Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robotjatek

    tag

    válasz joghurt #17 üzenetére

    Hogy egy kicsit tovább árnyaljam a fenti hozzászólásomban lefestett képet:

    Attól kaptam agyfaszt eleinte, hogy elég körülményes a kezelése egérrel és billentyűzettel. Tapipaddal meg egyenesen horror. Nem tetszik, hogy ahhoz, hogy elérjek bizonyos menüket, -amik sokszor érthetetlen módon nagyon el vannak rejtve-, a képernyő különböző sarkaiba kell húznom az egeret. Két monitort használva ez különösen vicces tud lenni.
    Persze, hamar rászoktam a gyorsbillentűkre, de a windows eddig arról volt híres, hogy kattintgatással mindent meg lehetett oldani. Most egy kicsit körülményesebb ez az út.

    Tehát nekem többnyire tetszik a dolog, de vannak benne átgondolatlanságok

    GoodSpeed: Nem szűnt meg a start menü, csak ez a metros dolog az amit mostantól annak hívunk. Az, hogy bejelentkezés után ez az ami először megnyílik, az más kérdés :)

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz joghurt #28 üzenetére

    Az átlaguser így is lesz vele, csak a poweruserek, és a megszokásnak élők sírnak a menük iránt :) (lásd iPhone sikere)

    Male:
    Persze, a távlati cél az az érintő képernyőre átállás. De azt kell látni, hogy jelenleg az MS nem akarja az emberek torkán olyan értelemben lenyomni a metrot, hogy csak azt használják. Olyan értelemben persze az orrod elé tolják, hogy kezd el szokni most. De mint mondtam, desktopon metro = bővített start menü.
    Szóval persze, az MS azt akarja, hogy az ő rendszerüket szokjuk meg, ez nyilvánvaló. De jelenleg ők se úgy képzelik, hogy egér és billel a gép előtt töltött időd 90%-át metron fogod tölteni.

    "Ha nem akarják desktopon ezt erőltetni, csak tabokra készül, akkor miért is jön másik Win a tabokra?"
    Ugyanaz a Win jön tabokra. Ugyebár már abban is lesz desktop felület, elvették azt, hogy ott csak metro legyen. Azért veszik mégis külön az arm verziót, mert az arm nem annyira egységes, mint az x86, kompatiblitás oltárán sokkal több mindent kéne feláldozni, ha teljesen egységes lenne. Sokkal célszerűbb energiagazdasági, sebesség, kompatibilitás okokból, ha összedolgoznak a konkrét gyártókkal, és konkrét gépekre (vagy legalábbis SoC-okra) testreszabják a rendszert. De ez alapvetően rendszerműködésbeli, driver szintű dolgokat jelent, nem olyanokat amikkel a felhasználó találkozik.

Új hozzászólás Aktív témák