Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    válasz Bóti #66 üzenetére

    "Aki meg csak egyszer-egyszer lő egy képet, az meg nem fog 160-at költeni rá."

    Mert a sima S4 megér 200K -t? :U

    Dehogy nem ki fogják fizetni érte. A maga nemében kuriózum, egyedi... Ne a magyar piacot nézd az bakfity..

    "Telefonnak kényelmetlen, csúnya, ormótlan, plusz ha folyton videózol/fényképezel vele, akkor az akkuidőnek is integethetsz"

    Ez az összes tepsifonra igaz... :K

    "Meg amúgy is, egy célhardver mindig jobb, mint egy "öszvér".. "

    Ez igaz... :K

    [ Szerkesztve ]

  • szecska24

    tag

    válasz Bóti #66 üzenetére

    Te ne vicclej már velem. Pont azt mondtam az előbb is, hogy más szempontok alapján is lehet választani. Aki pl. egy Sony HX300-at (160e bridge) vesz az már komolyan veszi a fotózást? Nem lehet megmondani. Lehet rájött arra, hogy azt a kényelmet egy cserlhető optikás rendszerben nem fogja tudni megoldani (arról nem beszélve, hogy hasonló átfogásért vagyonokat kell letenni). A képminőség meg bőven elfogadható számára. Amúgy mindkét gépen meg lehet tanulni fotózni, hiszen játszhatsz a beállításokkal.
    Szeretem az ilyen szájkaratésokat mint te, aki minden ilyen helyen ahol a fotó téma felmerül jön a megapixelekkel, meg a zoommal. Értelmes tényleg. Azt azért remélem, hogy legalább tudod mit jelentenek ezek a fogalmak. (javaslom keress rá erre a szar gépre: Sony RX1 - bazz nincs is rajta zoom)

    Eli577
    Megnéztem. Nem ítélek azok a képek alapján, mert aki azokat lőtte az egyszerűen a fotózás alapszabályaival sincs tisztában. Persze el lehet vinni ilyen irányba is egy "tesztet", csak az egy kicsit átlátszó. Csávókám kiment verőfényes napsütésben gondolom délben, és lőtt egy halom fotót ellenfényben lehetőleg a legkisebb gyutávon, nem is csoda a következtetés: az összes fotó "halott", értelmes színek gyakorlatilag nincsenek, és torzít mint a fene. Persze ilyet is lehet vele lőni, de adj nekem egy D4-et és lövök vele ennél szarabbat is.

    Benőke
    Igazad van. Lehagytam, hogy CMOS szenzoros gépet nézzünk azért, úgy már nem olyan rózsás a helyzet. Nagy akciókban ki lehet fogni 40 alatt (vagy Olympus szokott még ez az ár környékén tanyázni) de alapvetően 40 felett vannak ezek a gépek bőven, bármely gyártóról is beszélünk.

  • Benőke

    őstag

    válasz Bóti #69 üzenetére

    "A második részével kicsit vitatkoznék.. Nekem Huawei Ascend G510 van, és nem kényelmetlen, nem csúnya, nem ormótlan (szerintem, bár igaz csak 4,5"), és 2 napig húzza az akksija folyamatos mobilnet mellett, szóval fényképezésnél is elég jól bírja.. :P"

    Egyéni megítélés milyen a telefon, de ezen a pingpong ütőn nem sokat lehet design oldalon tenni. Kocka-kocka... 4" felett nem tudom hogy nem kényelmetlen, mert még a 4" -t is csak neccesen éri át az ember ha csak nem lapát keze van. SGS -em van és baromi kényelmetlen mert nagy. Igen még ez is. Nem tudom hogy bír neked 2 napot az akku, de mondjuk EDGE -en és keveset telefonálva lehetséges. 3G mellett és néha telefonálgatva a legtöbb teló örül az egy napnak ahogy az SGS -is. Fényképezni ritkán szoktam mert pocsék képeket csinál... Telefon...

  • szecska24

    tag

    válasz Bóti #72 üzenetére

    "Ne viccelj már velem..
    Szerinted, aki egy kicsit is komolyan veszi a fotózást, az ezzel fog fotókat lőni?
    Írd már be ezt egy fotós fórumba, és állj a fal mellé, nehogy körberöhögjenek..
    "

    Nincs több kérdésem. Tehát te oltogathatsz, de ha téged oltanak azt már nem bírod.

  • szecska24

    tag

    válasz Bóti #75 üzenetére

    Rendben, beismerem ez után bepöccentem, egy kicsit én is oda akartam szúrni.
    A smiley ilyen szempontból szerintem pont semmit nem ér. Ha anyáznak és mögé raknak egy mosolygós fejet, az attól még anyázás.
    Nincs bajom a véleményekkel, szerintem ez kiderült az első hozzászólásomban is a témában. Egyedül az zavart, hogy úgy fikáztatok terméket tudása alapján, hogy még sosem fogtátok a kezetekben, van a neten róla egy teszt, amit látszólag egy hozzá nem értő ember írt. Ez a gép kb egy WB800F képminőségét és tudását hozza (persze kisebb zoommal, de pl. sokkal jobb kijezővel és UI-szel) így árban is kb. oda lőném be. Azt hogy a közönség hogyan reagál rá persze nehéz megjósolni.
    Amúgy meg Peace! :)

Új hozzászólás Aktív témák