Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AusWolf

    őstag

    Azért lássuk be, hogy ez az egész megfigyelési ügy kiszámítható, és várható volt. Ahogy szép lassan általánossá vált az internetes levelezés, ahogy elindultak a "social media" oldalak, aztán ahogy leváltotta ezeket egy az egész világot behálózó monopol cég (Google, Facebook), és ahogy mára már szinte kötelezővé vált regisztrált felhasználónak lenni rajtuk - ez mind egy nagy kirakós elemei, ami arra megy ki, hogy az emberek megfigyelhetők, és kiismerhetők legyenek. Könnyebb egy maroknyi oldalt figyelni, mint többszázat, vagy többezret.

    "Nemzetbiztonság" - aha, szóval minden, ami a kormány ellen irányul. Miért is félti ennyire a kormány a hatalmát? Talán mert nem is igazi kormány, hanem csak egy bűnbanda, aminek a célja a fogyasztói társadalom, és a nemzetközi cégek rabszolgáivá tenni minket? Szólásszabadság - persze, amíg nem sérted az elit érdekeit. Ha tényleg olyan fényes, felvilágosult demokráciában élünk ahogy azt sokan hiszik, akkor hogy van az, hogy szükség van NSA-ra, és társaira? Hogy van az, hogy ezt a demokráciát akár fegyverrel is rá kell erőltetni az egész világra? Ha tényleg annyira jó lenne, akkor mindenki magától döntene mellette, nem? Nagyon szeretik az amerikaiak eposzi hősöknek és hollywoodi jófiúknak hinni magukat, pedig csak egy imperialista nagyhatalomról van szó, pont olyanról, mint a Római Birodalom annakidején. A rómaiak is elhitték, hogy a világuk örökké állni fog, és tessék... Remélem, most sem lesz ez másképp. Semmi kedvem az Ember Tragédiájából (Madách) ismert falanszterben élni.

    Elnézést, kicsit elkanyarodtam a témától.

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz ZollR #7 üzenetére

    Nem túl barátságos dolog lebullshitezni mások véleményét, csak mert nem értesz egyet vele. De ha meg tudsz cáfolni tényekkel, és logikus érveléssel, akkor figyelek.

    Prof, teljesen egyetértek.

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz Glenda #17 üzenetére

    Nekem nincs semmiféle "beteg" elméletem, csak egyszerűen fáj, hogy mint manapság mindent, az emberi életet is kezdjük terméknek tekinteni. A hasonlat szemléltetéseképpen: ha valakinek eltér a véleménye a megszokottól, netán az aktuálisan fennálló politikai/gazdasági rendszer ellen fordul, azt az elit egyből bűnözőnek tekinti, a többiek pedig kirekesztik, vagy még bolondnak is nyilvánítják. Nem birka vagyok, akit ellenőrizni és terelgetni kell, hogy végezze a dolgát, hanem ember, akinek van véleménye a világ dolgairól, és joga a magánélethez.

    A megfigyelési botrányra is csak azt mondja a nagy többség (legalább is akikkel én találkoztam), hogy "nem csinálok semmi rosszat, nincs takargatnivalóm", miközben itt már az alapvető emberi jogok megsértéséről beszélünk. Annak örülne valaki, ha a hagyományos leveleit egytől egyig felbontva kapná meg? Merthogy ez kb olyan. Vagy menjünk tovább. Most figyelik a netet, mi lesz a következő? Kamerát szerelnek a hálószobámba, hogy ellenőrizzék, hogy nem építek-e bombát? Ugyan már...

    Ismételten elnézést a hosszú kommentért, de ez most kijött belőlem.

    8th: Pontosan ez bánt engem is. Meg az, hogy az "átlag népek" egyetlen rossz szót se hajlandók szólni a saját védelmükben. Simán hagyják, hogy mondvacsinált, hamis elvekkel bármit lenyomjanak a torkukon.

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz VaniliásRönk #29 üzenetére

    Én sem tudtam volna így megfogalmazni, köszönöm. :)

    Eperkutyus: A cloud gondolata számomra már a megjelenésétől kezdve ellenszenves. Ha a gépem elég gyors ahhoz, hogy bármilyen munkát könnyedén elvégezzen külső segítség nélkül, és feltalálták már az USB-t az adataim szállításához, akkor minek töltsek fel bármit a netre? (igen, kontroll)

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    ZollR #50, #52, #54, MageRG #53, Diopapa #56:
    Ebben a kérdésben egyetértek veletek. Az alsó/középosztályból származom (már ha van egyáltalán olyan), és tudom, milyen az, amikor valaki igyekszik kitörni belőle. Egyetemre járok, képzem magam, szabadidőmben nyelveket tanulok, ismerkedek, és minden lehetséges külföldi tanulmányi ösztöndíjat megpályázok (már amit a diákhitelemből finanszírozni tudok). Januártól pl. Finnországban fogok tanulni egy félévet. És azt kell mondjam, megéri az erőfeszítést. Sosem szabad beletörődni a helyzetbe.

    ZollR #39:
    Ezzel viszont nem értek egyet. ha megengeded, ismét kissé hosszan reagálnék.
    Azért, mert nem csörög a lánc, rabszolgaság igenis létezik. Csak mint a mai világban mindent, ezt is a felszín alatt kell keresni. Azt mondod, az emberek választják a vezetőket. Nade mennyiből? Magyarországon ez még talán nem annyira rossz, itt alapíthatsz pártot, ha megvan a támogatottságod, de pl. az USA-ban hagyományosan 2 párt van. Ez a 2 párt nyilván csak olyan tagokat/jelölteket választ, akik hajlandóak a párt szemléletét követni. Az emberek pedig ezek közül választanak. Józsi legyen az elnök, vagy Pista? Karddal vágjunk állba, vagy fejszével? Én ezt nem nevezem választásnak. Összefoglalva annyit fűznék hozzá, hogy csak mert tágabbak a határok, mint az ókorban a klasszikus rabszolgatartó népeknél, attól még vannak. És aki ezeket feszegeti, arra rá kell sütni a bélyeget, hogy "veszélyes a társadalomra".
    "Kíváncsi vagyok miben hasonlít Amerika egy politeista, rabszolgatartó, zsarnokoskodó, kizsákmányoló, gőggel és hatalomvággyal átitatott, a legalsó szintekig korrupt világgal (Róma)."
    A politeista és a rabszolgatartó talán nem igaz a szó klasszikus értelmében, de azért a többit nyugodt szívvel kipipálhatjuk. Elég csak azt megnézni, hogy mit művelnek a közel-keleten. "Viszik a szent demokráciát a terroristák közé", pedig mindenki tudja, hogy csak az olaj kell nekik. A világ többi részét meg elárasztják a zenéjükkel, filmjeikkel, meg a Coca Colával. Lassacskán akárhova megy az ember, mindenhol úgy érezheti majd magát, mintha Amerikában lenne. Az egész világból igyekeznek egy nagy (kommunista?) olvasztótégelyt csinálni. Csakhogy ami Amerikában működik, az Európában nem feltétlenül.
    "Azért van nemzetbiztonságra szükség, hogy a nemzet biztonságát szavatolja... huh ki gondolta volna. Vagy a robbantásos merényletek, a 9/11, a londoni metró áldozatai nem számítanak a nemzethez, az ő haláluk járulékos veszteség? Na az ilyet hivatott a nemzetbiztonság megakadályozni."
    Erre csak annyit tudok mondani, hogy ha az USA tényleg az a szent, demokratikus jófiú lenne, aminek vallja magát, akkor a nemzetbiztonság helyett a diplomáciáé lenne a főszerep. Aki tényleg jó, arra senki sem haragszik, annak nem kell terrorista merényletektől tartania.

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • AusWolf

    őstag

    válasz ZollR #59 üzenetére

    Szerintem egyszerű a képlet: nem kéne az USA-nak a mindenkit megmentő jófiú képében lopni a nyersanyagot (olaj), és nem kéne mindenkire ráerőltetnie a nézeteit és a működését - sem politikai, sem kulturális, sem bármilyen egyéb területen. Ahol diktatúra van, ott legyen diktatúra, semmi közöm hozzá. Meg egyébként is, ki vagyok én ahhoz, hogy megmondjam a tutit, főleg egy olyan népnek, ami az enyémtől lényegesen eltér? A terrortámadások (már ha tényleg azok - bár ebbe nem akarok belemenni) csak ellenhatások az USA agresszív külpolitikájára nézve. Az ártatlanok mészárlását persze én sem tartom a legkézenfekvőbb módszernek, de ez már más tészta.

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Új hozzászólás Aktív témák