Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wyll358

    tag

    válasz arty #18 üzenetére

    Hmm... még véletlen sem ahhoz lehet köze, hogy ilyet kérnek, mert nem lehet elvenni csak úgy puszira, de leginkább sehogyan sem (aztán, hogy egyáltalán tud is-e vele bármit kezdeni az egy más kérdéskör). Persze mert valaminek van egy secure feature az direkt azért van, hogy csúnya gonoszságokra lehessen használni... írjuk is le rögvest, ítéljük el azon nyomban és égessük el máglyán! :)
    Ennyi erővel akkor a jelszavakat meg a titkosítást úgy általában és mindenféle hasonlót azonnal kiáltsunk ki terrorista eszköznek, mert bizony azokat arra (is) használják... Teljesen logikus, tényleg, le a kalappal! :P

  • wyll358

    tag

    válasz arty #55 üzenetére

    Nem, de ha paypal vagy a bank vagy "akárki" akinek megvan hozzá az ereje úgy dönt elveszi tőlem vagy csak korlátoz a hozzáférésben akkor ezt megteheti, akár jogos akár nem, nem ez a lényeg, hanem hogy blockchain-ről nem lehet 3. fél által semmilyen erővel elvenni, így aki mondjuk rosszban sántikál nyilván olyan helyre teszi a "szajrét" ahonnan nem tudják elvenni csak úgy, mert nem fogyatékos (de ez csak egy példa a sok közül miért akarhat ilyen tulajdonságot valaki, lehet paranoiás, összeomló országba született, megtetszik neki vagy bármi, akár le is szarhatja mint én :))... ebből ettől még nem következik, hogy az azért rendelkezik ilyen tulajdonsággal hogy bűnözést szolgálja. Plusz a lekövethetőség volt a téma, amire jött a persze azért kérik oda a bűnözők cáfolat mondat, de ha nem jól értettem, akkor lépj tovább rajta nyugodtan.

    Persze lehetőséged ad, mint a billentyűzet is amivel a sok "okosságot" írogatják nap mint nap itt az emberek... :D pl. elég nagy esély van rá, hogy a zsaroló vírust is billentyűzettel írták meg, húha szóval akkor ez lehetőséget ad a bűnözésre és a törvény elkerülésére... Ha így vizsgáljuk akkor persze ok, csak minek szóvá tenni, hogy a fű zöld vagy ha a kést a lábamba állítom akkor az fájni fog? Illetve mire is fog ez rávilágítani azt sem látom, de jah, lehet így nagyon okosnak tűnő sarkított tényekre alapozott bölcsességeket sütögetni, végül is van aki ettől érzi jobban magát...

    A tőzsdés dolgot nem én vetettem fel, mint indok bármire is, én sem értettem mi köze a crypto tulajdonságai témához vagy hogy a mozgás követhető-e vagy sem, ezért kérdeztem a szerzőt és írtam le a tényeket, hogy abból ő mit is szeretne kihozni... ;)

  • dabadab

    titán

    válasz arty #78 üzenetére

    amikor bitcoint termelek, a keletkező jövedelmem után adót kellene fizetni

    Nem.
    Mint az összes befektetésnél, akkor keletkezik adófizetési kötelezettséged, amikor azt pénzre váltod, vagyis realizálod a hasznot. Ebből a szempontból a BTC az pont ugyanúgy működik, mint mondjuk egy részvény, a kriptotőzsdékre meg pont ugyanazok a pénzmosás elleni szabályok meg adatszolgáltatási kötelezettségek vonatkoznak, mint az értéktőzsdékre, szóval adózási szempontból a BTC-vel pont ugyanott vagy, mint mondjuk AMD részvényekkel.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Dilikutya

    félisten

    válasz arty #97 üzenetére

    Nem vágom, mi az a Robinhood. De én most bankról beszélek, hol fog tőled bármit elvenni, visszatartani a bankod?

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák