Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz DraXoN #8 üzenetére

    Atom N455 netbook két külső winyóval (külső tápos 1 terás usb2-s winyók a hőskorból) archív serverként dolgozik nálam a pincében :D Előtte "médiaszerver" volt, hálóról vitte az sd/720p filmeket egy HD ready (720p) tv-re, most van benne egy SD kártya rendszernek (2 giga ram, swap nélkül), 120-as SSD cachenek a két külső winyóra, így meglepően gyors + madzagolva van a hálózathoz természetesen. Ezen felül meg rá van kötve egy kis hangfal hogy ha lent mókolok a pincében akkor legyen zene spotify-ról vagy netrádióról.

    Nem mondom hogy a professzionális (fontos adat van felhőbe is mentve, ide igazából a mellőzhető de jó lenne ha nem veszik el adatok kerülnek), sőt igazából csak hobbi projekt de amíg működik addig jó. Amúgy egészen jól bírja, igazából egy egészen gyors samba share backup célra amit megesznek a házban lévő gépek mint TM/Windows backup/pingvin rsync. Bár csak 100 megás háló van rajta, szerintem többet nem is tudna mert csak sata2 az ssd benne meg a procierő is jelképes. Az igazság az hogy nem volt szívem kidobni.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz DraXoN #11 üzenetére

    Ez a vadállat is egy mag két szál csak ugye netbook formátumba csomagolva. Nálam is esetek jelentős százalékában idle, de ennek nem is az a célja hogy pörögjön mint a hülye :)

    Régen azért kínoztam rendesen, de azóta lett egy rpi4 ami átvette róla a fő terheket ez meg így dedikáltan lehet backup. Minecraft szervert én már a pi-re tenném, gyanítom erősebb prociban mint a csóri atom.

Új hozzászólás Aktív témák