Új hozzászólás Aktív témák

  • LordX

    veterán

    válasz Rive #44 üzenetére

    A helyes sorrend: 1. gondolkodás 2. Mások kijavítása, _ha_ hülyeséget mond. Nem fordítva.

    Egy proci tervezésnek 3 lépcsője van:
    - Koncepció kidolgozása: ~3 hónap ~5 ember
    - Logikai tervezés: ~9 hónap ~30 ember
    - elektronikai tervezés: ~30 hónap ~100 ember

    Tippelj, van-e embere/pénze a VIÁnak az utolsó fázisra. Az nVidiának van. Nem azért gyenge a proci, mert szar a koncepció, hanem mert olyan megoldásokat csinálnak elektronikai szinten, ami lassú. Mivel kis fogyasztású piacra tervezték, kidobtak egy(-két) végrehajtó egységet, hogy ellensúlyozzák a gyenge elektronikai tervezést. Az eredmény egy olyan kotyvalék lett, amiben a koncepció jó, csak aránytalan mennyiségben van minden. Kiváncsi lennék rá, hogy tud-e olyat egy Core2 vagy Phenom, amit az új VIA proci nem (utasításkészletet leszámítva, az liszenszelési kérdés). OoO után fejlődés nagyon nincs a szuperskalárban, csak a többmagos processzor = többet egybepakolni. (jó, integrált memóriavezérlő, shared cache, soros cross connect buszok... ezek is a a tegyünk bele ilyet is kategória.)

    VLIW régebb óta van, mint tisztességes izom-x86. Nabumm. Szuperskalár is régebb óta van, mint tisztességes izom-x86. Számold össze hány szuperskalár és hány VLIW procit terveztek és gyártottak le, amióta feltalálták. Valóban, nincs két nagyságrendnyi különbség a kettő között, csak 1,5. Biztos VLIW tapasztalatból van akkor több.

    Az, hogy a VLIW egyszerűbb, az ott gáz, hogy tessék, írj egy programot, ami az utasításokat kitölti átlag 90%-ban. Isten leszel. Szuperskalárnál nagyon gáz az a processzor, amelyik nem tudja a végrehajtó egységeit átlagosan 90%-ban üzemben tartani, bármilyen optimalizálatlan szar programot futtat.

Új hozzászólás Aktív témák