Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gzoli

    csendes tag

    Úgy gondolom, hogy első körben azok a multik jelennek majd meg a piacon, akiknek időszakos terhelésük van. Ilyenkor nincs más dolguk, mint a szükséges többletteljesítményt bérelik meg, és nem kell óriási infrastruktúrát bővíteni ahhoz, hogy minden igényt mindig ki tudjanak elégíteni.
    Minek vennél valamit, ha csak az egy évben 2-3 hetet használod?

    Vegyél egy mai biztosítót itthon. Van az évvégi autós gfb kampány. Akkor sokkal intenzívebb a külső partnerek által generált forgalom is, lásd biztositas.hu és társai. Ezek online küldik be a biztosítókhoz az adatokat, valamilyen webservice-en keresztül. Online tariffálnak, online ellenőrzik biztosító infrastruktúráján keresztül, hogy amit ügyfél megadott adatok, azok megfelelnek-e. Ezekhez mind vas kell.

    Ez esetekben nem csak a HW a probléma, hanem a processzor vagy processzor mag alapú licence-ek. Legtöbb nagyvállalat Oracle-t használ, ahhoz pedig keményen bele kell nyúlni a zsebbe. Pontosan nem ismerem a licence feltételeket, de szerintem ha egy adott szerver csak 2-3 hetet menne egy évben (ami szerintem életszerűtlen eset, mert nem kapcsolnák ki), mert nem lenne szükség, akkor is egész éves díjat kellene fizetni rá.

    HW + SW + üzemeltetési költség azért már nagyobb summa.

    De még a számítási felhők igénybevétele előtt szerintem le fog zajlani minden cégnél a virtualizációs, terhelés elosztásos, erőforrás menedzselős időszak.
    Én saccra 5-10 év múlva tenném a technológia elterjedését.

    http://cloudcomputing.lap.hu

Új hozzászólás Aktív témák