Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #70 üzenetére

    érdekes, amit mondasz. igen, valóban nem kínai sajátosság, viszont azért azt megkockáztatom, hogy bár az egyes nemzetek/országok eltérőek, de Európán belül sokkal nagyobb az egység ilyen tekintetben, az egyesült államokról meg ne is beszéljüünk. ezt nevezem én egységesen nyugati kultúrának, mert alapvetően a legtöbb dologban rengeteg egyezés van, ahogy péládul Ázsiában is (lásd: Japán, Kína, Korea és a többiek). viszont a kettő az nagyon eltér. ha megnézed a történelem folyamán, akkor a kínai az borzasztó erős kultúra, egyrészt szinte az egész régió tőlük vette át az alapokat, másrészt nem volt olyan barbár hódítás, ami képes lett volna ártani neki, az összes hódító nagyon hamar elkínaiasodott. ők is vettek át dolgokat az újonnan felbukkanó népektől, kultúráktól, de alapvetően mindig maradt kínai az egész.

    az, hogy ki mit szeret az egyéni ízlés dolga, én is imádok egy csomó nyugati együttest (főleg az ilyen heavy és progresszív stílusokból), de nem kell ezért kidobni a sajátot, sokkal inkább összehozni a kettőt.

    a google szolgáltatások alatt nem azokta értem most, mint a docs, vagy a többiek, de péládul érdemes összehasonlítani egy baidu és egy google térképet Kínáról. és a google még egész pontosnak mondható mondjuk a live maps-hez képest, ahol a legtöbb kínai város csak egy utcából áll. vagy mondjuk a cikkben is emlegetett baike, ami lényegében egy wikipédia szintű tudástár, vagy a baidu zhidao, amihez mondjuk az ank.com vagy a yahoo answers, csak ha kínai dolgokat keresel, akkor a nyugati portálok teljességgel haszontalanok, míg mondjuk a baidu-n pillanatok alatt megtalálom (suliban rengeteget használtam tanulásra, mert többek közt teljes klasszikusok vannak fent eredetiben, kommentárral, esetleg modern átirattal, és így tovább).

    amúgy jó neked, én is akartam menni Metallicára, csak szerintem nem leszek itthon akkor, nem mertem megvenni a jegyet, most meg már elfogyott... :(

Új hozzászólás Aktív témák