Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    Tényleg ennyire nem értitek az egész koncepciót? :(

    Ugyebár adott a metro felület, ezt alapvetően tabletekre találták ki, az ottani igényeknek megfelelően van kialakítva, a korlátozások is azt szolgálják, hogy tableten ne legyen túl bonyolult, könnyen használható (és stabil) maradjon. Ezzel gondolom mindenki egyetért.

    És erre jön a nagy felháborodás, hogy na de ha ez így van, akkor miért kell asztali gépen is ezt használni? Erre egyszerű a válasz: nem kell. A MS se úgy tervezi, hogy (hagyományos) asztali gépen a metro felületen fogod tölteni az időd 90%-át (más a helyzet egy érintőképernyős monitorral, de az egyelőre egy távoli világ, nem elterjedt). Akkor mégis mi a metro desktopon? Ha meg akarjuk érteni, akkor kicsit vissza kell nyúlni az OSX-hez: az apple hozta be először a "dashboard"-ot: egy olyan felületet, amit egy gombnyomásra elérhetsz, kipakolhatsz rá olyan appokat, infókat, ami éppen a pillanatnyi géphasználathoz nem kell, de időnként előkapnád őket, vagy ránéznél ("tool" programok, mint pl. egy visszaszámláló, időjárás kijelző, e-mail értesítő, stb). Emellé adott volt a Vista/Win7 féle start menü, miszerint csak gépelsz, és elő is ugrik amit szeretnél (ami nem power userek körében nagy siker lett).

    És már csak össze kell házasítani a fentieket: legyen egy felület, ahol az info/tool appokat ki lehet pakolni, ami egyfajta továbbfejlesztése a "keresős" startmenünek... és ha már itt van egy tabletes felület, miért ne használjuk ki azt erre? És hopp, megszületett a metro.

    Akinek nincs szüksége desktopon erre a dashboard-os feature-re, az egyszerűen nem fogja használni a metrót. Valamelyik topicban volt screenshot, aki nagyon szeretné, már van megoldás egyfajta start menüre. De igazából hagyományos felhasználáskor alig találkozik az ember a metro felülettel. És nem is tolja senki a képébe.
    Persze az MS most ezt demozza ezerrel, nyilván, mert ez az újdonság, ezt lehet mutogatni az embereknek (azt macerás, hogy a rendszerfolyamatok hogy változtak, mert az emberek 90%-a semmit se értene belőle), illetve ezt kell mutogatni az embereknek, hogy megismerjék az újdonságot, lássák az új lehetőségeket benne, mit tud, hogy lehet használni.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz joghurt #28 üzenetére

    Az átlaguser így is lesz vele, csak a poweruserek, és a megszokásnak élők sírnak a menük iránt :) (lásd iPhone sikere)

    Male:
    Persze, a távlati cél az az érintő képernyőre átállás. De azt kell látni, hogy jelenleg az MS nem akarja az emberek torkán olyan értelemben lenyomni a metrot, hogy csak azt használják. Olyan értelemben persze az orrod elé tolják, hogy kezd el szokni most. De mint mondtam, desktopon metro = bővített start menü.
    Szóval persze, az MS azt akarja, hogy az ő rendszerüket szokjuk meg, ez nyilvánvaló. De jelenleg ők se úgy képzelik, hogy egér és billel a gép előtt töltött időd 90%-át metron fogod tölteni.

    "Ha nem akarják desktopon ezt erőltetni, csak tabokra készül, akkor miért is jön másik Win a tabokra?"
    Ugyanaz a Win jön tabokra. Ugyebár már abban is lesz desktop felület, elvették azt, hogy ott csak metro legyen. Azért veszik mégis külön az arm verziót, mert az arm nem annyira egységes, mint az x86, kompatiblitás oltárán sokkal több mindent kéne feláldozni, ha teljesen egységes lenne. Sokkal célszerűbb energiagazdasági, sebesség, kompatibilitás okokból, ha összedolgoznak a konkrét gyártókkal, és konkrét gépekre (vagy legalábbis SoC-okra) testreszabják a rendszert. De ez alapvetően rendszerműködésbeli, driver szintű dolgokat jelent, nem olyanokat amikkel a felhasználó találkozik.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #41133696 #31 üzenetére

    Mert azt akarják, hogy a metro totál ugyanaz legyen tableteken és desktopon... tudtommal a Win8-as "desktop mód" totál megegyezik a Win7-es "desktop mód"-al, vagy tévedek?

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Male #34 üzenetére

    "Én itt lepődtem meg, hogy külön jön, és talán nem is az lesz a neve, mint a desktopnak..."
    Kénytelen külön nevet adni neki, mert különben az egységsugarú user megveszi a desktop Win8-at, és csodálkozik, hogy nem tudja felrakni a tabletére.

    "Szóval szerintem de, erőltetik nagyon desktopon ezt."
    Persze erőltetik, mert azt akarják, hogy az emberek szokják minél jobban, mert az a cél, hogy az MS megoldását szokják meg (és a win-es tableteket, és a wines okostelefont vegyék). De valós használatban, ha el akarod kerülni, akkor az esetek 90%-ban nem fogsz találkozni vele.

    "Lesz a tabra szánt verzión is hagyományos desktop? Erről nem hallottam... van valami link?"
    [link]

    GoodSpeed:
    Én csak a developer verziót próbáltam, de emlékeim szerint ott (a megfelelő vga driver felrakása után) ugyanúgy nézett ki, mint a Win7. De javítson ki valaki ha tévedek, vagy változott azóta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák