Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz Giovan! #24 üzenetére

    A magyar tortenelem azt mutatja, hogy pont a kozepre helyezkedes a jo, vagy a szelkakaskodas. A 2. vh-ban is ennek hianyat szivtuk meg. Ellenpelda: svajc, olaszok, romanok, stb...

  • Joci10

    őstag

    válasz Giovan! #24 üzenetére

    Elnézést, hogy beleszólok. Amit látok a vitátokból: Ti mindenképpen a Huawei-t támadjátok, mert kínai cég, így biztosan Kínának kémkedik. Azbest pedig azt mondja, hogy erre jelenleg nincs bizonyíték, de arra, hogy az amerikaiak kémkednek, nem is egy bizonyíték van; így erősen kétes az az állítás részükről, hogy a Huawei biztonsági kockázatot jelent. Hiszen lehet, hogy nem is azért mondják ezt, mert tényleg annyira sebezhetőek lennének az eszközeik, mint írjátok; hanem mert az amerikai kémek nem férnek hozzá a kínai termékekhez úgy, mint minden máshoz igen. Vagyis lehet, hogy csak azért nem akarják a Huawei termékeit látni sehol, mert azt nem tudják lehallgatni.
    Vagyis jelenleg inkább elvi viták vannak, konkrétumok, tények még nincsenek. Itt-ott egyik-másik oldal ellen vagy mellett felszólal 1-2 szakértő (mint ha 'brit tudósok' bebizonyítanák, hogy egyik oldalnak is igaza van, majd később meg azt, hogy a másik oldalnak is), de egyelőre én nem venném egyiket sem 'perdöntő' bizonyítéknak.

    Illetve megjegyezném, hogy az általad írt "Mintha mi képtelenek lennénk értelmezni az elénk került adatokat, és abból levonni a következtetéseket." feltételezés (sajnos) megállja a helyét. Vagyis nagyon sok olyan infó van, ami hamis (nevezzük nevén: szándékos hazugság, félrevezetés), amit hitelesnek beállított álszakértők még alá is támasztanak, hogy valóságnak tűnjön. Az emberek egy része pedig nem tud/nem akar utánajárni, hogy mi igaz, és mi nem; csak kapja a 'kedvenc' hírcsatornáján a valós és valótlan híreket. Ami a saját kis világának magyarázatába belefér, azt elfogadja, és kész tényként kezeli. És ezért nem is lehet hibáztatni, mert miért is hazudnának egyes híroldalak?! Biztosan a másik oldali hírportálok nyomják a fake news-t, mert azok akarnak hatalomra kerülni (vagy hatalmon maradni), és lopni a pénzt.

    Egyébként pedig csak részben vagyunk a nyugat részei. A jelenlegi hatalom inkább a kelet részének tekinti az országot, a nyugathoz csak azért kapcsolódik, hogy az onnan bejövő pénzeket le tudja nyúlni. Az meg, hogy mit szavaztunk 'régen', az már nem érvényes. Megszavaztuk, hogy ne legyen tandíj? Meg. És nincs? De, van - csak máshogy hívják (talán képzési költség), és nem mindenkinek, de ugyanaz. Vagyis az -sajnos- csak névleg kötelező, valójában úgy cselezi ki az aktuális kormány, ahogy akarja.

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #24 üzenetére

    A két tűz közt nem arról szól, hogy mi független állam legyünk a nagyhatalmak közé szorulva. És ez nem is választás kérdése. Mi földrajzilag adott helyzetünk miatt egy olyan sávban vagyunk, amit hívhatnánk feláldozhatóaknak. Jóban kell lenni mindenkivel, s hízelegni is lehet keletre is nyugatra is. Muszáj egyensúlyozni.

    A hiba az, hogy sokan gondolkodás nélkül húznak valamelyik irányba és nem esik le nekik, hogy mi se nem usa se nem kína része nem vagyunk. A saját érdekeinket kell nézni, s nem hitből ugrani bármelyik oldal propagandája mentén. Pláne, hogy ők maguk sem azt teszik sokszor végül, mint amit mondanak, mert végső soron a pénz számít, arra megy ki az acsarkodás mindig.

    Például nem lenne számunkra túl jó üzlet, ha valami amcsik által propagált, gyenge minőségű vagy onnan levedlett régi technológiát vennénk drágán, miközben az usa is ázsiából vesz mindent.

    Ez a vádaskodásokat használó gazdasági háborúskodás európára is kihat. Ugyanúgy, ahogy például most a túltolt influenza jellegű járvány miatti hisztéria kapcsán már arról hallani, hogy gyógyszer alapanyag ellátási problémák is vannak így, hogy a kínai gyárak állnak. Amcsi cégek is szívnak a gazdasági háborúskodás miatt .Nem tudom pontosan, hogy mit akarnak elérni vele. Egyébként szerintem is jobb lenne, ha nem csak ázsiában lenne minden már lassan, hanem bepiszkítaná a kezét a nyugati oldal is, nem csak tőkebefektetésként tekintenének a gyártásra, hanem a gazdaság egyik pilléreként is. Károsnak tartom ezt a tőzsde és osztalék alapon vezérelt spekulációs rendszert, mert mindig egy jövőbeli, talán soha el sem érhető növekedést vár el és inkább ígéretekre épít, mint a kézzelfogható eredményre. S ezért minden centet megpróbálnak kisajtolni belőle, bármilyen áron.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák