Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz sh4d0w #44 üzenetére

    A rendszergazdának a rendszer karbantartása és megfelelő üzemeltetése a cél, ha úgy itéli meg egy update-ről hogy nem felel meg a kritériumoknak, vagy kompatibilitási - adatvesztési problémát okozhat akkor biztosan van joga szólni a felettesének hogy : "Pisti figyejj mán' ezzel itt bajok lehetnek mit csináljak?", aztán Pityu eldönti hogy mi legyen. Ha mindenhol droid rendszergazdák lennének akik csak telepítik az updateket orrba szájba, szerintem a szolgáltatások nagy része nem működne megfelelően, vagy elég nagy kihagyások lehetnek.

    Te el tudod képzelni hogy bemész mondjuk a hülyeazértnemvagyokba és azt mondják nem tudnak eladni semmit mert épp windows update megy a szerveren mert épp megjelent egy frissítés?

    Lehet ha az illető aki reklamál megtanult volna olvasni akkor nem nyom rá az upgrade gombra.

    Valahogy mindig olyan lehetetlen történeteket hallok a Windows update-ről, tény vannak hibák, akár egy elrontott update, akár user error, szerintem ebben az esetben egyértelműen az utóbbiról van szó, csak egyszerűbb ujjal mutogatni másokra.
    Nálunk otthon több eszköz is volt az említett erőltetett update program idején, windows 7-windows 10-ig minden előfordult. Még a nagymamám is el tudta olvasni hogy ez frissítés és megkérdezett engem mit csináljon (ez volt az említett ha kix-eled is upgradelni szeretne, de ha a szerződést elutasítottad ez sem ment fel). Ennyire egyszerű a történet.

    Anyagi károkozást meg kapásból nem tudom felfogni, Pro/Enterprise rendszereknél gyárilag el lehet halasztani a frissítést, illetve ha bármilyen olyan program fut ahol user interaction szükséges a kilépéshez nem indul el, csak az ablakot lebegteti.
    Home rendszereknél szintén csak megadott időpontban, vagy a frissítés most-ra kattintva frissül a rendszer, szintén user interaction programoknál addig áll amíg nincsenek bezárva, de utóbbi változatok meg nem profittermelési célból vannak a piacon hanem átlagos OTTHONI, tehát főként multimédiás felhasználásra.
    Aki ilyen rendszeren dolgozik, őszintén? Meg is érdemli ha adatvesztése van, bár ezekben is vannak backup mechanizmusok.

    Inkompatibilitási problémákra hivatkozni megint elég nagy f@sság, ha az OS-t frissítik akkor az említett alkalmazásokat is amelyek nem kompatibilisek az újabb rendszerrel/frissítéssel, mert elvárni egy tizenX éves programtól/drivertől/hardvertől nyilván nem lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák