Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hohocali

    aktív tag

    válasz Ijk #56 üzenetére

    Isten ments, hogy beszáljak egy projektor/TV vitába, mindenki azt használ amit akar.

    A felvetéseidre:
    - voltam pár éve a Házimozi Stúdió több termében is (többek között), ott megüti a szintet a projektor? (költői kérdés) ;)
    - amikor "tartalmat" emleget valaki, akkor figyelembe kéne venni, hogy nemcsak mozifilmek léteznek. Pl. van fénykép is, készíthetek én is videót, van PC game is, PC desktop, stb. Erre jelenleg a megoldás a dupla kijelző (proji+TV(monitor)), de most őszintén, ha 3m-es képen nézem a mozit, akkor miért akarnám pl. a PC game képét kisebben nézni? Szóval igenis igény lenne nagyobb felbontású projektorra (és itt nem a 8k-ra gondolok, hanem a 4k-ra). Nem azért nincs, mert nincs értelme, hanem mert nem tudnak csinálni. Szerintem. :)

    "az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ijk #56 üzenetére

    "Majd nézd meg egy 2,5-3m széles 2 milliós lesajnált FHD projektor vetített képét, utána meg nézd meg a 8k-s csodát, garantálom hogy a projektort választanád bármikor."

    Hát ebben én nem vagyok ennyire biztos! :N (És ahogyan látom, nem vagyok egyedül.)

    A projektor igazi előnye addig tart, amíg nem lesznek általánosan elterjedtek a ~70-80 col körüli és feletti képátlóval rendelkező tévé készülékek. (Egyébként 75 colos tévét már nem is annyira lehetetlen feladat megvásárolni manapság.)

    A jó minőségű felskálázó algoritmussal egy ilyen bazi nagy 8K tévén is jól néznek ki a Full HD és 4K tartalmak.

    Ráadásul már évek óta kapható 6K-8K fényképezőgép, kamera... Nem is elérhetetlen áron. Az azokkal készült felvételeket natív felbontásukban csodálhatja meg az alkotó az ilyen készüléken.

    A vetítő pedig nem képes olyan kontrasztot és fekete szintet produkálni, mint egy jó VA panel. Az OLED-ről nem is beszélve.

    Egyébként pedig mindenki használjon olyan készüléket, ami a számára a legszimpatikusabb, mert jelenleg még nem létezik (és talán soha nem is fog) "A" tökéletes készülék. ;)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák