Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz philoxenia #481 üzenetére

    Persze. Gyak minden coin open source, igy benne van az az algoritmus is, ami a banyaszatot vegzi, es az is, ami az eredmenyt visszaellenorzi. Bitcoin eseten ez ket egymas utani sha256, ethereum eseten a dagger hashimoto(512 bites sha3 hasheket general es azok tombjeben kell keresni, ezert lesz memory hard), litecoin eseten scrypt(szinten memory hard, scratchpadet manipulalo kulcsderivalo fuggveny), x11 eseten 11 darab sha3 candidate algoritmus egymasutan fuzve.

    Diohejban a feladat pedig egy olyan bemenet megtalalasa az adott algoritmushoz, amire a kimenet n darab 0-val kezdodik, ahol n a nehezsegtol fugg.

    Termeszetesen van egy rakat masik coin. Ezen felul vannak olyan coin-ok amik nem PoW-ot hasznalnak, hanem mas bizonyitekot kernek pl. a PoS(=proof of stake) egyfajta kamatszeru elosztas, ahol x ideje egyhelyben allo coinokert lehet kapni(proginak mennie kell hozza), PoB(=proof of burn)=PoSp(Proof of Space) masik coin megsemmisitese(olyan cimre utalas, amihez nem tartozik privat kulcs, igy tobbet nem lehet elutalni), PoC(Proof of Capacity): HDD alapu algoknal tarterulet rendelkezesere bocsajtasa. Van coin hasznalat alapu, azaz a forgalmat osztonzi(most nem jut eszembe a neve).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák