Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz schawo #43 üzenetére

    Kiderül (hogy derülne ki???), hogy nálunk adatszivárgás történt, és az ügyfelek adatait megszerezte harmadik fél. Az én ügyfelem adatait megszerezhetik:
    1. tőlünk, 23 (n+1) szoftveres rendszer közül bármelyikbe behatolva (direkt nem írok pontos típusokat, ugyebár: webes CRM, adatbáziskezelő, webkiszolgáló, emailkiszolgáló, távoli elérés kiszolgáló, operációs rendszer, hardveres sebezhetőségek, virtualizációs kiszolgáló, felhős backup kiszolgálás, felhős CRM, felhős email kiszolgáló, felhős fájlszerver, és további 10, amire most nem is gondoltam)
    2. a számlázórendszerünktől (ugyanennyi potenciális lyuk)
    3. a szállítmányozó cégünktől (még egyszer egy csomó lyuk)
    4. a második és harmadik szállítmányozó partnerünktől (lyukak, lyukak mindenhol)
    5. a külső ügyfélszolgálatunktól, akik saját adatokat nem tárolnak, de közvetlen hozzáférésük van a mi CRM-ünkhöz (egy csomó munkatárs, egy csomó, két lábon járó csőtörés)
    6. a könyvelőnktől (haha, szinte tátongó lyukakat látok)
    7. a kártyaelfogadó szolgáltatóinktól, akik ugye nem mind bankok, csak szolgáltatók (3 is van, ementáli tömör ehhez képest)
    8. mit tudom én, biztos van még legalább 5 partner, akitől mehet mindenfelé az adat

    Jön a várva várt (a nagynénikém, az várva várt) GDRP, és egy nem tervezett (haha) adatszivárgás miatt megbasznak sokmillió magyar egységre. Kire verjem rá, honnan fogom megtudni, kideríteni, én a kisvállalkozó, a gép előtt ülve, hogy honnan szivárogtak az ügyfeleim személyes adatai zipfájlba a piratebayen?

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák