Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #74 üzenetére

    "A hatályos magyar törvények szerint nem bűn."

    Idézet a cikkből: "A filmipar és egy helyi televíziótársaság pert indított az egyik legnagyobb ausztrál internetszolgáltató ellen azért, mert az – állítják – nem akadályozza meg, hogy előfizetői filmek és tévéműsorok kalózmásolatait töltsék le és osszák meg a hálózatán."

    "A Nero-s példa is bizonyítja: azért, mert a letöltők még hülyébbek, mint a vásárlók."

    Ne tereld a témát. Kettővel ezelőtt még azt írtad, hogy a crackereknek hányingerük van a warezPistáktól. Kérdem én: Ki más tölt le Nero-t, aki miatt fénysebességgel "kényszerülnek" crackelni a legújabb verziót?

    "A kezdőpont mindig az, hogy nincsen valamire pénzed. A végpont az, hogy az adott cég szarik rád."

    Igen és a világ nem fekete-fehér, ugye? :D
    Az MS kiad egy oprendszert, amire nincs pénzed, mert elment gépre és netre.
    A Google biztosít egy szolgáltatást, mert tisztában van vele, hogy a gép és a net önmagában sem olcsó, ezért nem akar még ő is megfejni téged, hanem alternatív módon keres pénzt azoktól, akiknek nyilván "nem tétel", mivel rákattintanak az AdWords hirdetésekre. Akiknek "tétel", azok meg nem rokkannak bele. Szabadon használhatják. Más a filozófia.
    De ha már ennyire belementél a gép és a net dologba, akkor szépen lassan eljutunk a magyar adórendszerhez is. :F

    "Az, hogy te valamelyik cégnek nem tartozol bele a célcsoportjába, az nem az ő hibájuk."

    Mondtam én ilyet? De szólásszabadság is van, így alkothatok szabad véleményt egy cég üzletpolitikájáról, összevetve egy másikkal. Ha hasonló szakterületen tevékenykedik, akkor még akár hiteles is lehet az összehasonlítás.

    "Mellesleg majd meglátjuk, mikor ad ki a google desktop OS-t."

    A Google gondol a jövőre is és célja a fejlődés. Felesleges energiát ölni egy desktop rendszerbe, amikor nemsokára egyre többminden a neten lesz és a nethez lesz kötve. Az oprendszer visszanyeri régi 80-as évekbeli szerepét, avagy megteremti a kapcsolatot a hardver és a szoftver net között.

    "Nekem akkor mindegy, ha a fizetésért cserébe kapok valamit."

    Jó neked, ha mindegy, hogy ugyanazt az autópályát heti 5 rugóért használod, vagy teljesen ingyen. Főleg ilyen benzinárak mellett.

    "Mellesleg Chrome EULA mond valamit?"

    Igen mond. Azt, hogy véletlenül a Google keresőjének az EULA-ját másolták be, másnapra már javították és egy másodpercig nem volt hatályban a tévedéses EULA.

    "Megnéznék egy internet nélküli google-t."

    Az oprendszer nem kötődik elméletben annyira a nethez, mint egy webes kereső, így az összehasonlítás értelmetlen. Hozzáteszem, a Google Desktop és a Picasa egész jól megvan net nélkül, mert azok sem kötődnek hozzá.

    "Ezek nem kiragadott példák, csak amit a közelmúltban láttam."

    Igen, ilyenek vannak, tény és való. Egyet kifelejtettél: Az, aki összegyűjti nagynehezen a pénzt egy középkategóriás gépre és a netelőfizetésre (jó drágán, mert a lakóhelyén monopol szolgáltató van), aztán már nem marad neki pénze szoftverekre.

    "Mi van? Már nem értelek. Te odaadod mondjuk az afrikai éhezőknek a pénzedet? "

    Nem, mert nincs mit. De ha lenne, akkor adakoznék. No nem az afrikaiaknak, mert annak ebben a formában semmi értelme nem lenne. Ha megszervezhetném, hogyan éljenek, akkor sokkal hasznosabb lenne és egyikük sem éhezne. Rengeteg potenciál van azon a területen. Például napelemeket lehetne lefektetni, meg még sok más lehetőség.
    De hányingerem lenne magamtól, ha annyi pénzem lenne, hogy már az ükunokámnak sem lennének anyagi gondjai és nem tennék valamit a világért.

    "Nézd, amikor én voltam kölyök, kurva egyszerű volt a helyzet, legalábbis PC-téren. Warez nagyon nem volt, ha játszani akartál, megvetted a boltban."

    Amikor meg én voltam kölyök, örültem, hogy összegyűlt a pénz egy használt 486-osra, vagy P1-es gépre és floppykon hordtuk egymásnak a Doom-ot, meg Quake-et. Ez volt a megszokott.

    "Az szülte, hogy a szarjanónak könnyebb és gyorsabb letölteni a filmet, mint nekem elmenni dvd-t venni."

    Voltak kezdeményezések online vásárlásra. Online Tré-Com zenebolt még mindig van, a filmboltok asszem becsődöltek.

    "Meg az, hogy "megtehetjük, tehát miért ne tennénk". Ha kocsit lopni lehetne olyan lebukási eséllyel, mint warezolni, akkor tönkremennének a biztosítók. "

    Talán nem véletlen, hogy nem esik azonos elbírálás alá. Vagy te mit gondolsz? Miért nem toboroznak szoftverrendőröket, hogy razziázzanak mindenkinél? Elvégre ha Jehova tanúi eljutnak minden lakásba, akkor a szoftverrendőrség is. Itt van magyarországon a rengeteg munkanélküliség. Ezt ki lehetne aknázni.
    De megmondom én miért nem. Amit eddig is mondtam, a multiknak érdekük, hogy lopják a szoftvereiket. Ezt a cikket mivel magyarázod?

    "Rendben, van egy réteg, aki elég pénzes ahhoz, hogy vegyen egy gépet, kössön netelőfizetést, és járassa a masinát azért, hogy filmeket töltsön le, mert dvd-re, már nem telik. A többi meg csak letölt. Fasza, tőlem még mindig elkaphatják az összeset"

    Most mi van? Előbb különválasztod, aztán meg egy kalap alá veszed az összeset?

Új hozzászólás Aktív témák