Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz Depression #8 üzenetére

    én 2x találkoztam eddig velük. abból az egyikkel úgy, hogy reinstall előtt álltam, és tudtam, hogy "baj" lesz, de nem érdekelt. a másik pedig akkor volt, amikor kemény 1 hónapja volt bekötve a net... elárulom, még vírusírtó sem volt fent sokáig, csak amióta olyan is a gépemhez ül, akinek nem kéne... na azóta parázok egy kicsit. de család, nem mondhatom, hogy nem. nomeg nem azzal kezdem, hogy UAC kikapcs, "merénaztánértekhozzá" :)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz Depression #8 üzenetére

    Nos ha normális vírusírtó van fent (és netalán még valamilyen tűzfal is) akkor blokkolja a vírussal fertőzött weboldalakat. Ennek az a feltétele, hogy legyen aktív valósidejű védelme (rezidens védelem) az adott víruskergetőnek. Ingyenesek közül ilyen például az Avast Home. Nekem jó pár vírussal fertőzözz weboldalt blokkolt. Sajnos nem csak XXX oldalakon és crack/hack oldalakon lehet vírusfertőzés, nem egyszer myspace-en pár együttes/felhasználó lapját fertőzték fertőzést tartalmazó linkkel. (de facebook-on is van ilyen.) Na ezeket a példának felhozott Avast nem engedi betöltődni.

    A szoftveres sérülékenység az egy másik dolog. Ott az a lényeg, hogy egy szoftver biztonsági rését használják ki. Például az Adobe Reader-nél készítenek egy speciális víruskódot is tartalmazó PDF fájlt. Ezt ha megnyitja valaki normális védelem nélkül akkor beszopta. Vagy másik példa például ha IE-nél speciális ActiveX kóddal fertőznek. (Mondjuk aki ragaszkodik az IE6-7 -hez lehet meg is érdemli. :DDD )

    Az iPhone hírhez meg: Igen ez nem az Apple sara, meg kell változtatni az a nyamvadt jelszavat. másrészt a jailbreak sem az Apple területe, mivel nem támogatja az Apple az ilyen beavatkozást, garancia is ugrik ugyebár. (Az más kéréds, hogy nem minden országban számít illegális tevékenységnek...)
    Az más kérdés, hogy szerintem később külön iparág települhet rá, jönnek az iPhone-ra a vírusírtók. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák