Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    "A csatornákat biztosító szolgáltatók ekkortól kezdik emlegetni azt, hogy – mondjuk a közművek példájára, ahol van magán-, illetve ipari felhasználó – különböztessék meg a vállalkozói tevékenységet az egyszerű magánhasználattól."

    Csak nehogy elmenjenek abba az irányba, mint a "közművek példájában", ahol is azok kapnak támogatást, akik sokat fogyasztanak, aki meg spórol azt direkt szivatják. Így is úgy is fizetsz.

    WonderCSabo: Nem fizetik meg, mert felhasználás és felhasználás között van különbség. És ne azt a magánfelhasználót szivassák vele, aki éppen többet forgalmaz meg különböző korlátokat állítsanak a korlátlannak hirdetett netbe és egyáltalán ha nem akarják, hogy az emberek (akár warezolós Pistikéről, akár nagymenő vállalkozóról van szó) ki be járkáljanak a kiskapukon, akkor ne csináljanak kiskapukat.

    Hirdessék úgy, hogy 1TB-os net, aztán mindenki felméri, hogy mennyit forgalmazhat és az elég-e neki.

    Azt meg igenis különböztessék meg, hogy profitot termel-e vele, mert nem én fogom megfizetni a hálózatfejlesztési költséget, mikor a Google bonyolítja le a forgalom 90%-át. És ne engem baszogassanak, ha letöltök havi 4-500 gigát, mikor a Google jóval többet forgalmaz.

    BiP: "Ha én mondjuk fuvarozással keresném a kenyerem, akkor sem kérnek el tőlem több pénzt, mert pénzkeresésre használom az utat/autót."

    Ha személygépkocsival teszed, akkor nem, de az autópályán megkülönböztetik az autótípusokat. Kamionnál többet fizetsz és nem is használhatod hétvégén csak speciális engedéllyel.

    Geller_1972: A kis cégek mindig megszívják. Azok között is különbséget kéne tenni. Nem mindegy, hogy Google vagy Kovács Pista BT

    Ettől függetlenül akik az internetes forgalom nagyrészét generálják sokkal gazdagabbak, mint a szolgáltatók. Általában a Forbes listán sem az internetszolgáltatók igazgatói vannak, hanem...

    Szóval bőven megérdemlik, hogy fizessenek, van miből.

Új hozzászólás Aktív témák