Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolik

    senior tag

    Lehet gonosz lesz amit írok, de én örülök ennek a hírnek. Nem érdekel mennyi pénzt és hogy tettek bele a bányászok a könnyű meggazdagodás reményébe, teljesen tönkre tették a piacot és aki normális vga-t szeretne venni magának, az egyszerűen nem tud (vagy irreálisan magas áron).
    Sok mindent lehet erre mondani, hogy "ez normális", meg "miért háborgok ez miatt", de ahogy őket sem érdekelte az hogy az EZ money miatt hány ember nem tudott vga-t venni (sokszor még ha akart volna se mert egyszerűen nem volt) és csak megvonta a vállát, úgy én is csak megvonom majd a vállam mikor a több millós bányász gépek max pár száz ezer ft-ot (vagy annyit sem) fognak érni.
    Én már eleve ennek a bit pénznek se látom értelmét, hisz ennyi erővel lehetne dollárt is bányászni vagy forintot, teljesen mindegy. Egy idő múlva (ha egyszer eljön az az idő mikor már nem kp lesz hanem csak egységek a kártyán) már úgyis mindegy lesz. Aki meg kockáztat az számoljon vele.
    Karácsonykor terveztem amúgy is VGA-t váltani, remélem addigra ez az egész baromság véget fog érni.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Zsopa #366 üzenetére

    Nincs azzal semmi gond ha valaki részvényt vesz, nekem is van pénzem nemzetközi alapokban, DE ezzen nem verem fel se a benzin árát, se kenyér, tej vagy akár a gépkocsik árát. Ellenben ezzel egy fogyasztási cikk árát nyomták fel és nem mellesleg elérhetőségét érték el. Erre nem lehet azt mondani, hogy jó hát ez van.

    De egy kérdésre válaszolj kérlek: itthon (külföldön nem tudom ez törvényileg hogy működik) hány Ft személyi jövedelem adót fizettek be a megszerzett jövedelmek után a kedves bányászok? Én ugyan úgy befizettem a járulékaimat a meg a többi szart, ezek a bányászok hány Ft adót fizettek be? Ha minden bányász becsületesen beírta az adóbevallásába akkor én kérek elnézést!

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Zsopa #383 üzenetére

    Tehát azzal, hogy más csal, lop hazudik azzal legitimizálódik az hogy mások is így tegyenek! Szép.. nem vagyok az igazság bajnoka de míg én éves szinten rengeteg adót (szja, eho stb) fizetek addig a bányász urak egy Ft-ot sem! Az adó csalás (attól, hogy a kaszinóban nyer valaki vagy sem) még adó csalás marad mert be nem vallott jövedelem. És míg valaki néha néha elmegy pókerezni vagy black-jackezni a casinóba (ami elvileg fizet adót) addig a bányászok 0-24 órában termelik a zsét. Hogy ez hogy éri meg és mennyi kiadása van engem miért kellene érdekelnie? Ahogy a bányászt se fogja hogy az én ADÓZOTT fizetésemből mennyiért vehet majd magamnak új vga-t...
    ---
    A másik amit írtál óriási agymenésed, hogy a molnárok is tórgerek...te jó ég! Ezt komolyan gondoltad?
    Ha igaz lenne amit össze hordtál max úgy állná meg a helyét, ha a molnár aki malmot épít magának azza felverné úgy a malom építéshez szükséges berendezések árait hogy már senki nem tudna hozzá jutni reális áron. Ha mindenki molnár lenne és lisztet készítene akkor az éppen hogy az árakat leverné mert túl kíánlat keletkezne és egyre olcsóbban kellene adniuk hogy a másik molnár ára alá menjen! Látszik, hogy marhára lövésed sincs a kereskedelem alapjairól! Legközelebb mi lesz, hogy a kertész is naplopó mert fű úgyis megnő és neki csak le kell vágnia?
    ---
    Egy kisebb összeggel fogadnék rá ha pl meg duplázódna pár hónap alatt - netán készlet hiány alakulna ki - egyes fogyasztási cikkek ára kisebb botrány alakulna ki. Persze lenne pár spekuláns aki megszedné magát, de a legtöbben tönkre mennének... lásd a molnárokat, hogy mindenki csak lisztet akarna eladni mert hát csak bedobja a búzát és már jönnek is a $$$-ok, igaz?
    Logisztika, könyvelés, tárolás, szállítás, csomagolás, működési engedélyek beszerzése, alkalmazottak bérezése stb, igen a bányászoknál ez mind ismeretlen fogalom...

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Tian66 #400 üzenetére

    Igazad van. A többség nem jár fórumokra és egyéb helyekre, csak megvesz, használ termel.
    Én csak hangot adtam pár olyan dologra mint pl a megszerzett jövedelem és a be nem vallott vagyon szerzés erre rögtön leoltottak, hogy de hát úgy is annyi ember csal akkor meg mit szólok bele?
    Pont az ilyen hozzáállás mutatja a legjobban hogy sokan a könnyű pénzszerzési lehetőséget látják benne vagy az extra moneyt. Mert hát végül is valós pénz lesz a vége ennek a "bányászatnak" nem pedig kap egy pár bit coint a végén és abból kell eltartania magát.

    Még egyszer a gyengébbek kedvéért: semmi gond ezzel, mindenki csinálja azt amihez ért, kedve vagy lehetősége van és keressen vele pénzt, DE ugyan úgy fizesse be az adót utána, legyen bejelentve a jövedelme mint bárki másnak aki nem feketén dolgozik! Ja hogy így nem érné meg, de hogyha baja van és megy az orvoshoz vagy ég a ház akkor persze várja a segítséget, igaz hogy azok az emberek a befizetett adóból kapják a fizetést és ha mindenki feketén dolgozna nem lenne ilyen ellátás. A másik amit írtam, hogy elérhetetlenné tettek bizonyos termékeket..

    De biztos én látom rosszul és nekem is csalni, hazudni kellene...

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz AxBattler #411 üzenetére

    Ugyan úgy mint pl ha eladsz veszel a tőzsdén és szépen befizeted a kamat adót vagy ahogy befizeted az illetéket az értékesített lakás, autó vagy bármi más után.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz sontqq #417 üzenetére

    Megint hülye példákat írsz.. pénzt lehet 10 évente egyszer találok az utcán és nem 200.000 Ft-ot havonta. Sorsolni se minden nap sorsolnak és ha jól tudom az aki kisorsolja megveszi (adózik), vámot fizet stb.
    Egyre többen bányásznak így egyre többen nem fizetnek semmiféle adót a befolyt összegből, ezt össze hasonlítani egy nyeremény sorsolással... hát grat!

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Tian66 #418 üzenetére

    Ahogy én is. De pont ezért lesz egyre több adó kerülő, mert hát más se adózik, más se vallja be a jövedelmét. Aztán egyszer csak megjelenik a nav akkor meg megy a sírás. Pont ez miatt tart itt ez az ország ahol mert mindenki úgy gondolkodik, hogyha másik csal akkor nekem is lehet és azok szívják meg akik becsületesen és tisztességesen törvényt betartva próbálnak boldogulni.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz sontqq #422 üzenetére

    Tessék itt láthatod hogy ki hogyan NEM adózik: [link] [link]
    Nyilván ez szerinted is teljesen normális és az a hülye aki becsületes.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz hianito #428 üzenetére

    Én sem értem ezt az ellenségeskedést azok felé akik szóvá merik tenni, hogy ezek a bányászok semmiféle adót nem fizetnek, ill a mérhetetlen nyereség vágytól fűtve felverték (nyilván nem szándékosan, de mégis ez miatt) az árakat és készlet hiányt okoztak (senki nem mondja azt nekem hogy csupán egy kis "kereset" kiegészítés miatt vesznek egyesek száz számra vga-kat).

    Hidd el lenne rá más módom, én éves szinten így is rengeteg pénzt levonnak ilyen olyan adó címen.
    Elkezdhetném sorolni hogy egy cég hány féle adót fizet havonta, de úgy látom fölösleges hisz nektek ez nem jelent semmit és különben is mindenki csal.

    Igen valóban sok adó csaló, tolvaj és gazember van (mi ebben sajnos még élen is járunk), de ez nem ad fedezetet arra hogy jó akkor én is ilyen legyek.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Tian66 #434 üzenetére

    Ez így van :) Sőt... Sajnos páran pont hogy igen, azzal érvelve hogy amúgy is mennyi kiadása van meg hogy mennyien lopnak csalnak, nehogy már pont ez legyen ekkora nagy probléma. De a többivel egyet értek

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz hommeros #436 üzenetére

    Hiába van rend az én udvaromon ha a szomszédtól folyamatosan át hullik a szemét hozzám... ez az úszítás szó nem túlzás kissé csak azért mert le merte írni a véleményét? miért kell rögtön fenyegetőzni hogyha valaki nem úgy ír ahogy az nektek megfelelő az ki lesz téve?

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz t72killer #443 üzenetére

    Ennek semmi köze nincs a gazdasági tevékenységhez. Egy láthatatlan, megfoghatatlan dolgot termelnek gépek. Nem tudod felhúzni a lábadra, se megenni, se meginni. Ahogy sokan írták a kicsiknek egyszerűen nem érné meg, nagyok meg ki tudja mennyi pénz keresnek vele havonta. Ha így megugrott a készlet hiány nyilván nem pár db vga-t vettek.
    Mi mint cég pl sokkal drágább áramot/vizet stb fizetünk mint pl a szomszédban lakó Pista bácsi, holott ugyan azt a vizet használom az irodába mint ő amivel lehúzza a wc-t. (csak azért mert mi cég vagyunk és akkor biztos tele vagyunk lóvéval..)
    Szerinted mekkora rizikót jelent egy vállalkozást felfuttatni? Beruházol tárgyi eszközökre, alkalmazottat veszel fel, árú készletet kell beszerezni, engedélyek, stb. Sokkal nagyobbat, mert itt már rögtön elkezd termelni pénzt, de ha te pl valamit el akarsz adni vagy gyártani elképesztő mennyiségű pénzt kell bele tegyél, nem mellesleg értékesíteni kell az árút, amire kapsz jobb helyeken 30-60 napos fizetési határidőt. Én 11 éve dolgozom a kereskedelemben és milliós cégek dőltek be mert nem fizették ki őket vagy csak egyszerűen nem kaptak munkát. Itt meg mindig lesz munka az más kérdés mennyit fizetnek azért hogy egy raktárban a sötétben tucatjával menjenek a gépek míg a gazdája pl tv-t néz vagy alszik.

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Reggie0 #446 üzenetére

    Mi a kamu? Az hogy vállalkozásként többet fizetünk a víz m3-ért vagy az áramért az irodában (ami egy társasházban van) mint a szomszédban lakó? (Az hogy egy vasmű vagy egy gyár egység ipari mennyiséget fogyaszt az más tészta.) Ez a rohadt nagy valóság!

    Sorra zárnak be a kocsmák is mert veszteségesek lettek (ki kell fizetni az alkalmazottat, árút kell beszerezni, a helységet takarítani stb, és itt nem a pesti romkocskámról beszélek ahol rengeteg külföldi turista van, csak az én városomban kb 5 ilyen egység zárt be az elmúlt pár évben).

    Az utolsó mondatod meg egy baromság már bocs!, míg a farmok 0-24órában megállás nélkül termelik a gazdának a pénzt, addig egy alkalmazott nem 0-24 órában dolgozik egész héten megállás pihenőidő és szabadság nélkül. De még a tulajdonos is legalább napi 8-9 órát dolgozik hogy a céget vezesse. Az alkalmazottnak bért adsz, a kártyákat 1x kell megvenned és kész. A rezsi költséget meg nehogy már ide számoljuk, hisz az egy vállalkozásnak is van épp elég és még mellette fizeti a sok kötelezettségét..

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz hokuszpk #451 üzenetére

    pontosan, az usa-ban is tudtam fizetni az otp-s kártyámmal, pedig azon Forint volt...(innentől kezdve minden valuta csak egy bit halmaz a banki informatikai rendszerben amit szorzók alapján váltogatnak, a kp az más tészta)

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz t72killer #455 üzenetére

    Tehát ha valaki nem tisztességesen jut jövedelemhez és én szóvá merem tenni irigy vagyok.. ez igen! :W
    Holnaptól mindenki termesszen otthon füvet, mert hát nehogy már irigy legyél hogy keresnek egy kis pénzt a balkáni fizu mellé! Az oldaná meg az ország gondját ha nem így gondolkodnának az emberek!

    (#456) Reggie0

    Nem az én esetemben.. Látszik hogy fogalmad sincs a céges dolgokról! Minden cég közületnek számít így mint cég más egységárakon kapjuk az áramot vizet stb. Ez tény, minden vállalkozásnál így van! Igen egy lakos nem igényelhet vissza ÁFA-t, de egy lakos nem is fizet majd egy tucat sápot az államnak bevételei után!

    Egy erőművet összehasonlítani egy 10 vga-s bánya farmmal.. ti írtátok hogy az szinte semmi, hisz alig igényel bármiféle feladatot..míg egy erőmű folyamatos 0-24 órás felügyeletet igényel, ahol nem 24 órában dolgoznak az emberek, hanem 8 órában. Ha annyira hozzá akarnád hasonlítani a bányászathoz akkor csak napi 8 órát járathatnák a kártyákat, azt hogy szét hajtják őket már nem az én bajom! A lestrapált dolgozó is többet hibázik vagy beteg lesz! De egy kártyát kiveszel és beteszel egy másikat. Egy új dolgozó meg több hét-hónap betanítani, fejlesztői térningek stb.

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz t72killer #460 üzenetére

    Te kész vagy komolyan mondom.. ki beszélt itt a nagymamáról meg a virág árus néniről?? Meg tek-el elvitetésről?

    Mi mint vállalkozás is ugyan úgy fizetjük ezeket amiket írtál, plusz még egy valag pénzt az államnak a bevételek után! Akkor jövő hónaptól nem fogunk fizetni semmiféle járulékot és illetéket, hisz mi befizetjük az áfát meg a számlákat, hagyjanak békén!...
    Nyilván senkit nem fog érdekelni az ha valaki keres pár tízezer Ft-ot bányászatból, de ha valakinek rendszeres havi bevétele van ebből (akár 100.000 Ft vagy több) az igen is szerzett jövedelem, miért olyan rohadt nehéz ezt megérteni??

    (#462) robika9
    nincsenek már kereskedők, mindenhol az állami szolgáltatóktól kapjuk pl a vizet. Cégeknek meg nincs rizsa csökkentés. Ha megnézed bármelyik céges előfizetést (akár telefon, akár net) mindenhol drágább mint a lakossági csomagok. Csak a te kedvedért dikert megnéztem a helyi vízszolgáltató árait:
    Lakossági: 250 Ft/m3, közületi: 341 Ft/m3. Ennyi erről!

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz rii #474 üzenetére

    no igen ez igaz, de a nép választja vezetőit..

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    Tudom, hogy kedves moderátor megkért hogy az adó részét hanyagoljuk, de szerintem ez akkor is kapcsolódó dolog, utána néztem mi a helyzet az USA-ban mint olyan, hogy kell adózni a kripto pénzek után ill kell-e. A válasz igen.
    " In the United States, every time you sell, you are creating a taxable event. Moreover, if you sell something within a year of when you bought it, you are subject to a higher tax than if you held it."
    " It just means you are cheating on your taxes if you don't report the gain."

    Ha jól értettem az oldal többi részét akkor kell adózni ha pénzé teszed a btc vagy akármi mást. Ha nem jelented a bevételt az adóhivatal felé akkor csalást követsz el. Ezek US posztok itthon nem tudom mi erre a szabályozás pontosan.
    További részletek itt: [link]
    Még kalkulátor is van hozzá: [link]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Blazs120gl #570 üzenetére

    Szerintem aki egy kicsit is ért a hardwerekhez azok jól tudják, hogy ezek a kártyák bőven az átlagos felhasználás felett teljesítenek. Aki egy héten napi 8-10 órát játszik az még mindig csak heti 70 óra szemben a bányászatra használt heti 168 órával. Vagyis átlagban heti 2,5x többet dolgoznak ezek a kártyák ez egy év alatt kb 115x többet pörögnek maxon, de akkor úgy hogy a game minden nap min 10 órát nyomta megállás és szünet nélkül maxon járatott kártyával.
    A kocsis hasonlat tényleg jó volt, kiegészítve még azzal, hogy a kocsi amit eladásra kínáltak 0-24 órában van hajtva úgy hogy közel végig max fordulaton pörög a motor.

    Ezekért a kártyákért max 10-20 ezer Ft-ot adnék én személy szerint, de inkább áldoznék rá többet 2 év garival mit rizikózok.

    Végre látom hogy páran le merték írni amit én is gondolok, hogy sokan (és itt hangsúlyozom, hogy nem az otthoni hobbi bányászokra gondolok) kapzsiságból és önzéstől vezérelve gondolták hogy most megfogták az Isten lábát nem kell többet melózni ha bejön a dolog csak megy a gép és dől a lé. Nagyon naív az aki azt hiszi hogy csak kis mellékest akar aki ilyen képeket tölt fel a netre: [link]

    Továbbra se érdekel hogy mi mennyit és hogy bányászik míg nem teszik tönkre azzal a piacot ha felverik az árakat. Ahogy őket sem érdekli hogy mennyi ember (főleg játékos) nem tud normális áron venni vga-t úgy engem se hat meg ha egy nap meghal az ethereum bányászat és rajtuk maradt több százezer vga.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz kenwood #576 üzenetére

    Tehát ha valakinek feltörik az üzletét/kocsiját vagy kirabolják/meglopják/átverik/megkárosítják és netán valami csoda folytán el is kapja őket a hatóság és én hangot adok annak hogy örülök neki, akkor legyen ez a legnagyobb örömöm az életben? Valami nagy baj van a fejekben... Mintha szemetelnél és rád szólok, hogy ne tedd és még te vagy felháborodva hogy mit képzelek magamról...
    ---
    A pékes hasonlatodhoz meg annyit, hogy a pék kézzel fogható terméket, értéket teremt amit a gyereked szájába tudsz adni ha éhes, a pék munkát ad a dolgozóknak, a szállítóknak, a péksütis néninek is akitől a kakaós csigát veszed. Egy bányász mit teremt? Pénz magának. Pont.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz MZsoltee #588 üzenetére

    Leírtam hogy semmi gond ezzel az egésszel míg másoknak nem okoznak vele kárt. Nem haragszom én senkire max arra az önző magatartásra hogy gyerünk rohanás a boltba vegyünk meg minden vga-t kit érdekel hogy másnak nem jut, vagy hogy felveri az árakat, lényeg hogy nekem hozzon pénzt a többi meg kit érdekel? (most szándékosan voltam ilyen túlzó és giccses de számtech boltba dolgozó ismerősöm nem egy ilyen storyt mesélt hogy anyuka apuka bejöttek a gyerekkel és mikor meghallották - a még kapható - kártyák árát seggre is ültek)
    az etherum egy virtuális semmi, nem tudod a lábadra húzni vagy megenni. Persze értem én is amit írsz, majd lesznek akik alkalmazkodnak és még történhetnek csúnya dolgok (pl leég egy két ilyen bányász raktár stb). A gyártóknak kellene kitalálni erre valamit mert ez így nem maradhat (aki azt mondja hogy igen és minden jó így ahogy van annál valami nincs rendben)

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz nemlehet #591 üzenetére

    Ha az eladó kicsit humoros lenne azt mondaná, hogy edd meg amit "megfőztél" :D
    Meg mivel viszik vissza? hogy a GTA szaggat? :)
    Nekem pár éve volt egy ilyen garis ügyem az iponnál. A kártyán behányt a venti, végül levásárolhattam. Ez a kis történet 3,5 hétig tartott... a gyártó meg azt mond amit akar, pl a kártyának semmi baja (én 2x is jártam így).

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz shteer #594 üzenetére

    Senki nem mondta hogy nem! Arra akartam felhívni a figyelmet hogy mennyi idő a gariztatás és akár többször is visszadobhatják hogy semmi baja.

    most beszélgettem egy boltos ismerőssel, megerősítette hogy szinte mindenhol hiány van itthonra egy nagyker se tud már behozni új vga-t...

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz DigitXT #650 üzenetére

    Én is így jártam, de gari idő alatt 1 ft-ot sem voltam hajlandó a kártyára költeni. A hangja 1 év után olyan volt mintha egy régi ganz motor csörömpölne a gépbe. 2. "gariztatás után" kaptam lehetőséget levásárolni. Az új kis kártya azóta csendben üzemel.
    ---
    A használt bányász kártyák között is biztos van jó vétel aki vigyázott rá és nem hajtotta széjjel mint azok akik pont leszarják az egészet. De mivel egy vételnél sose tudhatod kinek a portékájával találod magad szembe ha meg bukó akkor kidobtál 3-40.000 Ft-ot vagy többet. Persze lehet kockáztatni... én ha lenne sok pénzem felvásárolnám a sok használt kártyát szépen kitesztelném őket - már ha lenne bennük valami user log vagy ilyesmi - és a megbízhatókat meg szép áron eladnám. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a vége mindenesetre nem kívánom senkinek ebben a melegben hogy a kártyája tönkre menjen és cserélni kelljen...

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    Én most azon gondolkozom ha ezresével hánynak majd be a kártyák és nem tudják gariztatni (vagy ha igen és az átfutási idő 3-4 hét) addig mihez kezdednek? Új kártyákat biztos nem fognak tudni venni mivel nincs mit megvenni..

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Hunmugli #685 üzenetére

    De ez sem fenntartható folyamat... azon agyaltam hogy ennyi erővel én is létrehozhatnám a bit pengőt és lehetne bányászni. Nem is értem mi szükség van a nemzetek valutáira ha mindent lehetne fizetni egy egységes közös fizetőeszközzel?

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz shteer #687 üzenetére

    miért lol? Esetleg attól hogy szarrá vannak járatva maxon pörgetett órajellel?
    ezresével vásárolták fel a VGA-kat az elmúlt hónapokban, ha nem tízezresével pár hét eltérésekkel. Ezek kis szórással mind hasonló időben fognak elfáradni.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

Új hozzászólás Aktív témák