Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz ddekany #108 üzenetére

    Pedig szerintem az alap elképzelés korszerűbb mint a LaTeX-é

    Bizonyos értelemben igen. De nem biztos hogy hatékonyabb is.

    Amúgy a mellékszál on-topic vetülete az lett volna, hogy ezek miben különböznek a MO/LO stílusoktól.

    Ezt szerintem meg le is írtuk. Ha valaki erre jár, érteni fogja.

    Ha lenne LO-ban valami strict mód ... akkor közelebb kerülne ezekhez.

    Az érdekes a dologban az, hogy létezik is ilyen szerkesztő. Lyx a neve. Tulajdonképpen maga a program a háttérben latex forrást készít, és azzal is fordít. De mindezt eltakarja egy "baráti" felülettel. Én mondjuk a magam részéről nem igazán szeretem, de csak azért mert egy szint után már inkább akadályoz, legalábbis engem.
    Viszont kezdésnek kitűnő, és jól példázza hogy a betűfestegetős office cuccoknál sok esetben mennyivel hatékonyabb lehet, ha a formázást nem olvasztjuk bele teljesen a tartalomba.
    Sok területen megfigyelhető mindez, már .ass file -ok is arról szólnak - részben - hogy stílusokkal dolgozhat az ember. Egyedül a word, és a klónjai ragaszkodnak ennyire a betűfestéshez. (Persze a kiadványszerkesztésnél ennek is meg lehet a haszna, de érzésem szerint az irodázós programok esetében pont rossz az arány. Azt pl sosem értettem, hogy miért engedi üres bekezdések beszúrását. Egy sor nagyon tipikus hibát lehetne kikűszöbölni ha nem tenné)

    Az meg szerintem nem járható, hogy szerkesszen mindenki forrás szinten, akkor sem ha LaTeX-szerű a szintaxis.

    Pedig ott ez nagyon kényelmes dolog. Írod a szöveget, és ha épp egy fejezethez érsz, odabiggyeszted a megfelelő szót, hogy jelezd az új bekezdést, és a címet. Majd írsz tovább. Ki akarsz emelni valamit? Odaírod a szót, amivel jelzed hogy ki kellene emelni az adott mondatot. És így tovább... Sok esetben alig kell levenned a kezed a billentyűzetről. A word -ös szenvedéstől 1000x jobb.
    Én nem nagyon tudok ettől kényelmesebb dokumentumszerkesztést elképzelni. A formázási utasításokat meg akkor adom meg, amikor akarom. Odaírom az elejére, és már köpi is ki magából a szépen megformázott pdf -et.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • bambano

    titán

    válasz ddekany #108 üzenetére

    az igazi titkárnők, akik eszement sebességgel gépelnek, sokkal gyorsabban tudnának latexben dolgozni, mint az ilyen hol az egerem, lenézünk, keressük meg, jelöljük ki, bogarásszunk a menüben, tegyük vissza a kezünket a klavira stílus.

    az egeres betűfestős felület nem csak rossz, hanem lassú is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák