Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz Diopapa #48 üzenetére

    Nem vagyok szociálisan érzéketlen.
    Bejött az élet, de úgy gondolod véletlenül? Az a szó hogy véletlen nem létezik a való életben, a dolgok az emberrel okkal történnek. Van akinél ez várat magára, de alapvetően aki odateszi magát, kilép a szürkeségből. Okkal léptetik elő a munkahelyén azt aki 2 nyelvet beszél, azzal szemben mint aki nem tud nyelveket, okkal fog könnyen munkát találni az aki jó kapcsolatot ápol más emberekkel, azzal szemben aki egész szabadidejét a diszkóban vagy a kocsmában tölti.
    Empátiáról: empátia van akkor amikor valaki a helyzet áldozata, de akkor nincs amikor a saját lustasága / alul-képzetlensége / megalkuvásának áldozata.
    Léptem nyomon az hallottam / hallom a dolgozóktól, hogy "keveset keresek".
    Amikor azt tanácsoltam, hogy menjenek:
    - vállaljanak hétvégi munkát,
    - tanuljanak nyelveket,
    - keressenek máshol (akár külföldön) állást,
    azok a válaszok jöttek, hogy:
    - én szombaton meg vasárnap nem dolgozok, mikor fogok pihenni akkor??? ,
    - én 35 éves vagyok, nem fogok visszaülni az iskolapadba,
    - én nem megyek el idegen országba, hogy aztán én legyek a rabszolga.

    Nézz szét magad körül, kérdezd meg az embereket igen hasonló válaszokat fognak adni.
    Pedig, nem kell életed végéig hétvégi munkát vállalnod, nem kell évekig nyelvet tanulnod, és 2-3 év alatt külföldön is megveti magát az ember és nem kell szar munkát csináljon ha van már hely~ / emberismerete.

    Ezek után kérdem én mire kellene empátiával lennem? Arra aki lusta, nem tanul, és beletörődik? Elhiszem, hogy akad egy-két kivétel, de 100 átlag magyarból aki siránkozik, hogy keveset keres / szar az élet 92-93 biztosan ilyesmi válaszokat ad.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák