Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz llaszlo #44 üzenetére

    "Az Apple semmit sem ártott nekik"

    Amikor kitiltatja a Samsung jó sok pénzért legyártott, leszállított, szerződésekben kötött, termékeit, amikor a pereskedésekkel más cégeket kényszerít ügyvédek megfizetésére, mikor nyer és azt a másik cégnek ki kell fizetnie, mikor veszít és ő fizet a másik cégnek. Mikor botcsinálta okokra alapozva non-szensz dolgokkal* hatalmas nemzetközi ügyek keletkeznek és rengeteg ember lesz foglalkoztatva olyan munkán, ami semmilyen hasznot nem termel a felhasználóknak/társadalomnak, akkor szerinted a sor végén ezt kinek a pénztárcájából fizetik meg?

    A fentiek egyébként minden patent-troll tevékenységére igaz. Hangsúlyozom, nem a jogos szabadalmak, a valódi fejlesztések védelméről van szó, hanem a non-szensz ügyekről. Hozzáteszem, hogy az is borzasztó, hogy IT szabadalmak 3-5 évnél tovább érvényben maradhatnak. (Ez persze nem a cégek hibája, vagy legalábbis nem publikus, ha ezt lobbival tartják fenn.) De egyszerűen hihetetlen káros, egy ilyen akcelerációval rendelkező területen a gőzgépek feltalálásakor megszült szabadalmi védettségi hossza.

    *tudom ez véleményes; szerinted az Apple-nél évtizedek munkája volt az iPad dizájnjának kiszámítása, és ahogy a "milliméterre pontosan másolt" Samsung Tab a vásárlókat tömegesen téveszti meg: a sok dezorientált vásárló véletlen nem az Apple Store-be téved be, csak a formát követve véletlenül Samsung Tab-ot veszi meg és döbbent kezd bömbölni, mikor az nem hajlandó szinkronizálni az iTunes-szal és még a honlapok is tele vannak a szenny adobe flash-sel....

    **hasamra ütöttem, lehet csak 100, 50 vagy 25 éve érvényesek a mostani nagyságrendek, de azt is el tudom képzelni, hogy Guttenberg óta ezek játszanak; a lényegen nem változtat: ma 3-4 év alatt elavulttá, és de facto közkinccsé (alapszükségletté) válik minden értelmes innováció

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák