Új hozzászólás Aktív témák

  • fene_vad

    senior tag

    válasz big-J #200 üzenetére

    Tessék, ez az utolsó, hogy helyetted gondolkodok, innentől támaszkodj az saját agyadra:

    "Úgy tűnik, az emberek életének értelme a munka, (ami csak egy módja a pénzszerzésnek, ami szintén csak egy eszköz) illetve annak a gyümölcsének elköltése egy idő után ők sem tudják mire."

    1. Senki nem mondott itt ilyet, hogy az emberek élete a munka vagy a pénz elköltése (én speciel ennek pontosan az ellenkezőjét mondtam).

    "Ez ugyanaz, mintha elektromosságot generáló biciklit hajtanál megszokásból, ha a szomszédban felhúzták volna az atomreaktort."

    2. Nem ugyanaz, szar hasonlat, bármily furcsán hangozzék, a munkát lehet élvezni is, nem csak pénzszerzésre jó.

    "Szegények annyira szociálisan agymosottak, hogy az életük értelmét adó - güri <> költés baromságokra, hogy lássa a szomszéd - kettős eltűnését nem tudnák kezelni, így inkább csak 50 milliót kérnének."

    3. Miért szociálisan? Nem azt írtam pont vagy 4 helyen, hogy a szociális kapcsolatok mennyire fontosak? Tudod mit jelent a szó?
    4-5-6. szalmabáb érvelés, senki nem mondott ilyeneket, és a három tagmondat közötti 2 összekötés logikailag értelmezhetetlen.

    "A legrosszabb az volt, amikor rájöttem, sokan közülük mennyire felnőttek és így sincs fogalmuk miért vannak a földön(mert nem azért a kettőért)."

    7. azt nem sikerült felfognod, hogy én is ugyanezt írtam, "nem azért a kettőért" vagyunk a Földön.

Új hozzászólás Aktív témák