Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Auratech #42 üzenetére

    Igen amúgy, amíg nem kezd el foglalkozni az ember ilyesmivel, addig sokkal nyitottabb, kreatívabb és tágabb látókörrel bír... :DDD de amikor már a 100-ik TB látókérgi fluoreszcens adattal szívsz, x. éve, és még mindig ott tartasz, hogy sz.ros álló és mozgó csíkokra is kb 60-90%-ban full random spontán pittyegnek az egér látósejtek, akkor elveszted kicsit a hited, hogy meg tudjuk fejteni a látást valaha... ráadásul az egész borzasztó bonyolult, mert már az egér elsődleges látó procija is mindenhonnan kap minden bemenetet... saját mozgás, hallás, stb... naívan azt hittem, ha a szőke nő képét ráküldöd, akkor szőke nőt fog látni. Hát nem :D Az első neurhálós gépi tanulásos elemző eredmény azt hozta ki, hogy vagy nem lát semmit az egér, vagy semmi köze a látott képernyőképnek az agysejtek működéséhez.

    És ez még csak a látás, ahol elméletben kalibrálni lehetne a dolgot, hiszen szép mapping van elvileg, és a vetített kép alapján lehet a feedback szerint finomhangolni. Elméletben... gyakorlatban az idgrendszer alap kódja időbeli és frekvenciamintázata (a belső világunk) adja a fő patterneket, a látott kép sokkal kevésbé befolyásolja... persze még a szenzorokat fejleszteni kell nagymértékben. Szerintem a szőke nő képe csak ezt perturbálja meg egy hangyányit :)

    Na de mi van a memóriával, érzelmekkel stb... ahol nincs az a jóisten aki megmondja, mi történik, vagy mit kéne látni a tüzelési mintákból.

    Szóval remélem az én életemben még közelítünk legalább a látáshoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák