Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz attila9988 #109 üzenetére

    "Azt pl sosem értettem, hogy miért engedi üres bekezdések beszúrását."

    Ehhh... A Wordöt fél-analfabéták készítették. Alapértelmezésben a bekezdések közt nincs kihagyva hely, ezért nagyon sokan két entert ütnek, hogy létrehozzák az új bekezdést. Ebből az elképesztő állatságból az is következik (valamennyire), hogy meg kell engedni az üres bekezdést. Az már mindennek a teteje, hogy annyi esze nincs a Word-nek (2000-esnek legalábbis), hogy ha az alapértelmezés miatt valaki két entert üt bekezdések közt, akkor az oldaltörésnél azt mint bekezdés közti helyet fogja fel, és ne tolja át félig vagy egészben a következő lapra, meg hasonlók.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz attila9988 #109 üzenetére

    Pedig ott ez nagyon kényelmes dolog. Írod a szöveget, és ha épp egy fejezethez érsz, odabiggyeszted a megfelelő szót, hogy jelezd az új bekezdést, és a címet. Majd írsz tovább. Ki akarsz emelni valamit? Odaírod a szót, amivel jelzed hogy ki kellene emelni az adott mondatot. És így tovább... Sok esetben alig kell levenned a kezed a billentyűzetről. A word -ös szenvedéstől 1000x jobb.
    Én nem nagyon tudok ettől kényelmesebb dokumentumszerkesztést elképzelni. A formázási utasításokat meg akkor adom meg, amikor akarom. Odaírom az elejére, és már köpi is ki magából a szépen megformázott pdf -et.

    ezzel csak az a baj, h komolyabb, sok oldalas, ábrás, összetett szerkesztésen kívül pont nehezebben szokható a pórnépnek. alapesetben valamilyen textben kéri macuskától-mucuskáig a küldözgetést sok mindenki. onnantól kezdve alapvetően mindenkinek az a jó szerkesztés, amit lát, ahogy látja és közvetlenül nyúl bele, akár festegetéssel. az emberek 90%-ának, főleg akinek semmilyen köze sincs valamilyen programozáshoz (nem pusztán az informatikához) hidd, el (úgysem fogod), de nem áll rá az agya a latex-re (ahogy a bőrkorbácsra sem pl.), h ilyen kimenet, olyan kimenet, vannak betűk a nyers szövegben, stb.
    alapvetően céges keretek között, kétszámjegyű oldalakkal jól működtethetőek ezek a szövegszerelők is. (annyira, h ugye gyakorlatilag csak és kizárólag ezt használják, mert ezek a gui alapú szövegszerkesztők is jól kitalált dolgok az egyszerűbb embereknek).
    én egyszer estem neki, mert a wordben kábé megoldhatatlan lett a feladat. mondjuk pont a lyx-et találtam meg végül, mert alapvetően annyira idegen az agyamtól a latex, h annak a felülete nélkül egyszerűen képtelen is voltam felfogni.
    azt végül láttam, h ebben meg tudnám oldani, de akkor nekem sokkal egyszerűbb volt, h inkább hagytam szétdarabolva az egészt, majd azokból készítettem pdf-et, és fűztem egybe, fejléceztem, oldalszámoztam pl. pdfill-ben. egyszerűen kb. 2 napot tudtam rászánni, h megpróbáljam abban összehozni, és az nem jött össze. azóta sem éreztem késztetést, h elővegyem, pedig azért havi szinten készítek vagy dolgozok át több valamilyen 50-60 oldalas szabályozást, és doksit, valamit, és évente több pár száz oldalas is becsúszik. ábrával, táblázattal. egyébként is, elsősorban a belbecsre törekszik az ember, nem a külcsínre.
    akkor pont látta egy kollégám is, mivel szenvedek, 50 környéki, több diplomás fickó, egész életében doksikkal szórakozott (több jogszabály kidolgozásában részt is vett), érdekődö, pl. az alapvető képszerkesztésre, ocr-re már kitanítottam, de fél óra után annyit mondott, ha újra megszületne, akkor esetleg talán, de még az sem biztos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák