Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz zsigus #11 üzenetére

    És nem ezért mondják azt, hogy a blokkot/számlát is meg kell őrizni, mert azon szerepel a vásárlás dátuma?

    Valaminek kell lenni a kezedben amivel tudod igazolni a vásárlás tényét, nyilván ha semmid nincs, akkor nem is fog neked senki jótállást intézni, de ha van egy blokkod meg egy kitöltetlen garijegyed, akkor nem tagadhatják meg.

    És ha pl. elállok 8 munkanapon belül a vásárlástól, de kértem ezt a szolgáltatást, akkor is nekem kell a szállítást kifizetni?

    Szerintem egyértelműen igen, az elállás joga nem jótállási kötelezettség, semmi köze a kettőnek egymáshoz, a visszaszállítás a te költséged. Viszont a garanciafutár ára is visszajár, hiszen az egy szolgáltatás és szolgáltatásra is érvényes a 8 napos elállás

    4. §15 (1) A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat.

    (2) A fogyasztó az (1) bekezdés szerinti elállási jogát

    a) termék értékesítésére irányuló szerződés esetében a termék kézhezvételének napjától, ha eddig az időpontig nem kapta meg a 3. § szerinti írásbeli megerősítést, ennek kézhezvételétől számított nyolc munkanap elteltéig, legfeljebb azonban a termék kézhezvételének napjától számított három hónap elteltéig,

    b) szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződéskötés napjától, ha eddig az időpontig nem kapta meg a 3. § szerinti írásbeli megerősítést, ennek kézhezvételétől számított nyolc munkanap elteltéig, legfeljebb azonban a szerződéskötés napjától számított három hónap elteltéig

    gyakorolhatja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák