Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    válasz #51736960 #13 üzenetére

    Pontosan, ez így van, bohócok egy cirkuszban, ami nem is lenne baj, a baj azzal van, hogy ebben a cirkuszban még mindig sok a néző, aki el is hiszi amit lát... :(

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #24 üzenetére

    Hasonló cipőben járok én is, de ettől még nem vetettem el a lehetőségét annak, hogy elhúzzam a csíkot a párommal együtt. Mindennek van határa, de főként az emberek anyagi képességeinek/lehetőségeinek. Már nagyon a határon próbálnak meg lavírozni, és ez a tákolmány lassan rájuk omlik, de akkor ők is alá kerülnek.

    Mellesleg maga az elképzelés, miszerint azok viseljenek nagyobb terheket, akik már elnyerészkedték a "nép" pénzét (gondolok itt a pl. bankokra függetlenül az emberi butaságtól amit ki lehet használni), teljesen korrekt, és mekkora lépés... lenne. De nem olyan nagy lépés, ugyanis ez már létszükséglet e rendszer fenntartásához, a néptől már nem nagyon van mit elvenni (ilyen mértékben azonnal), mert elvették már azt a "nagyok".
    Ugyanakkor át lehet okosan terhelni, és mégsem a kormány olyan gonosz, hogy nekünk kelljen ismét újabb adókat fizetni. Ez benne a lényeg, a bankok és a multik fizették ki előre a nép helyett, utána meg tőlünk szedik be így vagy úgy. Tehát mondhat akármit a nagy pénzügyminisztert, akkor is minket adóztatnak meg újra és újra és újra.
    Lehet mutogatni a múltra is, hogy ki mit rontott el, és ki miatt van, de akkor kérem hol van itt a felelősség? Egy egyszerű pénztárostól is levonják, ha rosszul ad vissza azaz kárt okoz a cégnek, ha valaki egy országot sodor a csőd szélére tetteivel, akkor az mosolyogva továbbra is büntetlenül "dolgozhat" (garázdálkodhat)? Hogy is mondjam, cirkusz a javából.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Csak egy egyszerű példa: Adott egy nemzetközi cég, melynek itthon és a németeknél is van egy gyára, nem a magyar piacra termelnek, tehát az itthoni keresletnek semmi köze a fizetésekhez. A német gyárban 3x-4x annyit keresnek a munkások, mint a magyarban. Ez a munkapiaci helyzet nálunk. Semmit nem keresünk egyik napról élünk a másikra, a megtakarítások jelentéktelenek, egyre kevesebbet ér a fizetés, és ennek a tetejébe még az adósság is elöntött minket. Hogy lehetséges ez, hogy lehetséges, hogy 20-25 évvel ezelőtt többet értek a fizetések? Úgy, hogy inflálódik a forint folyamatosan de a béreket nem emelik hozzá, nem tartja az értékét, arra hivatkozva már 20 éve, hogy gyenge a gazdaság, gyenge gyenge gyenge. És mitől gyenge? Mitől gyengült a többszörösére 20 év alatt? Ugyan már. Meséljék az édes *-nak.

    Felvettek egy csomó pénzt, a semmire, munkahelyteremtés, ez a sláger már mióta, és mit ér a munkahely, ha épp csak elvegetálnak belőle az emberek? Ha az elköltött milliárdok nem egy körforgásba kötnek ki, akkor azt soha nem lesz miből visszafizetni, miből fizetnék vissza? Mitől növekednek az állam bevételei, ha a pénzt odaadják a multiknak, a gyáraknak, hogy felépítsenek egy csomó mega-üzemet ahol a munkások 80%-a minimálbéres. Azokat a milliárdokat 20 év alatt sem fizeti vissza a gyár adó formájában, míg a kamatot és a tőketartozást az állam fizeti, azaz mi. A 4-es metró, a hidak, és az alagutak az alföldön mikor fognak termelni, bevételt hozni amiből a kölcsönöket vissza lehet fizetni? Ugyanez érvényes az önkormányzatokra is, ész nélküli hitelfelvétel és költekezés két kézzel, mer a haver cége megcsinájja ócsón nagy pöpecű. Azért törnek szét a villamos sínek is 20 milliárdért.

    Na ezért kell nekünk új adókat fizetni, hogy legyen miből finanszírozni ezt az esztelen költekezést és persze az elmúlt évek fejlődés (jólét) látszatát is most vissza kellene fizetni, mert előbb utóbb a totális adósságba fogunk elmerülni.
    Legalább komolyan vennék ezt a feladatot melyet rájuk bíztunk, lenne annyi emberség bennük.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz ollie #80 üzenetére

    Képzeld, az, hogy te nyugaton sok pénzt keresel mosogatással, az pontosan annak köszönhető, hogy a gyengén fejlett országokban meg keveset keresnek a szakemberek.

    Ó, én ez hányszor próbáltam megértetni emberekkel körülöttem...

    Ez számomra nem igazán világos. Mi köze van egy dél pakisztáni gumicsizma gyárban dolgozó bérének egy angliában a Mekdónád étteremben sürgő forgó emberkének a béréhez? A két cég egy költségvetésben működik? Amit megspórol a gumicsizma gyártáson, azt az étteremdolgozónak adja?

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz ollie #89 üzenetére

    A mi jelenlegi életszínvonalunk azért akkora, amekkora, mert az emberiség nagy része sokkal alacsonyabb életszínvonalon él. Ha tegyük azt, a pakisztáni cipőkészítő annyit keresne, mintha itt dolgozna, akkor a cipők a többszörösébe kerülnének, ezért neked nem lenne pénzed cipőt venni.

    Ezt is sok helyen sok embertől hallottam már. Ámde kicsit gondoljunk már jobban bele, hány ember dolgozik ebben a gyárban, hány cipőt akármit állítanak elő. Hacsak 1 USD-vel növelik meg a nettó árat darabonként és azt a munkások közt szétosztják, az nem kevés pénz, talán még jobban is keresnének, mint ha itt dolgoznának. És nem tudnám kifizetni azt a terméket? Nem lenne ugyanilyen az életszínvonalom? Ettől többszörösébe kerülnének a cipők?
    De a munkások mindjárt nem egy marék rizsért dolgoznának rabszolgaként.

    Ugyanez vonatkozik az összes távol-keleti üzemre, ha 1-2-3-10 dollárral kerülne többe egy alaplap, lcd tv, akármi, akkor sokkal többet kereshetnének azok a munkások is. Egy 150 200 ezres tv-nél az a 3000 ft döntene? Ugyan már. A munkásoknak ez többszörös bért jelentene, de miért is tennék ezt meg a munkáltatók? Mikor így is van ki elvégezze a munkákat. És hát mit tehetnének szegény munkáltatók , így is alig tudnak életben maradni, ezen a kemény piacon. (Itt most nem a családi vállalkozásokra gondolok.)

    Itthon ugyanez a helyzet, pusztán azért vannak ilyen semmi fizetések, mert megtehetik, mert hát jajj milyen rossz a gazdaság, nem lehet kigazdálkodni, jajj így meg úgy, se eredmény se nyereség, mégis valahogy a felső tízezer csak folyamatosan növeli a vagyonát.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz cucka #135 üzenetére

    Egyet kell értenem veled, ma Magyarországon a normális élethez legalább nettó 500-600 huf kell. Ha megnézzük milyen reálértéke volt 20 éve a fizetéseknek, akkor ennyi kellene legyen ma a fizetés sőt inkább a 800 ezer felé közelít. Ehhez képes hol tartunk? A 1/7 részét kapjuk ma meg átlagosan a munkánk után. És a nagy közönség tényleg abban a hitben él, hogy az magas fizetés, de utána nem nézne, hogy hogy is fest a valóság, elhiszi mindazt amit nyomat neki a média.
    Várhatják, hogy minden fiatal pár gyerekeket vállal. Miből? Nem fogom a nyomorba, rabszolgának nevelni a gyerekeimet. Csak azért, hogy nekik legyen kiket agyonadóztatni, hogy meglegyen a jólét az ő szintjükön. Na ezért fogy keményen a magyarság, még úgy is, hogy özönlenek hozzánk a bevándorlók, majd ők eltartják a modern kor királyait. Sok sikert hozzá.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz schawo #141 üzenetére

    Kifejtenéd bővebben, hogy mi a hülyeség?

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz imibogyo #147 üzenetére

    Ugyanezt elmondhatnám én is magamról, igaz az én szüleim ebben az országban a nulláról kezdték és egész életükben küzdöttek azért, hogy legyen valamink. Idővel sikerült még egy kis vállalkozást is elindítani ami egész szépen működött is a kétezres évek elejéig, aztán jöttek a multik...
    Ma már nem élnek Magyarországon, mert nincs itt semmi amit tudnának csinálni úgy, hogy ne éhbérért dolgoztassák őket. Amit elértek, mindezt hitelekből és minimálbérből sose tudták volna összerakni, mert a 0-ról indulva képtelenség lett volna. Tudom mi az a szegénység, tudom mi az amikor általánosban csúfolnak is mindezért. Az első crt tévémre is nyári munkával kerestem meg a pénzt, ahogy az első pc-re, kicsit márkásabb ruházatra, stb. Egyáltalán nincsenek nagy igényeim, sok álmomat elértem már saját erőből, igaz "még csak" 7 éve vagyok a versenyszférában munkavállaló.

    Látom én is a barátokat, ki hogyan dönt, merre tart, mikor vállal gyereket, és igen, vállalnak még akkor is ha nem tudják pontosan miből és hogyan fogják felnevelni tisztességesen. És itt nem azt értem, hogy a gyereknek hiper szuper dolgok pl. 100 ezres telefon kell, még nekem sincs és nem is lesz, hanem, hogy mindent lehessen biztosítani (pl. tanulmányok) ahhoz, hogy tisztességesen normális körülmények között tudjon élni.
    Nekem sincs új autóm, nemrég sikerült összegyűjteni egy 11 éves minőségibb autóra, és nem azzal járunk dolgozni. A szervizelést is megoldom magam amennyire értek hozzá, ha olyan adódik ami komolyabb hangvételű, akkor viszem szervizbe.
    Egyetlen szenvedélyem van az a PC, de ha megnézed az adatalapomat azért az sem egy erőmű, de ez nekem maximálisan megfelel, a gyerekeimet sem fogom elkényeztetni, ha lesznek, de jelenleg nem állunk úgy anyagilag, lehetőségileg (pl. saját ház), hogy ez lehetséges legyen. A mai napig próbálok előrébb jutni, tanulni, képezni magam, hogy lehetséges legyen mindez, és ne csak in medias res, majd csak lesz valahogy, eddig is volt mindig valahogy.

    Pl. ha lenne nettó 300 ezres fizetésem, akkor számomra már vállalható lenne a csemete is, de a mai napig úgy tudok csak félretenni, ha minden akciót, lehetőséget kihasználok a vásárlások során.
    Nekem akkor is volt tartalék pénzem, amikor csak picurka zsebpénzt kaptam, amikor nyaranként dolgoztam és így tovább, tudok a pénzre vigyázni, nem hinném, hogy elszaladna velem a ló. Én nem azért elégedetlenkedek, mert nekem milyen rettentő rossz, hanem mert látom, hogy másoknak még nálam is sokkal rosszabb és nehezebb. Ugyanakkor én nem látom ebből a kiutat, azt hogy lenne itt még 50-100 év amíg fejlőd(het)ne az ország.
    Nézzünk csak egy egyszerű példát 1985-ben 3 Ft volt egy bkv jegy, ma kb. 25 évvel később 320 Ft, azaz 100x a változás, és ez sok mindenre igaz, ha az átlagfizetést nézzük, akkor és most, akkor most félmillió kellene ugyanannyi bkv jegy vásárlásához.

    Én nem látom azt, hogy a gazdaság építkezne az emberekre, én inkább azt látom, hogy csak szolgaként használják, pont ugyanúgy ahogy Egyiptomban anno a piramis építkezéseken, vagy a néger rabszolgák esetében, csak éppen most eldönthetik saját maguk, hogy melyik gazdát választják. Nem kapnak se enni, se szálláshelyet, azt már maguknak kell megoldani. Ez megy 2000 éve, adóztatják a parasztokat, a megtermelt javak (munkájuk értékének) egy töredékét kapják meg, éppen csak annyit amitől életben maradnak, hogy robotolhassanak tovább. Ha emberségesen és emberként tekintenének ránk, akkor ez nem így lenne.

    Nem jut mindenkinek több százezres fizetésű munkahely, attól, hogy mindenkinek meg lenne hozzá a képesítése nem érne semmit, ma sok több diplomával rendelkezőnek nincs munkája sem. "Járni mindenkinek jár, csak nem jut."

    Nekem az a problémám, mindent megmagyaráznak nekünk, hogy miért nem lehet most jobb, miért kell ismét, meg ismét megszorítani. Természetesen nem ezen a 400 Ft-on múlik ami egy újabb adó, hanem azon, hogy a munkáltatómnak ha pl. 300 ezrébe kerülök akkor abból én 150-et látok kb., akkor akármit veszek megint elvesznek 27%-ot, mindenre még kitalálnak xy%-ot, hogy akkor azt is fizetni kell, lassan ott tartunk, hogy 300 ezerből (ami töredéke már elve a megtermelt értéknek), jó ha 80-90 marad az adók után. Amióta ezt kitalálták, ezek az adók csak szaporodnak, hol van itt a javulás? Annak a reménye is, hogy előre haladunk? Az a haladás, hogy egyre többet kell adózni nyakunkban a sok tartozással, és csak akkor marad stabil pénzügyileg az országunk, ha megint elfogadjuk a ránk traktált imf hitelt? Értem én, hogy gőzgép, csak mi hajtsa?

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz djculture #185 üzenetére

    Azért az is elég elgondolkodtató, hogy pl. a mezőgazdaság konkrétan életképtelen az EU források nélkül, a franciák is ezért hisztiznek most. Magyarországon már csak azért van miből építgetni, felújítani, mera ZEU forrásait használjuk erre. Ez is a csodálatos kizsákmányolási rendszer következménye, melyben a követelés megvan, azaz nem lehet bántani a zsírosbödönt, de működtess olyan költségvetés emberi módon, hogy ne legyen benne nagy hiány. Várom már mikor omlik össze az egész kártyavár.
    Le lehetne faragni a költségvetést is persze, de akkor nincs diákjegy, nincs "alanyi jogon" orvosi ellátás, nincs tömegközlekedési támogatás, se fejlesztések ,se felújítások, se semmi, irány a totálos leépülés. Vagy megduplázzák hirtelen az áfát, a jövedelem adót, bevezetik a vagyonadót minden egyes ft után, ne ezzel nem lesz baja az EU-nak. Végül is ez is alternatíva. :)
    Egyet mondjatok meg, miért csak azt tudják mondani mi nem jó, miért nem mondják meg konkrétan, hogyan csináljuk, mit csináljunk. Átkiabálni lehet és beinteni, hogy akkor szomszéd ezt neked, de tanácsot adni na azt nem. :)

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz bambano #188 üzenetére

    Esetleg meg is indokolhatnád és alátámasztatnád véleményedet.

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz bambano #190 üzenetére

    Értelek.

    Nos a helyzet egy kicsit bonyolultabb ugyanis ahogy djculture is mondja, már rég beleavatkoztak, és nem véletlenül. A régi tagok sokkal több támogatást kapnak így eleve sokkal jobb árakon tudnak adni, hisz termelési ár + haszon - támogatás = eladási ár (durván számolva), így a kisebb támogatású országokat, mint pl, mi lesöpörnek a piacról. Így lassan sokkal olcsóbban jutunk ezekhez a termékekhez mint, ahogyan kellene valójában. Ugyanakkor meg beszedik adó formájában ezt az "árrést", de a belső kör nagyon jól jár, ezzel a módszerrel.
    Ennek akkor lenne értelme (és lenne igazságos), ha az elmaradott régiókat támogatnák jobban, de itt közbelép, az ácsi ácsi én többet fizetek be, akkor én többet akarok kapni dolog, amiben igazuk is van, de így ismét az erősebb és a jobb kap még több segítséget. Akkor hogy is van ez?
    Ahogy írod, nekünk akkor lenne a jó, ha mindenki egyformán kapna vagy sehogy! De akkor nem a mai árak lépnének életbe, és megint nagy lenne a felháborodás.

    Mindenesetre, jól megszervezett formában mindig az erősebb érdekek nyernek teret, és az igazságos megoldásoknak még a közelébe sem érnek. Így nem csoda, hogy tönkrement nálunk a vasi és a gyulai húsüzem is.

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák