Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Majd elhiszem ezt a mizériát és annak legitim voltát akkor, amikor a Google & Co-t kitiltják az EU-ból. Mi értelme amúgy .. :F Értem a kezdeményezés szépségét és mibenlétét, de máris attól hangos az egész internet, hogy kkv-kat hogy agyon lehet majd szivatni ezzel, míg azok, akik konkrétan profiling-al, adatkereskedelemmel foglalkoznak (Google), ebből élnek, továbbra is csinálhatják ezt. Bírság ha ilyen mértékű, hogy a teljes összeg sok kkv teljes vagyonát jóval meghaladja, de mégis van egy %-os plafon limitálva, ha a bíróság úgy dönt, szintén csak annak kedvez, hogy a kicsiket borogassuk be nyugodtan egy ilyen célzott támadással (ha nem felel meg), míg egy Google garantáltan röhögve kifizeti a max bírságot is, a százalékost is, bármit. Ez pedig rohadtul nem fair, bármerről is nézem. Úgy az lenne, ha a cég vagyonának, tárgyévi cash-flow-jának, árbevételének, akármijének (döntsék el a szakértők) egy bizonyos %-ában definiálnák a büntit, nem pedig így, ami az elefántnak szúnyogcsípés, kicsiknek meg k.o. pofon. De jó lett volna ezt úgy elfogadni, hogy érezzék Guglinál is a törődést, ha megszegik, mondjuk 5-10 évnyi éves kumulált árbevételt elbukni egyetlen gigabírsággal szerintem ott is elgondolkodtatná az üzleti modellen az elvtársakat. De így ez nulla kb.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Fionn #2 üzenetére

    Kkv esetében beregizek egy társkereső oldalra, ott mi történik ? A gumis példa nem rossz, de egyrészt amikor számlát ad a gumis, aláírhatom az adatvédelmijüket (amit persze nem olvasok el, de online is leszarod Te is azt, amit a Gugli arcodba tol csillió mennyiségű szöveget Privacy Policy meg Terms & Conditions néven), másrészt akár a munka előtt is aláírhatnám, hogy igen, tudják amit akarok, de bitte, ide egy tollal miniszterit, hogy elkezdhetjük, ha meg nem ért ezzel egyet Uram, húzzon a csába. Na de visszatérve egy életszerűbb helyzetre, maradva az online domain-ben, egy társkeresőn, Tinderen, akármin mi történik ? :U

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dißnäëß #3 üzenetére

    Meg amikor egy EU-GDPR-compliant oldal felajánlja nekem, hogy Facebook profilommal is regizhetek (Register with Facebook), na az jogilag milyen dikk ? Ilyen és hasonló válaszokat tök jó lenne kapni valakitől-valakiktől, de amíg a mostani fos állapotában van az előírás, hogy miközben szakértők vitáznak még rahedli dolgon, az élesbe lép, ez nekem túl sok politikai támadásfelület avagy "lötyögés" a rendszerben, kb. úgy dönt a bíróság egy adott "szabályszegésben", ahogy pénzt kapnak zsebbe, mert nem egyértelmű, mikor és mit szegek vagy nemszegek meg mondjuk szolgáltatóként. Így meg megint az lesz a vége, hogy bár halál félillegál módon, de az USA továbbra is tartja, sőt, erősíti versenyelőnyét a világban, az EU meg elbalfaszoskodja az egészet. Ismét, mert ilyenre már megannyi példa van-volt a történelemben.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Dare2Live #7 üzenetére

    Akinek GDPR-el homlokegyenesen más az ütleti modellje, zárjon be. Semmi extra nincs ebben. Bírói hatalmi ág ? Azt hiszed, csak kishazánkban van értelmezve a korrupció mint fogalom ? Max a mértéke más, de hogy sehol sem csutkanulla, arra ide a rozsdás bökőt.

    Az meg, hogy egy új tven szakértők vitatkoznak, meg jogértelmezés kell az annyira nem ritka. Mindezzel nem is lenne gond, csak amíg vitatkoznak, addig k*ra nem kéne életbe léptetni, mivel amíg nem egyértelmű, kb. a szélirányon múlik, mikor és kit büntessenek mennyire.

    Amikor egyértelművé válik minden és a szakma meghozza a konszenzust, hogy "NA EZ ÍGY OKÉ, realitás talaján van", ki lehet adni a parancsot, hogy X idő múlva meg kell felelnie mindenkinek a törvénynek. Számomra egy átgondolatlan, tisztázatlan törvény nem törvény, hanem kétes okkal büntetésbeszedésre felhatalmazó neszesemmi-fogdmegjól átverés, vagy nevezhetjük BIZNISSZ-nek is.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Ringman #20 üzenetére

    Én is így tennék, nyilvánvaló, mi az üzleti modell és amíg a ZUSÁ-ban művelhetik azt, amit, vállat von. Pár informatikus csapat nyomott egy kis túlórát és átmigráltak egy vagon user-t amcsi szerverre, ennyi.

    Amúgy jómagam is most tervezek online motyót indítani (már kész), lehet én is költöztetem ki USA-ba GoDaddy hosting-ra az egész oldalt (most GoDaddy-nél regizett .com domain van átirányítva magyar szerverre - még).

    Kb. az ottani adatvédelmi dolgokat átnézzük és jónap.

    Amúgy tudja valaki, a Brexit miatt mi a helyzet Angliával ? Készülhetnek a UK cégek, hogy ma még meg kell a GDPR-nek felelniük, holnap már nem ? (Bár úgy tudom, a Brexit ténye nem változtat azon, hogy rengeteg EU-s szabályzást továbbra is tartanak-átvesznek, tehát marad a szinkron kvázi az EU-val - de nem vagyok jogász, hogy erről nyilatkozzak, ezért érdeklődök..).. :F

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz bambano #30 üzenetére

    Aaa értem. És ezt mi biztosítja, ip geolocation, egyéb ? Persze törölhetem a regisztráló ország (location) listájából a teljes EU-t és akkor annyi, mindenki EU-n kívülivé válik :) ..

    Csak akkor az FB-t nem értem, miért ment el, ha attól még miattam ugyanúgy érinti a GDPR kötelezettség.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák