Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz sh4d0w #12 üzenetére

    nem kerülte el a figyelmem , irtam is, hogy a frissités miatt kellett neki szoftvereken javitani a win 10 kompatibilitás miatt ez volt az anyagi " kár" amit ha wissza telepit akkor megusszott volna.
    ÉS csak egy ingatlanról volt szó és mivel magánszemélyként perelt ezért nem kell nagy dologra gondolni max a nyaralóját figyelte 1 két kamerával az otthoni kis gépével.
    Ha nem igy lett volna akkor egy cégnek illene , hogy legyen backup napi szinten és akkor megint mehet vissza a régi.
    Vagy egy alaplap hibánál beperli az alalpal gyártót mert anyagi kára keletkezett miatta mert ki kellett cserélnie?

    Arról nem irtak, hogy amig nem müködött a rendszer addig betörtek e a házba és elvittek e valamit, mert onnantól már jogosabbnak érezném a pert, de igy, hogy csak amiatt mert egy uj rendszert használ és updatelnie kell hozzá a rendszer ami pénzbe került neki , az nem érzem olyan nagy dolognak, mert elöbb utobb ugy is meg kellett volna lépnie.

  • haxiboy

    veterán

    válasz sh4d0w #12 üzenetére

    Anyagi kára már akkor keletkezett amikor inkompetens rendszergazdát alkalmazott aki bekapcsolva hagyta vállalati környezetben az automatikus frissítést. Na meg az Enterprise/Pro verziók nem frissültek maguktól, emlékszem nekem is felajánlotta a 8.1 nem is egyszer hogy szeretnék-e frissíteni vagy sem.

    Sőt, el is lehetett utasítani, illetve update-ben is 1 kattintás bizonyos updatek tiltása...

    (#26) MaCS_70: Van pedig nem is egy olyan service amit Linux alatt nem lehet, próbálkoztunk Dynamics NAV Service telepítéssel linuxra, túl sok a windows dependency, így például ez egy nem megoldható feladat linux alatt :U

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz sh4d0w #68 üzenetére

    Ezek közül egyik érvet sem tudom elfogadni:

    Kezdték azzal, hogy kalóz XP-re megtagadták a frissítéseket,

    1: szívük joga, már a kalóz rendszer eleve egy kockázat
    2: a szervezet is fejlődik, ennek jele hogy később elálltak ettől a gyakorlattól, tehát a példa inkább pozitív
    3: semmi köze ahhoz, hogy az userek frissítéspártiak vagy frissítésellenesek-e, ezt az attitűdöt nem befolyásolja

    majd folytatták azzal, hogy az újraindítást kérö frissítéseknél egy szó nélkül kirántották a user alól a rendszert

    mikor? én 7 alatt soha nem tapasztaltam ilyet, 4 órás halasztásod van ismételhető periódusokban, egyszer nem indult újra kéretlenül, XP alatt nem emlékszem ilyenre, 8-8.1 nem volt nekem, 10 alatt pedig nagyon sokáig kell dafke húzni hogy újrainduljon. ez se kellene ha lenne tudatos user magatartás.

    Mindezek után elöjöttek a win10-zel olyan beépített telemetriával/kémkedéssel, ami messze túlmutat a diagnosztikán

    arra gondolsz ami nextnextfinishben kikapcsolható eleve a telepítéskor?

    mindennek tetején azzal, hogy "frissíti" a drivereket is - adott esetben régebbit rakva az újabb helyére.

    ezt el tudom annyiban fogadni hogy zavaró, annyiban nem hogy feltétlenül indokolatlan. az ms a saját rendszerében gondolkodik, és ő csinál magának egy poolt a minősített és nyilvántartása szerint aktuális driverekről amit neked (nem neked, az usereknek) karban-rendben tart. nem működik jól, és kikapcsolhatónak kellene lennie.

    Ezek után - minö meglepetés - a pokolba kívánja mindenki a win10-et...

    ezt max a linux kedvelő közösség szeretné, nincs a pokolba kívánva a win10, a szubjektumot ne keverjük az objektummal, jellemzően (és szándékosan nem írok többséget mert nem szeretném alátámasztani annyi időm nincs) elégedettem használják az userek.

    magát a rendszert nem védem, nekem használat szempontból egykutya, kényszerűségből váltottam rá egyelőre nem érzem előnyét és hátrányát sem, és azért használom a wint, mert a linuxszal nem boldogulok, azok miatt a dolgok miatt amit az olvtársak itt már leírtak előttem. szenvedhetnék vele de nem szeretnék én vettem egy gépet és használnám olyan feladatokra amiket én találok ki magamnak, nem pedig arra amit a rendszer talál ki nekem.

  • haxiboy

    veterán

    válasz sh4d0w #44 üzenetére

    A rendszergazdának a rendszer karbantartása és megfelelő üzemeltetése a cél, ha úgy itéli meg egy update-ről hogy nem felel meg a kritériumoknak, vagy kompatibilitási - adatvesztési problémát okozhat akkor biztosan van joga szólni a felettesének hogy : "Pisti figyejj mán' ezzel itt bajok lehetnek mit csináljak?", aztán Pityu eldönti hogy mi legyen. Ha mindenhol droid rendszergazdák lennének akik csak telepítik az updateket orrba szájba, szerintem a szolgáltatások nagy része nem működne megfelelően, vagy elég nagy kihagyások lehetnek.

    Te el tudod képzelni hogy bemész mondjuk a hülyeazértnemvagyokba és azt mondják nem tudnak eladni semmit mert épp windows update megy a szerveren mert épp megjelent egy frissítés?

    Lehet ha az illető aki reklamál megtanult volna olvasni akkor nem nyom rá az upgrade gombra.

    Valahogy mindig olyan lehetetlen történeteket hallok a Windows update-ről, tény vannak hibák, akár egy elrontott update, akár user error, szerintem ebben az esetben egyértelműen az utóbbiról van szó, csak egyszerűbb ujjal mutogatni másokra.
    Nálunk otthon több eszköz is volt az említett erőltetett update program idején, windows 7-windows 10-ig minden előfordult. Még a nagymamám is el tudta olvasni hogy ez frissítés és megkérdezett engem mit csináljon (ez volt az említett ha kix-eled is upgradelni szeretne, de ha a szerződést elutasítottad ez sem ment fel). Ennyire egyszerű a történet.

    Anyagi károkozást meg kapásból nem tudom felfogni, Pro/Enterprise rendszereknél gyárilag el lehet halasztani a frissítést, illetve ha bármilyen olyan program fut ahol user interaction szükséges a kilépéshez nem indul el, csak az ablakot lebegteti.
    Home rendszereknél szintén csak megadott időpontban, vagy a frissítés most-ra kattintva frissül a rendszer, szintén user interaction programoknál addig áll amíg nincsenek bezárva, de utóbbi változatok meg nem profittermelési célból vannak a piacon hanem átlagos OTTHONI, tehát főként multimédiás felhasználásra.
    Aki ilyen rendszeren dolgozik, őszintén? Meg is érdemli ha adatvesztése van, bár ezekben is vannak backup mechanizmusok.

    Inkompatibilitási problémákra hivatkozni megint elég nagy f@sság, ha az OS-t frissítik akkor az említett alkalmazásokat is amelyek nem kompatibilisek az újabb rendszerrel/frissítéssel, mert elvárni egy tizenX éves programtól/drivertől/hardvertől nyilván nem lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • #04430080

    törölt tag

    válasz sh4d0w #113 üzenetére

    A helyzet az, hogy erre a frissitési modellre sem az MS, sem pedig a felhasználók nem voltak felkészülve.

  • orion1025

    őstag

    válasz sh4d0w #129 üzenetére

    Az audio rész csak egy aprócska kiragadott rész az egyvelegből. A winnek is vannak csúnyaságai, de messze élhetőbb rendszer a konkurenseknél akik "reformálni" akarnak/akartak. Nekem akkor "sír" a szemem, amikor beröffentem az ME-s vagy XP-s gépem, és minden úgy működik mint a bizonyos nagy könyvben. A kedvenc Win 7/8.1 betegségem a bootolás utáni fekete képernyő, vagy az asztal betöltése előtti vegetálás fekete képernyőnél, na ezt az egyet nem tudja lemásolni a pingvin, ebbe profibb.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz sh4d0w #173 üzenetére

    medzsik. pontosan tudom. te pedig pontosan tudod hogy nem erről van szó.

Új hozzászólás Aktív témák