Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Ennyi pénzért a hülyének is megéri - pontosabban pláne nekik. Szerintem ma már nagyon kevesen használnak dedikált médialejátszót, akik használnak, azok meg többnyire prémium kategóriás terméket vesznek. Ez nem az, bár az árával megpróbálják azt idézni. Ha már mindenáron almát szeretnék venni, akkor inkább vennék egy szifont, mint egy szipodot. Annak se túl jó ugyan az ár/érték aránya, de azért nem ennyire rossz, mint ezeknek. Ennek a valós értéke talán 20-30 ezer Ft körül lehetne.

    Azért ez a rész elég kemény lett:
    "Most, 2014-ben az Apple-nél úgy gondolták, hogy ideje a család legkisebb tagját a nagyok szintjére felhúzni, ennek köszönhetően a frissített 16 GB-os iPod touch változatlan ár mellett megkapta az említett csuklópántot, illetve most már a készülékház színét is megválaszthatjuk, akárcsak a "nagyoknál"..."
    Röviden: LOL, de inkább facepalm. Igazi "jó" marketinges szöveg :U.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz BoC1ka #13 üzenetére

    Tetszik, nem tetszik, ma már egy effektíve sima lejátszóért sok ez a pénz. Pláne ekkora háttértárral és körítéssel. Jó dolog az iPod, de ennyit akkor se ér, akár van konkurense, akár nincs. Ennyi erővel akkor kerülhetne félmillióba is, és akkor már a "jobb" Astell&Kern, meg egyéb féljó/sznob cuccokkal kelhetne versenyre.
    Nem azért nem éri meg, nem attól lesz jó vagy épp rossz, mert Apple. Attól viszont még nem feltétlenül lesz jó/jobb, mert drága. Sőt, a nagyon drága műszaki cikkek gyakran egész bénák műszakilag (lásd pl. Vertu), mert a belbecsre egyáltalán nem, vagy csak egy kicsit adnak, és majdnem minden "fejlesztés" az eszköz külsejére megy - és ez a fejlesztés többnyire aranyat, titánt, krokodilbőrt vagy épp briliánsokat takar.
    Ha kiemelkedő lenne a hangminősége és a szolgáltatásai (itt most elsősorban nem az iTunes-ra gondolok), akkor akár még olcsónak is lehetne nevezni, de nem erről van szó.

    A 20 ezer egy kicsit tényleg kevés (először 30-40 ezret akartam írni, de amikor végiggondoltam, hogy ez "csak" 16 giga, akkor inkább lefelé módosítottam), de 30k-ért már vállalható tableteket lehet kapni (persze annyiért még nem 16 GB ROM-mal, és végképp nem alma-logóval), amik nem kevéssel több szolgáltatást nyújtanak, és nem feltétlenül szólnak sokkal rosszabbul egy normális füles/fejes társaságában, mint egy ilyen iPod. Ha a 64 gigás kisker ára lenne 80 ezer, akkor még azt mondom, hogy csak-csak elmegy, de a háttértár itt annak pontosan a negyede.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák