Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    válasz MCGaiwer #314 üzenetére

    Mivel 1 évvel ezelőtt ezred annyi volt a hardverek számítási összteljesítménye, így természetes következménye az önszabályzó rendszernek, hogy a mai nagyobb számítási teljesítményhez igazítja a nehézséget. Ha nem így lenne, akkor az a 21 millió BTC nagyon hamar kitermelődne, ettől az egész inflálódna és értelmét veszítené a bányászás, ezzel pedig a hálózat dőlne be. Az, hogy neked ez nem tetszik egyéni probléma.

  • Menthirist

    veterán

    válasz MCGaiwer #314 üzenetére

    én amúgy még mindig arra lennék kíváncsi, hogy elvileg 121 digitális valuta lett az elmúlt időkben (tehát a bitcoin mellett ott van a terracoin, a litecoin, stb). Párat könnyebb, párat nehezebb farmolni. Egyrészt mi akadályozza meg az embert abban, hogy ha ezek átjárhatóak, akkor ha az egyikben találnak valami hibát, ne csapja szét az egész rendszert (kitalálom hogy egy hibával hogy lehet nagy összegű terracoinhoz jutni, majd mielőtt kiderülne a turpisság, átváltom bitcoinba) . Másrészt pedig mi akadályozza meg az embert abban, hogy ne csináljon 122-edik vagy 153-adik pénznemet is, ha a többiből már nem tud épeszűen farmolni (arról nem is beszélve hogy akkor ő maga rejthet el rést az algoritmusban, amit elsőnek egy gyengébb, majd később egy erősebb "valutára" váltja át, mielőtt lebukna). Az nem válasz hogy "mindennek nyoma van", mert egyrészt kerülhet ki a rendszerből érték dollár vagy euró képében, mielőtt kiderülne, másrészt ha visszavonható lenne bármelyik tranzakció bármelyik időből, az szerintem logaritmikusan növelné a számítási és tárigényt, úgy általában az erőforrásigényt, mindamellett hogy még egy visszaélési pont jönne létre.

    mondjuk nekem még mindig az a legéletidegenebb az egészben, hogy bekapcsolom a gépem (jó nem most már, hanem még régebben), azt mondom hogy elkezdem engedni matekozni, aztán kidob egy "coin"-t, aminek hirtelen értéke lett a semmiből. Mármint adnak érte mondjuk 10 vagy 100 dollárt. Nincs benne munkám, nincs benne elvégzett munka, megtermelt jószág, stb. kidob egy baromi hosszú kódsort, amire én ráfogom hogy ez pénz.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák