Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #16 üzenetére

    miért ne képzelhetne bele bármit?

    másrészt meg minek szól a cikk arról, hogy az eu-ban keményebb adatvédelmi törvények kellenek (ha egyáltalán erről szól), miközben vannak megfelelő adatvédelmi törvények, csak nem tartja meg az, aki számít? nem teljesen mindegy, milyen törvények vannak, ha az amcsik úgysem tartják meg? hint: de

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #19 üzenetére

    "hogy ezt így hogy?": hogy miért életszerű azt gondolni, hogy Redding se különb a deákné vásznánál? ugyanúgy polgárok védelmére hivatkozik, ugyanúgy szigorításról beszél, ugyanúgy marhaságot mond, mint az usákok. sőt, nem alaptalanul merülhet fel a választási kampány gondolata is. kicsit könnyebb helyzetben van, mert egy publikus terroristát könnyen meg tud nevezni, nem kell sötétben bujkáló rémeket vizionálnia.

    "Erre vonatkozólag van valami forrás rajtad kívül?": pontosan mire is kellene a forrás? Elhangzott tőlem két állítás, amit tényként közöltem (van adatvédelmi törvény, nem tartják meg) és egy állítás, ami az ebből a két tényből általam levont következtetés. Melyikre szeretnél forrást?

    Hogy van adatvédelmi törvény? Magyar van, emellett a btk 300c-t (emlékeim szerint informatikai rendszer ellen elkövetett bűncselekmények) a nyugati világ is bünteti már vagy 20 éve minimum (Mitnick pl.). Tehát jogszabály van, bizonyára lehetne jobb is (minden jogszabálynál lehetne jobbat csinálni az idő múlásával).

    Hogy nem tartják meg a törvényeket? Elég, ha ránézel az internet informatikával foglalkozó részére, mernék fogadni, hogy minden portál erről harsog napok óta, és Redding sem bambanő sz.rlapátolásából tudta meg, hogy baj van.

    Hogy én ebből azt a következtetést vontam le, hogy felesleges új/szigorúbb jogszabály, amíg jól láthatóan ezt sem tudjuk megtartatni az amcsikkal, ahhoz szerintem nem kell külön forrás. Egész konkrétan milyen törvényt hozol, ami a világ legerősebb államának tartott országának kormányát megfékezi? Te, itt a kis piszlicsáré európádban? Semmilyent.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák