Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vargnatt

    tag

    válasz moma #41 üzenetére

    Hát, ebbe a tévedésbe én is beleestem anno. Winen videóhoz ált. a Windows frontend for MPlayer-t használtam, és imádtam, hogy mindent lejátszik, van egy szimpla kezelőfelülete, meg görgővel lehet hangerőt állítani stb. Linuxon meg kiderült, hogy a mezei MPlayer egy csupasz videóablak, gomb nélkül, csak billentyűvel vezérelve. A ráépülő lejátszók egy fokkal jobbak, de valahogy egyik se jött be nekem annyira, mint a wines verzió.

    VLC-ben Linuxon képtelen voltam beállítani, hogy ne külön ablakban nyíljon meg a videóablak, hanem a kezelőfelületben, ahogy Win alatt is. Meg lassabb is. Meg fullscreenen nem működik a görgős hangerő, plusz az előbújó kezelőgombok se jelennek meg.

    Operára is azt hittem, hogy ugyanolyan szuper lesz, mint Win alatt. Ehhez képest Linuxon lassú, nehézkes, fölzabálja a ram-ot és a procit is (sok ablaknál legalábbis), és van, hogy még bezárás után se pucolja ki magát a memóriából, úgy kell kilődözni. És még GUI megjelenítésben is vannak kisebb-nagyobb szépséghibák.

    "az ilyen alap progik közül csak a zene lejátszó lesz más"

    Hát, "csak". Csak nincs Winamp, nincs JetAudio stb. Nem találtam még olyan lejátszót Linuxra, amelyikben pl. a Shoutcast rádiók között ugyanolyan kényelmesen lehetne keresgélni (plusz a jobb adókat elmenteni), mint Winampban. Illetve az Amarok majdnem jó lenne erre a célra, csakhogy a legújabb változatból kivették licencelési okokra hivatkozva. Hurrá.

    Jelenleg a Listen-t tartom még elfogadható zenehallgatási alternatívának (bár a Shoutcast ebben sem működik nálam), de azzal meg nem tudok a Dolphin környezeti menüből több számot küldeni a Listen felé, mert akkor számonként nyit egy új Listen-ablakot. Csak a belső filekezelőjéből megy a dolog. Röhej.

    Szóval ilyen, és ehhez hasonló tapasztalatok miatt érzem még mindig azt, hogy nem egészen érett meg még az idő a Linuxra váltásra (legalábbis számomra). Mondjuk még ezen problémák (plusz a Kubuntu lassúsága, bugossága stb.) mellett is szeretem használni, de azért jobb volna, ha nem kéne ilyen idegesítő hiányosságokkal szívni.

    Lehet leharapni a fejem, de én így érzem, sorry. Tényleg igaz, hogy nem a Linuxot megtanulni nehéz, hanem a Windows-t elfelejteni...

    A FF meg az OpenOffice tényleg hasonlóan jó, eddig oké. TBird-öt nem használtam, azt nem tudom.

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz attila9988 #66 üzenetére

    Pedig ugyanazon a gépen próbáltam, max. annyi különbség lehet, hogy a Kubu csak Wubival lett felrakva, állítólag ez némi lassúságot eredményez.

    Egy darabig egyébként szépen működik, de sok tab esetén borzasztóan be tud lassulni, és egyértelműen több memóriát és procit használ, mint Winen (mondjuk főleg az operapluginwrapper folyamat az, ami a procit eszi). Az meg, hogy bezárás után ott ragad a memóriában kb. 5-600 mega cuccos, elég ciki.

    Esetleg a swap lehet még túl kicsi (mármint ez is lassíthat a rendszeren), mert mikor felraktam, még csak 512 MB RAMom volt, és a Wubi az alapján elég keveset állított be (256 mega rémlik).

    Mondjuk a gépem nem egy erőmű, de attól még futnia kéne normálisan: Celeron 2.66 Ghz, 1,5 GB DDR1, 128 MB videómemória. Öreg vas, nem vén vas :))

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz attila9988 #69 üzenetére

    Próbáljak mást... a többit nem lehet wubival telepíteni, és egyelőre nem szándékszom más disztrót élesben felrakni, amíg virtuális gépben meg nem találom az igazit.

    Nekem általában min. 20-30 tab szokott nyitva lenni (előző folyamatokból tornyosul föl többnyire), de ált. 50-60-nál szoktam mentést csinálni, és tabokat kigyomlálni. Vagy ha már nagyon belassul.

    "Ha valamit használ, azt nem törli a memóriából addig, amíg nem kell ismét a szabad hely, hátha szükség van még rá."

    Látod, ezt nem tudtam, de ha így van, nekem nem logikus. Többnyire nem azért csukok be egy programot, hogy fél perc múlva újra megnyissam, hanem azért, hogy ne foglalja fölöslegesen a helyet a memóriában. A fene érti ezt a linuxos logikát... :U

    "Egy fajsúlyosabb grafikus felület (gnome/kde) igényli a minimum 400 mb ram -ot."

    Ismétlem, most már másfél giga ramom van, csak eredetileg volt 512, mikor még a wubit felraktam (múlt nyáron szerváltam vaterán egy 1 gigásat pluszban). Tehát elvileg ott el kéne férnie a KDE4-nek is, meg az Operának is (gondolom én). A 256 csak a swap-ra vonatkozik, sajna a wubi nem kérdez rá, hogy mennyit adjon a telepítéskor.

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz moma #70 üzenetére

    Hogy az MPlayer alapból olyan, azt én nem tudhattam addig, amíg Linuxra is fel nem raktam. Az, hogy pont sikerült egy normális kezelőfelülettel rendelkező változatot beszereznem elsőre (amit azóta se tudom megtalálni, hogy honnan szedtem le, de megvan a telepítője), csak a véletlen dolga. Attól még az MPlayer for Windows marad (konkrétan így hívják, a WMPlayer enyhén modolt logóját használja), és ez alapján gondoltam azt, hogy talán Linuxon is így néz majd ki. Az a vicc, hogy én is a billentyűzetről vezérlem többnyire, mégis hiányzik az, hogy legyen egy ablak, meg néhány gomb/menü körülötte (Windows-komplexus? :DDD )

    VLC-t illetően akkor nem tudom, hogy nálam miért nem jön elő. Eleve csak külön ablakban hajlandó megnyitni a videót. Mintha rémlene, hogy kétféle fejlesztési ága van a proginak, lehet, hogy nem ugyanazt az ágat használjuk? Sajna most nem tudom megnézni az enyémet, mert nem otthon vagyok. A sebességprobléma valóban lehet a KDE4 és a gépem hibája is, ez valószínűbb. Bár ahogy korábban említettem, most már másfél giga ramom van. A Win7 virtuális gépen is elfutkározik a neki rendelt 900 megával, ha nem is villámtempóban.

    Audacious-t próbáltam, de azt meg még az mp3 lejátszásra sem tudtam rávenni (akkor már telepítve volt a szükséges csomag, Amarok vitte is). Ezután mp4-el, flac-kel már nem is próbálkoztam. Lehet béna voltam, nincs kizárva.

    A media library-s megoldásoktól én is irtózom, alig tudtam találni olyan linuxos lejátszót, ahol nem erőltetik annyira.

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz attila9988 #81 üzenetére

    VirtualBoxban folyamatosan történik a megfelelő disztró keresése most is, de még valahogy nincs meg az igazi. Eleve csak az alapból KDE4-et használókban gondolkodom, mert annyira megtetszett az a rendszer (a hibái ellenére), hogy mindenképp azt szeretném használni.

    A lassulás szerintem is inkább köthető a weboldalak komplexségéhez, ezt készséggel elismerem.

    "egy komplett programot szeperálva bemásol neked, aztán ott tartja hátha megnyitod..."

    Hát, nem tudom, hogy csinálja, de nekem fullosan az egészet otthagyja, ugyanannyi ram-terheléssel, mint amennyi bezárás előtt volt, a pluginwraperrel együtt. Más programnál nem csinálja ezt, amennyire észrevettem. Operával sem mindig, de mostanában gyakrabban.

    Egyébként én is nap, mint nap használom (akár Win, akár Linux van előttem), nekem is ez a kedvenc böngészőm, létezni se tudok nélküle, ezért hurcolászom magamnál a számomra jól beállított portable változatot is. Ennél fogva bízom benne, hogy a hiba csak az én készülékemben van, én se úgy ismerem a fejlesztőket, hogy hanyag munkát adnának ki a kezük közül.

    "míg te csak kipróbáltad wubival. Nagy különbség..."

    Szerintem olyan nagyon sok különbség nincs a wubis, meg a rendes telepítés között, hivatalosan csak annyi, hogy nem lehet RAM-ba hibernálni a rendszert, meg talán egy picivel lassabb a virtuális partíción futás miatt, ennyi. Lehet újra kéne rakni, hátha a jelenlegi memóriamennyiség miatt már több swap-ot hagyna telepítéskor. Csak már felraktam egy rakat progit, meg beállítottam mindent, nincs ingerenciám újrakezdeni... az XP-t is ezért nem raktam újra már 4 éve :DDD

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák