rossz) állásban, akkor az egész világot bejárhatná (ami azért örök élmény) pusztán a fizetések közötti különbözetből, és utána ugyanúgy visszamehetne dolgozni a baromi frankó állásába 150k-ért. Amúgy meg rég szar már, ha valakinek csak a munkája határozza meg az életét, a boldogságát. Nem tudom, hogy te hogy vagy ezzel, de nekem erre ott van a családom :U. Alapjaiban véve szeretem a munkámat, de nem ez határozza meg az életemet, hanem az azon kívüli dolgok.

    Tudod amúgy mi lesz majd késő? Amikor majd vagy 10 év múlva rájön, hogy a 150-200k-ból nem tud fenntartani egy családot, és nemhogy saját házra, de még albérletre se futja, ha a felesége otthon lesz a kisgyerekükkel. Meg egyébként egy nyaralás se feltétlenül csak annyi, hogy felmászok a kert végében lévő domboldalra, vagy a hétvégén elmegyek a Balatonra...

    "Plusz egyes válaszokban a pénzügyi intelligencia teljes hiánya is nagyon jól megmutatkozik."

    Értelmezzük. Két válasz volt, szóval vagy "az egyik", vagy pl. "mindkettő", de az "egyes válaszokban" tulajdonképp nem helytálló. Vagy a két válasz közül melyik tetszett a legkevésbé? :U

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • llaszlo

    veterán

    válasz bteebi #216 üzenetére

    Mondj már olyan munkát amiért egy misit fizetnek heti 40 órában. Sőt egyáltalán mondj már olyan munkahelyet ahol nem éhbérért dolgoztatnak és csak heti 40 órát kell dolgozni.
    De inkább ne röhögtess.
    Általában az emberek pont arról panaszkodnak, hogy nincs idejük magukra, még azok is akik "csak" 200e-et keresnek.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz bteebi #216 üzenetére

    De képzeld ismerek olyan párt is akik közfoglalkoztatottak az össz havi bevételük kb 150-170e, de van megtakarításuk, nyaralni is szoktak (sőt még akár külföldön is), és albérletben laknak. Nem kenyéren és vizen élnek. Igaz gyerek az nincs. Szórakozni és sportolni is szoktak. Heti 40 órát dolgoznak. Azt ne kérdezd, hogy miért ott dolgoznak és úgy ahogy ezt ők választották. Nagyon nem vagy képben a valósággal kapcsolatban.

    Saját házam meg lakásom meg valószínűleg sosem lesz. Mo-on van a legtöbb szegény milliomos akik napi szinten szegényen élnek miközben akár több 10 millión csücsülnek. Ráadásul a saját ingatlan leköti az embert ezt rengeteg olyan ismerősöm megerősítette aki valóban sok pénzt keres és nem is gürizi magát hülyére ez miatt, családja is van. A magyar ember pénzügyi intelligenciája jóval a béka segge alatt van. Személy szerint inkább olyan emberekre hallgatok akiknek van is pénzük és idejük is és nem fennmaradásért küzdenek napi szinten.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz llaszlo #217 üzenetére

    Tény, hogy 1 misi 40 óráért leginkább csak névlegesen van, de a kétharmadát simán meg lehet keresni 40-45 órában is.

    "Saját házam meg lakásom meg valószínűleg sosem lesz. Mo-on van a legtöbb szegény milliomos akik napi szinten szegényen élnek miközben akár több 10 millión csücsülnek."

    Aki több tízmillión csücsül, az vagy nem szegény, vagy pedig örökölt. Amúgy megérheti saját ingatlant venni, ha nem is feltétlenül magad miatt, hanem a gyerekeidért. Amit kipengetsz húsz-harminc év alatt albérletre, azt fizethetnéd saját magadnak is. Meg nehogy azt hidd, hogy 70-80 évesen a nyugdíjadból fenn tudsz majd tartani egy albérletet...

    "Ráadásul a saját ingatlan leköti az embert"

    Ez alapjaiban véve tényleg így van, de nem olyan tragikus. Felfoghatod ezt úgy is, mint egy opció. Attól még, mert van saját lakásod, vagy épp egy házad, nem jelenti azt, hogy nem élhetsz, nem dolgozhatsz máshol. Mi a házunk megvásárlásáig, az elmúlt 7 évben több, mint 3 milliót költöttünk albérletbe (ha úgy tetszik, ennyi pénzt adtunk ajándékba másnak), és többnyire nagyon kis lakásokban éltünk. Az egyik albérletünk, amiben majdnem 4 évig laktunk, talán csak 32 m2 volt, és szinte csak keskeny "járatok" voltak a bútorok között (amiből szintén nem volt túl sok). Most már jóval jobb minden, de ez nem jelenti azt, hogy alkalomadtán ne lennék hajlandó elköltözni, ne adj isten külföldre menni. Még ha nem is adod ki a lakásod/házad albérletbe (én kiadnám, és akkor akár nulla közelében lehetsz a máshol fizetett albérleteddel), akkor is megnyugtató lehet a tudat, hogy van hová hazajönnöd. Ha meg végképp máshol élnél, akkor meg eladhatod ;).

    "A magyar ember pénzügyi intelligenciája jóval a béka segge alatt van."

    Ez sajnos igaz, de a devizahiteles válság sok embert józanabb gondolkodásra intett. Úgy egyébként nem is könnyű intelligensnek lenni, ha "nincs miből"; ha a fizetésed jelentős részét félre tudod tenni (mert van miből), és tudod magad türtőztetni, akkor jó eséllyel nem lesz nagy gondod. Sajnos van olyan távoli ismerőseim, akik a kisméretű panel lakásukért több, mint 25 milliót fognak fizetni a remek CHF miatt :(. Ez mondjuk hatalmas pech, ekkora kockázattal nem lehetett számolni 10 évvel ezelőtt. Ehhez képest a mi kb. 150 m2-es házunk jópár millióval kevesebbe fog kerülni.

    "Személy szerint inkább olyan emberekre hallgatok akiknek van is pénzük és idejük is és nem fennmaradásért küzdenek napi szinten."

    Akkor fogadd meg a tanácsom, és máskor körültekintőbben írj hsz-t :D.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • davidsone

    addikt

    válasz llaszlo #217 üzenetére

    irodista középvezetőtől felfelé

    ...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz bteebi #219 üzenetére

    Mikor albérlet kiadást számolsz, mindig számold bele a lekötetlen pénzed kamatát, a lakás felújítási/karbantartási költségeit (ez a tulajdonost terheli). A baleseti/természeti kár kockázatát is a tulajdonos viseli.
    Ha ezeket beleszámolod, kijön, hogy nem 3 milliót adtál át idegennek, hanem jóval kevesebbet. Volt olyan időszak, hogy anyagilag jobban jártál albérlettel, mert olyan volt a kamat és ingatlan ár változási környezet.

    Albérlet kiadásnál meg szintén számolni kell, a csere időszakkal, amíg nincs bent senki. Illetve a behajthatatlan károk / ki nem fizetett díjakkal.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz big-J #200 üzenetére

    csak mocskolódást,

    Ne hazudozz. Bénán csinálod ezt is, akárcsak azt, ahogy itt képzelegsz, ki mért dolgozik, és ki mit gondol szerinted. Gyerek vagy még.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • big-J

    őstag

    válasz fordfairlane #222 üzenetére

    Még több mocskolódással szállsz vitába azzal, hogy mocskolódsz, értem.

  • llaszlo

    veterán

    válasz bteebi #219 üzenetére

    "Tény, hogy 1 misi 40 óráért leginkább csak névlegesen van, de a kétharmadát simán meg lehet keresni 40-45 órában is."

    Mondtam, hogy ne röhögtess!! Pénzügyi területen dolgoztam és bele láttam, hogy milyen jövedelemszinthez mennyit dolgoznak az emberek. A heti 40-45 óra és a havi 650e nettó amit te írtál az csak mese. Azok az emberek nem heti 40-45 órát dolgoznak hanem sokszor majdnem a dupláját és kb még így is madzagon rángatják őket, akár késő este is csöröghet a telefonjuk a meló miatt és a hétvégi munka is elég gyakori náluk. Vagy egyik ismerősöm a suliból mondta, hogy délután jön neki egy sms, hogy mikor indul a gép hová kell utazni hol kapja meg a jegyét stb. Persze család meg ilyenek nem is volt neki.
    Jópár ilyen emberrel találkoztam már vállalkozóval és alkalmazottal is, idegenekkel és a saját személyes ismeretségi körömben lévő emberekkel is.

    Te valami mesekönyvet olvasol vagy szívsz valamit?

    " 7 évben több, mint 3 milliót költöttünk albérletbe (ha úgy tetszik, ennyi pénzt adtunk ajándékba másnak), és többnyire nagyon kis lakásokban éltünk. "
    És a banknak fizetett kamat az mi? Meg beleszámoltad a házzal járó rengeteg kiadást amit fentebb meg is említettek neked? Plusz az egyebeket? Albérletet meg okosan is lehet választani nagyon jót, akár a belvárosban is ahol általában drágábbak az albérletek és a lakások is.

    "Aki több tízmillión csücsül, az vagy nem szegény, vagy pedig örökölt."
    Miért aki a házában lakik és kb kajára nincs pénze az min csücsül?? Nem örökölt ő semmit sem, csak van egy háza amit amúgy nem tud fenntartani, de inkább szenved, minthogy eladja és vagy kisebbe költözzön vagy albérletbe.
    Ezt egyébként egy gazdag ember mondta nem én találtam ki, hogy Mo a szegény gazdagok országa és arra gondolt amit előzőleg leírtam. Van egy rakás pénze ingatlanban, de mégsem tud vele mit kezdeni.
    A gyereknek építsek házat??? Minek?? Én akarok élni MOST nehogy már érte éljek én, hogy majd neki jó legyen. Persze lehet segíteni neki nem erről van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz Ghoosty #221 üzenetére

    "Ha ezeket beleszámolod, kijön, hogy nem 3 milliót adtál át idegennek, hanem jóval kevesebbet."

    Spec. mindhárom albérletünkben volt probléma (két helyen beázás, egy helyen villámcsapás). A beázásos sztorik könnyen megoldódtak (sőt, a második helyen anyagilag konkrétan még jól is járt a tulaj), a villámcsapás/túláram meg alapvetően szerencsésen megoldódott. Mindenesetre az se rajtunk, az albérlőkön múlott, az megtörtént volna akkor is, ha üres a ház...

    Amúgy egy albérlet kiadása nyilván nem csak bevételforrás, hanem az is egyfajta befektetés, aminek vannak költségei és kockázatai is, csak ezt a legtöbb tulajdonos nem bírja, nem akarja megérteni.

    "Volt olyan időszak, hogy anyagilag jobban jártál albérlettel, mert olyan volt a kamat és ingatlan ár változási környezet."

    Tudom (amúgy ezt több lakáshiteles ismerőstől is hallottuk), mi ekkor voltunk albérletben. De még ha nem így lett volna, akkor is albérletben lettünk volna, mert nem volt elég önerőnk. Az meg átlag feletti fizetés, külső segítség nélkül, albérletben, vállalható időn belül nem jön össze. A cocpolt, CSOK-ot, meg a többi hülyeséget most hagyjuk ki, mert a legtöbb esetben nem tudja őket használni az ember. Mi se tudtuk, pedig kifejezetten jól jött volna...

    #224:

    ""Tény, hogy 1 misi 40 óráért leginkább csak névlegesen van, de a kétharmadát simán meg lehet keresni 40-45 órában is."
    Mondtam, hogy ne röhögtess!! Pénzügyi területen dolgoztam és bele láttam, hogy milyen jövedelemszinthez mennyit dolgoznak az emberek."

    A stílus maga az ember :). Ez a te esetedben nem sok jót jelent, de tekintsünk el tőle.
    Ne a saját kis világodból indulj ki, mert különböző területeken különbözőek a bérszintek. A közvetlen főnököm - talán még középvezetőnek se nevezném - prémiumokkal együtt biztos megkeresi a kétharmadát, és ugyan van, amikor tényleg nagyon sokat kell dolgoznia (szerencsére viszonylag ritkán), de sok esetben tőlem is kevesebbet dolgozik. Amúgy meg ne tekintsünk el attól az apróságtól, hogy az eredeti hsz-ben szereplő hipotetikus állásban semmilyen speciális munkaidőről, munkarendről nem volt szó, csak annyi volt oda írva, hogy nem élvezné/semleges lenne neki. Lassan már majd elolvashatnád... :U

    Amúgy meg kikikirly pont azt írta, hogy "csellendzsing" munkát szeretne. Egy vezetői munka nem eléggé az? Amúgy szerintem heti 45, max. 50 óráig még tolerálható a munkavégzés (alkalmanként akár 55-60-ig is), a munka szeretete úgyse a munkaidő hosszán múlik. Ha szeretek valamit csinálni, akkor azt szeretem heti 50 órában is, de ha utálom, akkor már 20-ban is utálom :U.

    Ha jól keresel, akkor meg nem feltétlenül kell piszlicsáré hülyeségekkel foglalkoznod (háztartási munkák, pl. főzés, mosás, takarítás), amik szintén nagyon sok időt (jobb helyeken ez heti 10 óránál is több lehet) el tudnak venni az életedből, és akkor a munkádon kívüli idő gyakorlatilag csak szabadidő, amikor tényleg "csak élsz", szórakozol (koncert, színház, mozi, étterem, utazás). Hogy ezt hogy tudod megtenni? Úgy, hogy a baromi nagy fizetésedből relatíve fillérekért tartasz egy házvezetőnőt, és összességében anyagilag is jóval jobban jártál, és még pénzed is több maradt. :Y Persze ha te nagyon szeretsz mosogatni vagy vasalni, akkor ez igazi pénzkidobás lenne számodra :DDD.

    "Aki több tízmillión csücsül, az vagy nem szegény, vagy pedig örökölt."
    Miért aki a házában lakik és kb kajára nincs pénze az min csücsül??

    Nyilván pénzen, de nem több tízmillión. Nem mindenki a Rózsadombon vagy Normafa közelében lakik egy tágas, modern házban. Vagy szerinted a semmi közepén egy 60 éves, 80 m2-es, lepukkant, felázott vályog parasztház is megér mondjuk 30 milliót? Ha igen, akkor keress meg priviben, mert lenne számodra egy visszautasíthatatlan üzleti ajánlatom ;).

    Amúgy ha csóró vagy, akkor már középtávon is csóró leszel az ingatlan esetleges eladása után is. Vagy az szerinted megoldja a problémát, ha 0 bevétellel, esetleges tartozásokkal, egy ingatlan eladása után albérletbe mész? Vagy biztos minden szegény ember tuti jó befektető, vagy épp bróker, és csak az választja el a milliárdoktól, hogy nem volt meg a kezdeti 10-20 milliós tőkéje? Na ne má'! :o

    Az ilyen embereknek pont hogy szerencséje, hogy még van valami értékük, és ha úgy vesszük, legalább azzal pénzt "termelnek", hogy nem kell másnak odaadniuk néhány tízezer forintot minden hónapban, albérlet címén...

    "" 7 évben több, mint 3 milliót költöttünk albérletbe (ha úgy tetszik, ennyi pénzt adtunk ajándékba másnak), és többnyire nagyon kis lakásokban éltünk. "
    És a banknak fizetett kamat az mi?"

    Most már azzal együtt is megéri a saját (a THM most a jobb hiteleknél 6% körüli, ami már erősen az elmegy kategória, 15-20%-nál nyilván más volt a helyzet). Amúgy meg hosszabb futamidőre kell felvenni a pénzt (a mi esetünkben ez 10 helyett 15 év), a különbözetből LTP-ket nyitni, majd végül idő előtt - mondjuk 5-10 év után - az LTP-ket is felhasználva végtörleszteni. Mi ezt szeretnénk, szerencsére egyelőre járhatónak is tűnik. Ha nem is 5, de maximum 7-8 év után.

    "Meg beleszámoltad a házzal járó rengeteg kiadást amit fentebb meg is említettek neked?"

    Házunk van, mire gondolsz? :U Felújítjuk normálisan, utána azért 10-15 évig komolyabb költségnek nem illene lennie. (Persze maga a felújítás sajnos sokmilliós tétel.)

    "Te valami mesekönyvet olvasol vagy szívsz valamit?"

    Mondhatnám, hogy ki szív mit, de inkább próbálok megmaradni a viszonylag normális hangnemnél, nem könnyű. Legközelebb majd te is megpróbálhatnád :U.

    "Albérletet meg okosan is lehet választani nagyon jót, akár a belvárosban is ahol általában drágábbak az albérletek és a lakások is."

    És te mit szívtál, ami lecsökkentette a bérleti díjakat? :U Olcsó, szép, tágas, jó helyen van - válassz maximum hármat, de nyugodtan lehet akár kettőt is :P. Ráadásul pont mostanában jelentősen drágultak az albérletek, többek között az Airbnb-nek és a hasonló oldalaknak köszönhetően.

    "Nem örökölt ő semmit sem, csak van egy háza amit amúgy nem tud fenntartani, de inkább szenved, minthogy eladja és vagy kisebbe költözzön vagy albérletbe."

    Oszt mégis mibű' volt pénze az általad több tízmilliósra taksált házra? :U Vagy régen sikeres nagyvállalkozó volt, most viszont már csak egy sima földmíves? Ha meg nem hajlandó lejjebb adni az igényeiből, racionális döntéseket hozni, akkor igenis szívjon, mert megérdemli...

    "A gyereknek építsek házat??? Minek?? Én akarok élni MOST nehogy már érte éljek én, hogy majd neki jó legyen. Persze lehet segíteni neki nem erről van szó."

    Istenem, természetesen ezt is félreérted. (Amúgy nem túl szimpatikus a hozzáállásod ebben se.) Mi sem építkeztünk, mert baromi drága lett volna, de a használt ingatlanok még most is elég jó áron vannak. Megveszel egyet magadnak (és nem a gyerekednek), magadnak fizetsz érte, nem másnak, és a végén nagyjából ugyanott vagy, mintha végig albérletben laktál volna, csak épp van egy lakásod vagy házad, amivel a gyerekeid azt kezdenek majd, amit akarnak. Ha okos döntést hoztál, akkor nem lesz nagyobb teher, mint egy albérlet, csak ugye 80 évnyi albérlet után sem lesz tulajdonjogod... Szerintem ez a normális hozzáállás.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • davidsone

    addikt

    válasz bteebi #225 üzenetére

    ez már teleregény :DDD

    ...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

  • bteebi

    veterán

    válasz davidsone #226 üzenetére

    Sajnos muszáj volt, számomra így kerek. Gondolkoztam, hogy esetleg csak priviben küldjem el neki, de még ha nem is a terjedelméhez mérhető a hasznossága, azért szerintem nem felesleges :DDD.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • llaszlo

    veterán

    válasz bteebi #225 üzenetére

    Írtam már én olyanokra hallgatok akik értenek is a pénzhez. Lehet okoskodni, de a saját ingatlan hosszú távon mindig drágább lesz, mint a bérlés.
    [link]
    A kiszámolt bérleti díjnak bőven alatta vagyunk, sőt majdnem a fele kb 55% csak. Tágas lakás, belvárosban, csendes helyen jó környéken, és olyan függönyt teszünk fel amilyet akarunk. A falak is olyanra lettek festve amit mi választottunk. A tulaj állt minden költséget. De máshol is laktam már olyan helyen ahol mindent meg lehetett beszélni a tulajjal.

    Egyszer egy gazdag embertől hallottam:
    "A magyar embert a saját háza is leszegényíti" "Ez a hülye birtoklási vágy"
    Kiszámolta, hogy egy korábban külföldön bérelt ingatlan mennyivel többe került neki miután megvette. És ő nem az a kategória akinek pénz gondjai lennének. Vagy éppen gondot okozna neki egy 40-50milliós autó vásárlása.

    Amúgy is eleve elgondolkodtató, hogy hol tartanak a magyarok és, hogy nálunk a világon a legmagasabb a saját tulajdonú ingatlanok aránya. Más országokban inkább bérelnek, mint vásároljanak.

    Ami meg a saját "kis" világomat illeti. A suli miatt kb az ország minden területéről van ismerősöm, van külföldről is. Szóval ez az én "kis" világom.

    [ Szerkesztve ]

  • big-J

    őstag

    válasz llaszlo #211 üzenetére

    Szerintem sem, nem tudom honnan vetted az összefüggéseket. Nem kell belelátni másik szövegébe azt, ami nincs ott.

  • Penge_4

    veterán

    Megint valaki, aki amiatt lett depis, mert elhagyta a barátnője, de nem a gazdagságtól boldogtalan. A másik meg, hogy a hírességet nem kell összemosni a gazdagsággal, mert a kettő néha együtt jár, néha nem. Lehet valaki dollármilliárdos anyuci pincéjében is, mert mondjuk jókor jutott olcsón bitcoinhoz vagy matekzseni és forexen megszedi magát.

    Meg lehet valaki futtatott híresség is, akinek éppen annyi pénze van, amiből a csillogó-villogó nívót fenntartja és ha a menedzserek elzárják a pénzcsapot, akkor nagy-nagy szarban lesz, mert a luxusvilla rezsije havonta több százezerben mérhető.

    Utóbbiban én sem lennék boldog (máskülönben már VV Penge lennék ;] ), viszont azt továbbra is tartom, olyan magabiztossággal, mint James Randi a paranormális jelenséges fogadását (csak nekem nincs rá pénzem, érthető okokból, de bármi másban fogadok), hogy gazdag emberben nem létezik szomorú.

    Folyamatos boldogsághoz drogok vagy olyan elmeállapot (lásd: szerzetesek, egész életüket feláldozzák egy sivár életért, meditálnak meg ilyesmi) szükséges, mivel az ember törvényszerűen hullámzik. Ilymódon Bill Gates sem boldog, amikor megbetegszik vagy hasonló. De ezek az emberiség kollektív egészét érintő problémák. Viszont ha egy szegénynek a problémáinak a száma 100-ból mondjuk 80-99, a középrétegnek 30-79-ig terjed egy százas skálán, akkor a gazdagok problémái 1-29-ig terjednek csak. És ez független az egészségi állapottól és minden mástól. Értsd: Stephen Hawkingot másik izomsorvadásban szenvedő, tolószékbe kényszerült emberrel illik összehasonlítani, aki az állami TB-re szorul. Nick Vujcic-ot szintén másik olyan emberrel, akinek se keze, se lába és az állami TB-re szorul és így tovább. Akkor kaphatunk csak reális képet.

Új hozzászólás Aktív témák