Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovy79

    őstag

    válasz Eiki #66 üzenetére

    Miért kell itt rögtön "magyarozni"?? Most ez a nagy divat?? Nem teszik, ne olvasd, ne kommenteld! A "magyarozás" az nagyon megy...
    Tudod, ha egy ismerősöd kiszúrja az autód gumiját, lehet te mindenkinek azt fogod mesélni, hogy ez a Pista jó fej gyerek, de én nem. Sőt, itt Németországban a német ismerőseim sem...

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Eiki #66 üzenetére

    Ennek nem sok köze van a magyarkodáshoz. Nézz be a LogMeIn Facebook oldalára, a megszűnésről szóló hír több száz kommentjébe. Eléggé international és ugyanezt fogod látni, mint ami itt is megy.

    Feel Good Inc.

  • bambano

    titán

    válasz Eiki #66 üzenetére

    egyrészt a többségnek nem az fáj, hogy pénzes lesz, hanem az, hogy lehetetlen feltételeket adtak az áttérésre.

    másrészt ez a ti szellemi tőkétek állítás kicsit büdös, mert amit a logmein tudott, azt részleteiben több más cucc is tudja. ők max. összeraktak egy-két piacon elérhető technológiát oszt jónapot. igen messze van a nagy durranástól.

    szerintem az, hogy nem tudtad értelmezni a hozzászólások zömét, jól láthatóan téged nem zavar.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Eiki #66 üzenetére

    Szerintem topicot tevesztettel.
    Itt szo sem volt altalanos magyarkodasrol sem felhasznaloi reszrol sem a ceggel kapcsolatban.

    Nem azert csesztek ki a neppel mert magyarok ( mint latni nem is igen van magyar vonatkozasu vezetoje a cegnek ) A topiclakok kifejeztek abbeli aggalyaikat, hogy annak dacara, hogy egy programot ingyen lehetett hasznalni olyan gyorsan szinte kapkodva szuntettek meg, hogy ez a legtobb emberben megrenditi a cegbe vetett bizalmat es meg akkor sem valasztana a fizetos alkalmazast ha akarna erte fizetni.

    Amugy meg semmi nincs ingyen tehat a ceg nem szamaritanusokbol all/allt tehat volt ertelme tartani az ingyen szolgaltatast cserebe felhasznaloi szokasokat ki tudja meg milyen informaciokat, bugreportokat stb-ket kaptak. Most elhataroztak, hogy veget vetnek ennek. Szerintem ha erre felkeszitik a felhasznalokat megfelelo kommunikacioval es nem bullshit marketing-el akkor szepen mindenki lenyeli a bekat sot meg meg is koszontek volna hogy eddig ingyen hasznalhattak. De igy az emberek kihasznalva es kicsit becsapva erzik magukat.

    Pl mikor az MS megszuntette a Technet-et ok sem 7 napot adott a felhasznaloiknak. Nyilvan volt akinek ez sem tetszett de szepen korrekten adtak idot, hogy eldontsed megeri e valtani MSDN-re vagy egyeb MS konstrukciora.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Eiki

    tag

    válasz Eiki #66 üzenetére

    Elnézést, mivel az első mondatommal félrevittem a beszélgetést - nem ez volt a szándékom, jobban is kifejthettem volna. Helyesen úgy kellett volna írnom, hogy "Sajnos megint egy, a mai magyar közhangulatnak megfelelő reakció". Ennek megfelelően a magyarkodás stb. kommentekre nem reagálnék, rossz fogalmazásom eredményei.

    A szellemi termék témáját ellenben továbbra is tartom. Lehet, hogy korábban meglévő technológiákból építkeztek (mint _mindenki_ a számítástechnikában és az ipar egyéb területén, erre alapul a fejlődés), ám egy jól használható, kényelmes, jól működő dolgot raktak össze/fejlesztettek, ami miatt őket választották sokan. Ezt elvitatni kár tőlük.

    Ami problémám volt és most is az, hogy mindenki csak a negatív oldalát látja a dolgoknak és 5 perc alatt harap bele abba a kézbe, ami korábban az ételt adta (képletesen, mielőtt még valaki beleköt); megköszönni viszont valahogy nem divat - és ez zavar.

    Hogy kevés időt adtak az átálláshoz? Ez meglehet (bár ahogy látom heteket), de ha valaki tömegesen használta akkor feltételezem össze tud rakni egy XYZ install, LogMeInFree agent uninstall scriptet és végig tudja zongorázni a környezetein. Nem kényelmes, de az ingyenesség oltárán szerintem rendben van.

    Azt hogy miért szűnt meg, arra a magyarázó kommunikáció teljesen érthető. A cégnek fejlődni kell (ami a kapitalizmusban a növekedéssel egyenlő) és nem ebben a területben látja a potenciált. Mindazt a figyelmet, erőforrást és egyebet, amit eddig ebbe szántak most más, nagyobb profittal kecsegtető területre csoportosítják. Ezt várják el a befektetők és szerintem minden józan gondolkodású vállakozás is ezt tenné.

    Bocs, ha a kommentem valakit is felidegesített/felzaklatott, nem ez volt a cél.

  • orbano

    félisten

    válasz Eiki #110 üzenetére

    rosszul közelíted meg. ők nem adtak, amit nekünk meg kell köszönnünk. ez az üzleti élet, ők nem az anyukánk. itt partneri viszon van. nekünk jó a szolgáltatásuk, nekik pedig jó volt, hogy használjuk, nem jófejségből volt ingyenes, nem egy karitatív alapítványról beszélünk. a partneri viszony pedig nem bírja el azt, amit ők tettek. a reakciók önmagukért beszélnek.

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák