Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wyll358

    tag

    válasz arty #18 üzenetére

    Hmm... még véletlen sem ahhoz lehet köze, hogy ilyet kérnek, mert nem lehet elvenni csak úgy puszira, de leginkább sehogyan sem (aztán, hogy egyáltalán tud is-e vele bármit kezdeni az egy más kérdéskör). Persze mert valaminek van egy secure feature az direkt azért van, hogy csúnya gonoszságokra lehessen használni... írjuk is le rögvest, ítéljük el azon nyomban és égessük el máglyán! :)
    Ennyi erővel akkor a jelszavakat meg a titkosítást úgy általában és mindenféle hasonlót azonnal kiáltsunk ki terrorista eszköznek, mert bizony azokat arra (is) használják... Teljesen logikus, tényleg, le a kalappal! :P

  • wyll358

    tag

    válasz zolee001 #29 üzenetére

    Te megint miről beszélsz? Mikor egy tőzsde az emberek rá berakott értékeit fogta és nem adta vissza? Akinek nem igazán megy az értelmező olvasás én megértem, de hogy az észt miért kell így próbálni osztani az már felfoghatatlan számomra...
    Segítek: a szolgáltatást használó pár 100ezer ember utalt a tőzsdének (egy hivatalos cég), mindenféle pénzt vagy coint. Most te tényleg a 400k ember különféle banki és/vagy crypto tranzakcióinak a listáját szeretnéd megkapni egy random ph fórumozótól? Vagy egy szabadon választott cég belső pénzügyi tevékenységeinek a listáját? Attól független, hogy mindezen adatok nyilvánvalóan rendelkezésre állnak valahol, mint ahogy mondjuk az otp bank összes tranzakciója is, sok sikert ennek a listának a lekéréséhez... :P
    (ha mégsem erről lenne szó, akkor én kérek elnézést, csak más épp 2mrd$ értékkel dobálózó hírről nem tudok mostanában, így úgy gondolom jogos a feltételezésem :) )

  • wyll358

    tag

    válasz arty #55 üzenetére

    Nem, de ha paypal vagy a bank vagy "akárki" akinek megvan hozzá az ereje úgy dönt elveszi tőlem vagy csak korlátoz a hozzáférésben akkor ezt megteheti, akár jogos akár nem, nem ez a lényeg, hanem hogy blockchain-ről nem lehet 3. fél által semmilyen erővel elvenni, így aki mondjuk rosszban sántikál nyilván olyan helyre teszi a "szajrét" ahonnan nem tudják elvenni csak úgy, mert nem fogyatékos (de ez csak egy példa a sok közül miért akarhat ilyen tulajdonságot valaki, lehet paranoiás, összeomló országba született, megtetszik neki vagy bármi, akár le is szarhatja mint én :))... ebből ettől még nem következik, hogy az azért rendelkezik ilyen tulajdonsággal hogy bűnözést szolgálja. Plusz a lekövethetőség volt a téma, amire jött a persze azért kérik oda a bűnözők cáfolat mondat, de ha nem jól értettem, akkor lépj tovább rajta nyugodtan.

    Persze lehetőséged ad, mint a billentyűzet is amivel a sok "okosságot" írogatják nap mint nap itt az emberek... :D pl. elég nagy esély van rá, hogy a zsaroló vírust is billentyűzettel írták meg, húha szóval akkor ez lehetőséget ad a bűnözésre és a törvény elkerülésére... Ha így vizsgáljuk akkor persze ok, csak minek szóvá tenni, hogy a fű zöld vagy ha a kést a lábamba állítom akkor az fájni fog? Illetve mire is fog ez rávilágítani azt sem látom, de jah, lehet így nagyon okosnak tűnő sarkított tényekre alapozott bölcsességeket sütögetni, végül is van aki ettől érzi jobban magát...

    A tőzsdés dolgot nem én vetettem fel, mint indok bármire is, én sem értettem mi köze a crypto tulajdonságai témához vagy hogy a mozgás követhető-e vagy sem, ezért kérdeztem a szerzőt és írtam le a tényeket, hogy abból ő mit is szeretne kihozni... ;)

  • wyll358

    tag

    válasz zolee001 #64 üzenetére

    Mondd mégis mi köze a kriptónak ahhoz, hogy valaki adózik-e vagy sem? Szóval ha én pl. kapok forintot, ami adóköteles lenne, de valamilyen formában elkerülöm az adózást akkor a forint egy rossz dolog és pl. minden forint használót még jó is lenne fejbe lőni... Ilyen csodálatos logikával "megáldott" fórum posztokat is ritkán lát az ember, cserébe jó fájdalmas olvasni... :DD Nem is értem miért hagytam magam annak a bizonyos ne állj le mondásnak a csapdájába esni... szóval písz, igen-igen úgy is van minden ahogy írod, csak lapozzunk kérlek! :U

  • wyll358

    tag

    válasz dabadab #73 üzenetére

    Jó, hát a hülyeség és bénaság ellen valóban nem véd, ha ez a szempont, arra van más hatásosabb, akkor olyat kell választani... :D Bár nem kötelező saját címen tárolni, lehet a mindenféle szolgáltatások adta környezeteket is használni, így hülyebiztosabb lesz, cserébe rá vagy utalva az adott cégre aki kezeli, valamit valamiért. Mondjuk ez kicsit olyan tulajdonság, mint a kp esetében, azt is végtelen féleképp el lehet hagyni, meg lehet semmisíteni, aztán akkor is csak pisloghat az ember és bottal ütheti a nyomát utána, ha marhaságot csinált... :)

    De alapjaiban véve én arra reflektáltam, hogy miért lehet, hogy pl. egy zsarolóvírusnál btc címre kérnek "váltságdíjat", amire szerintem adja magát, hogy mert nem lehet elvenni a büdös életben sem onnan, illetve míg csak ott csücsül egy random címen problémás személyhez rendelni. Viszont ez a technológia egy alap tulajdonsága, felesleges mögé a jajj terroristák szövegelés állandóan, mert értelmetlen ebben a formában, szerintem.

  • wyll358

    tag

    válasz Dilikutya #98 üzenetére

    Állami vagy hatósági nyomásra csak egy papír a banknak és pisloghatsz. Extrém esetekben gondol egyet a bank és állhatsz sorban a leláncolt bejáratnál dörömbölni. Azért a világból lehet találni elég sok példát, hogy az utca embere nem épp a legjobban jött ki belőle, hogy bankban volt a pénze... Nyilván nem ez az általános, de itt arról volt szó, hogy egyik helyről szimplán elszedhetik, míg a másikról nem (most az olyan extrém esetektől eltekintve, hogy addig kínoznak, míg át nem adod, mert az ellen semmi nem véd).

  • wyll358

    tag

    válasz Dilikutya #100 üzenetére

    Javaslom a történelem alaposabb tanulmányozását, mielőtt a saját kis álomvilágunkat képzeljük megrendíthetetlen valóságnak, nem is kell a banánköztársaságokig zarándokolni, ha "csodát" akar látni az ember... bár nekem édes mindegy ki mit hisz, csak kínos tényeken alapuló eszmecserébe/elmélkedésbe érzelmi és hit alapon "jól megmondani", úgy hogy most már ahogy látom az eredeti tárgyat is sikerült teljesen félresöpörni... Senki nem mondott vagy utalt arra, amerre már kezded elvinni (én legalább is biztosan nem), szóval remélem nem kell újra kétszáznegyvanhatodjára ugyanannak az 5 mondatnak a végtelen variációját értelmetlen olvasni számtalan poszton keresztül... bye

Új hozzászólás Aktív témák