Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #38 üzenetére

    A JS mondjuk tényleg necces, bár függ a böngészési szokásaitól is. Ha például megvannak a jól megszokott oldalai, amiket naponta böngészik és mondjuk gyakran guglizik akkor jól jön, hogy minden oldalon, ahol csak a találati eredmények érdeklik nem kap mellé animált egérmutatótól kezdve ugráló kiscicákat.

    Aha, kár hogy animált egérmutatókat max gportálos oldalakon látsz, az ugráló kiscicákat (amellett hogy azokkal is jellemzően ott találkozol) meg flashben/animgifben csinálják.

    Nálam block-external van.
    Ez nem annyira agresszív, mint a NoScript, csak a felesleges scripteket blokkolja, mint Facebook, Twitter meg különböző analytics hülyeségek.

    Őőő... ez nem csak a külső js-ből indított pop-upokat blokkolja? Legalábbis nekem ez jön le a linkelt oldalon lévő leírásból...

    Sokkal gyorsabb tőle az oldal és használható marad, mert ahol van a JS-nek létjogosultsága, ott meghagyja.

    Aha, és gondolom egy komplett MI van belefoltozva az usrjs-be, hogy ezt így ki tudja találni :U

    Amúgy: manapság már nem igazán az ilyen animált hányadékokra használják a js-t. 10 éve még lehet h így volt, de ma már nagyon nem így van. Olyan alapszintű elvárás, mint mondjuk a CSS támogatása. Teljesen értelmetlen blokkolni, max arra jó, hogy így minden rohadt oldalon lehet manuálisan engedélyezni a sciripteket. Tudom, használtam FF-en noscriptet, és sokkal többet árt mint használ.
    Az, h csomó mindenre flash-t használnak, amit meg lehetne oldani js-ből is simán, az pont azért van mert a sok észlény blokkolja, meg az IE is blokkolja őket alapból.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    "meg az IE is blokkolja őket alapból."

    Aláírás eladó.

    Hopp, most ahogy nézegetem tényleg hülyeséget mondtam.
    Amikor annó javascriptben ügyködtem, és IE-ben teszteltem akkor lenyitotta azt az idétlen sárga csíkot, hogy engedélyezzem a js-t. Emiatt emlékeztem így rá.
    Bár akkor lehet h az csak lokálban lévő lapoknál volt :B

    Tehát az oldalakat meg lehet nézni, működnek, maximum 1-2 menü, vagy adminfelület, vagy ilyesmi, ami nem működik.

    Tehát már rég sz*r.

    Kicsit sarkítottam. Fáccsés Like gombokat sem akarok, adultfriendfinder-es vagy most nyertél x milliót típusú beúszó kis szarokat sem és társait.

    Hűha, fáccsés gomb. :U
    A többi meg nem inkább adblock téma?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák