Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz Mooka-Miki #1 üzenetére

    Persze, hogy az. Eddig lehetett hinni abba, hogy a bizotnsági programok megoldják. Mostmár évek óta, már a gyártók sem hiszik.

    "Az antivírus halott, a hackerek pedig úgyis bejutnak a gépeinkre"

    "Egy meglepő bejelentést tett a napokban a vírusirtó szoftverek egyik legnagyobb szállítójaként ismert Symantec. A Brian Dye, a cég egyik elnök-helyettese ugyanis kerek perec kijelentette, hogy az antivírus technológia gyakorlatilag "halott", és bármit teszünk, a hackerek úgyis be tudnak jutni a gépeinkre."

    "Így Dye szerint a cégeknek egyre inkább arra kell összpontosítaniuk, hogy olyan megoldásokat nyújtsanak, amik képesek a bejutás esetén keletkezett károk minimalizálására - mert magát a bejutást megakadályozni úgysem tudják az esetek legnagyobb részében."

    Ha nem raksz netre mindent maradi vagy, ha megteszed ellopják a céged dolgait. Épp ezért a legújabb helyes gondolkozás az, hogy átgondolod mi mehet netre és mi nem, ugyanis a rendszerek sérülékenyek és azok is maradnak örökre. Tehát nagyon fontos dolog nem mehet netre. Épp ezért is hülyeség pl. okosautókat gyártani, ha a hackerek kinyirhatják vele a családod nem lesz piaca. És még egyéb dologok amik nem úgy lesznek ahogy a techcégek szeretnék.

    Már korábban megkértünk, hogy ne linkeld a blogod!

    [ Módosította: #65675776 ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • Slack

    tag

    válasz Mooka-Miki #1 üzenetére

    Igen, az IT biztonság baromira rossz. Ennek az egyik oka, hogy ha jól akarják csinálni, akkor baromira sokba kerül, viszont bármennyit is költenek rá semmi extra profitot nem hoz. A cégek többségénél nem hajlandóak megfizetni egy jó IT csapatot. (Lásd British Airways.) Ahol esetleg valahol megfizetnek pár embert, ott is túl vannak terhelve. De ha még van is egy megfelelő létszámú jó szakember gárda, akkor is sokszor elavult környezetet kell üzemeltetniük.
    Egy másik probléma a szándékos backdoor -ok, gyengített titkosítások alkalmazása. Sajnos mihelyst ezekre fény derül lesznek akik vissza fognak vele élni.
    Harmadrészt megemlíteném a nem megfelelően képzett, illetve nem megfelelő hozzáállású felhasználókat is.
    Negyedrészt ahogy már itt a fórumon is felmerült nincs semmilyen elfogadott minőségbiztosítási rendszer a szoftverekre. Nem akarok flame -et kelteni, de például a Windows évtizedek óta hemzseg a biztonsági hibáktól -amiket az MS egyébként javítgat is-, de valahogy még senkinek nem jutott eszébe, hogy kicsit számonkérje rajtuk a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák