Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz bigz #97 üzenetére

    Hát arra gondoltam, hogy egy másik topikban az Apple-re próbálták ráhúzni, hogy "kizárólag a marketing adja el a termékeiket" és, hogy "nem megérdemelt a piaci részesedésük", sőt egyesek szerint egyenesen "használhatatlan kacatokat" gyártanak. Csak mint érdekesség hoztam fel, hogy az egyéni preferencia mennyire közre játszik abban, hogy ugyanazt a jeleséget valaki miként értelmezi.

    Az előző hozzászólásodból kiragadnám a "futótűzként terjedés" gondolatát. Éppen az az, ami számomra nem különösebben szimpatikus.Bár értem a működését, mégsem tartom igazságosnak, hogy egy kezdeti apró különbség hosszú távon ilyen jelentős előnyhöz juttasson egy piaci szereplőt. Bár nyilván az igazságosság a legelemibb formában sincs jelen a való világban, így kár is firtatni.

    Mint már egyszer mondtam, nekem nincs különösebb gondom a Google-lel, ők csak egy profitorientált cég, mint bármelyik másik. Inkább a rajongótáboruk vált ki belőlem visszatetszést és az a hihetetlen naivitás, ahogy mindenre amit a Google "teremt" úgy tekintenek mint valami égi mannára. Ők ugyanis meg vannak győződve, hogy "minden ami jó az IT területén kizárólag a Googletől származik", "a Google nem olyan kapitalisma mint a csúnya Microsoft meg Apple", "a Google a felhasználók érdekét nézi", "a Google nem a pénzedrehajt, ellentétben a kizsákmányoló Microsofttal és Appleűlel", "amit a Google alkot az csakis jó lehet" stb. Ilyen és hasonló beidegződések ellen fölösleges érvelni. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák