Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qnadam

    veterán

    válasz m3ss #3502 üzenetére

    vagy egy 14mm kornyeki nagylatot

    eh, rendszeresen elgondolkozom, hogy el kellene adnom a 12-24-et, annyira ritkán használom, de közben akkor nagyon néha meg milyen jól jön. 70-200-am is azóta van, amióta rájöttem, hogy milyen jól mutat az ügyfél előtt a fehér obi :)) mondjuk azóta megszerettem nagyon, és nem cserélném gyengébbre.

    istálló? gazemberség? hupákolás?

  • duni84

    aktív tag

    válasz m3ss #3502 üzenetére

    ja, hát az 1.5m évente eszközre kb úgy jön ki, hogy mondjuk 2 évente egy váz + 1-2 obi, ami az évek során kiderül, hogy túlélhető, ha nincs, de amit pl csak azzal lehetne, oda kell és kész. VAGY elcseszi az ember a fél életét utómunkázással. ott oszt és szoroz az ember, kiszámolja, hogy XY eszköz mennyibe kerül, várhatóan mennyi ideig fogja használni és mennyi munkaórát fog kiváltani. ebből simán kijön, hogy mikorra hozza vissza az árát (nem feltétlenül befizetett forintokban, hanem a "távolléti idő" csökkentésében (mert az is távollét, amikor otthon 2 ember püföl 1-1 számítógépet) + ott vannak a bármi miatt is elhasználódó/tönkremenő eszközök, amiket azalatt is kéne használni, amíg pl a szervíz bevizsgálja, elküldi a gyártónak, várunk 1 hónapot, stb ... nos, olyankor vesz másikat az ember jobb híjján, aztán max a régit elkótyavetyéli a bolhapiacon. ide tartoznak a vakuk (habár ahogy elnéztem a mostani árakat, azok sem túl olcsók), akksik, állvány, tudomisén. van egy külön szekrényük :D

    a fizikai részét amúgy nem szoktam tudni felfogni ép ésszel: 45 kilós nők egész nap rohangálnak velük megegyező méretű hátizsákkal vagy épp 140 kilós pasik, akik a saját tömegüket is alig bírják. na meg ott van, hogy ez tipikusan nem egy cég, ahol ha XY kiesik egy nátha miatt, akkor beugrik a helyettese (akármennyire is alkalmazott fotógráfia papíron), szóval arra is kell gondolni, hogy fizikai sérülés (kimegy a boka kosarazás/foci/virágültetés közben) vagy egy megbetegedés nem lehet kifogás arra, hogy hozza azt a szintet az ember, amit elvárnak tőle (amiért vele szerződtek le és nem a kis pistával).
    (amúgy nekem is a kedvenceim a múlt évezredből itt maradt vállról indítható vhs harcos bácsik, akiket kora délután óta már csak a lefekvés előtti borsodi gondolata hajt :) valahol sajnálom, hogy régen láttam ezt a különleges állatfajt. habár ha fellángol a retro láz, akkor biztos ki lehet hasítani majd egy darabot a piacból azzal a mondattal, hogy "én csak véháesre vagy hájnyócra dolgozok, mert nem annyira steril és halott, mint a zesdékártya". ha eljönnek azok az idők, akkor újra munkára fogom a mára hobbista nyuggerré avanzsált eos 1v-ket :D meg növesztek melléjük valami tekintélyes pocakot)

    #metszéspontok

Új hozzászólás Aktív témák