Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz attila9988 #150 üzenetére

    Én egészen tegnapig abban a hitben (mit hitben, tudatban) éltem, hogy az RTF egy univerzális fájlformátum, amit minden létező vacak meg tud emészteni, még egy mosógép is. Hát nem így van. A mindentudó word 2010 csak integetett, hogy ő ezt nem eszi. Pedig csak egy pár sornyi, formázás nélküli angol szöveg volt! Úgy tudtam bevinni a word-be, hogy total commander f3, ctrl a, ctrl c.... :W

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • ddekany

    veterán

    válasz attila9988 #150 üzenetére

    "Pl az önmagával sem kompatibilis MS formátumokra?"

    Mert ugye annak a problémának bármi köze van ahhoz, hogy bináris formátum vagy sem... De amúgy nekem is jó, ha valami egyszerű szövegként is viszonylag érthető... pl. diff, grep, stb. miatt jól jön.

    "Text file viszont a legegyszerűbb karakter tárolási forma"

    A "text file" nem formátum, hacsak nem a text/plain MIME típusra gondolsz. A TeX viszont nem text/plain, közel sem... Egy dolog hogy viszonylag olvasható plain textként értelmezve (csak viszonylag, mert aki nem ismeri, az nem nagyon érti), de pl. ha bármi értelmes kimenetet akarsz, akkor kell hozzá a (La)TeX.

    "Xml -t soha az életben nem állnék neki kézzel piszkálni"

    Nem mondom, hogy javaslom bárkinek akit nem utálok, de amúgy nem annyira vészes az. Apropó, remélem sajnálod a webes fejlesztőket, akik egész nap (X)HTML-t piszkálnak...

    "Viszont egy makró nyelv esetében - mint pl a latex ;) - ez a helyes, a gyors, és a kényelmes út."

    Ha gyorsabb forráskódban szerkeszteni mint LyX-ben, akkor bizonyára elcseszték a LyX-et... vagy valami extrémet csinálsz. Elvégre TeX-ben valóságos ki programokat lehet írni a dokumentum közepén... kérdés, hogy akarjuk-e azt.

    "Xml -re szerintem lehet tökéletes gui -t írni. Kell is. Latex -re nem."

    Amúgy miért?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák