Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz FattyDove #25 üzenetére

    hűha
    a covid tavaly tél végén-tavasz elején indult
    utána nem sokkal néhány hétig volt vga hiány, az tény - de koránt sem ennyire -
    azután pedig habzsi-dőzsi egésen ősz végéig
    amikor is a crypto árfolyama szépen meglendült októbertől novemberig duplájára emelkedett
    de a ho. vitte el a vga-kat
    meg a karácsony
    véletlen sem az történt, hogy a gamerekre és melósokra tervezett kapacitás már nem tudta kiszolgálni a bányászokat IS, akik majdnem magukban hirtelen olyan mennyiséget akartak venni, mint a gamerek+melósok együtt

    szerk:
    biztos jó az a videó, de sztem ez a kép sem rossz
    alt="" title=""

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #49155328 #51 üzenetére

    nincs is
    az árfolyamnak van a bányászathoz
    ok-okozat
    meglendüt az árfolyam, emiatt egyre többen csaptak bele a bányába, illetve egyre nagyobb kapacitással
    nagyon jó lenne emellé egy olyan grafikon is, ami mutatja az elérhető vga-k mennyiségét
    ennek a grafikonnak az ellentetje lenne kb, csak a vége a zérohoz konvergálna

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #49155328 #54 üzenetére

    látod én ennyire értek ahhoz a sz@rhoz...de az eth már stimm?
    sajnos ugyanaz a grafikon kb...csak más színben ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #49155328 #56 üzenetére

    és mi a két grafikon közt a különbség, a színüket kivéve?
    mindenhonnan a bánya folyik
    nem a covid, nem a ho. rántotta be a vga-kat, hanem az
    de most már mehet az ssd is, nagyon jó

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #49155328 #56 üzenetére

    azt még nyugodtan mellé tehetem, hogy már bőven ősszel volt, mikor nézegettem a vga-kat
    msi gaming és x 5700xt alzán...150-155-160e ft, mikor hogy
    5600xt gaming x is valami 120e-re ment le, tudom hogy ugyanaz a hűtés van rajta mint az 5700xt-ken, de az 160w-nál tetőzik, driver szinten tiltott az oc, biztos némán elkaristol load is...de ááá megvárom az újakat
    kisebbekből 1660s-ek jobb modelljei 90-100e
    1650s-ek 60-75e, sima 1650-ek 50-65e
    és husssssssss, el kezdtek tűnni egymás után, ezzel együtt drágulni, ez lepörgött kb 4-6 hét alatt
    pont ahogy a bányában megindult az árfolyam
    decemberre már szinte semmi nem volt, illetve drágán
    és nem néztem táblázatokat, de mindenhonnan a bánya folyt már akkor is, elég egyértelmű volt mi történt...pár héttel utána
    de a covid meg a karányocs műve az egész...tudom én ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #81 üzenetére

    nagyíts rá ha nem látod
    január végén amit látsz azt robbanásnak hívják, nem meginddulásnak
    októbertől emelkedik, december végére már megugrott, januárban robbant
    az én elmondásom alapján ősz végétől ritkult a választék, illetve drágulások indultak meg
    eleinte a régi rtx-ek elérhetőek voltak, de sorra tűntek el, miközben az új rtx-ekből szállingózott még
    ugyanígy rdna1 is bőven volt, a kisebb 5500xt-k is
    hétről hétre fogyott az elérhető választék és ezzel együtt emelkedett az ár
    emlékszem mikor találtam egy strix 1650s-t alzán és vmelyik topikban mondtam, mire én rendeltem volna már nem volt egy darab sem ( : akkor az már qrva jó ajánlatnak számított
    ez decemberre már odáig jutott, hogy kb minden régi rtx és alatta levő, régi rdna1 eltűnt
    januártól már alzában sem voltak új rtx dropok, pedig előtte szép adagok estek be heti 1-2x - már rdna2-höz képest, amiből kvázi nagyítóval kellett keresni, de új rtx-ekből volt olyan modell, ami több napig elérhető volt -
    viszont ahogy haladtunk előre az időben, alzán is egyre drágultak az rtx-ek, aztán jöttek az infok, hogy az asus árat emel, és nyilván a többiek is emeltek
    szemléltetés képpen gw 3070 első körökben 230e környéke, a végén már 300e volt, amíg el nem tűnt teljesen
    az is látszik a grafikonon, hogy augusztust végétől indult meg az árfolyam, szeptemberben már sokkal nagyobb mint nyáron volt
    aztán kicsit stagnált, ekkor szállhattak be sokan, de akkor még voltak készletek, volt mivel beszállni anélkül, hogy érintse a gamer szegmenst
    nyilván ahhoz idő kellett, hogy minél több emberke rácsapjon, egész addig amíg kb "robbantak" és onnantól a készlet jelentős része már a bányákban landolt januártól
    ez az időszak volt az, mikor még sok minden elérhető volt normál áron, de hétről hétre egyre kevesebb elérhető modell volt és egy idő után már az árak is megindultak felfelé
    ez nem véletlen egybeesés, vagy a covid, vagy a karácsony....beszippantotta a bánya a kártyákat
    amit sokan felvetettek, jó-jó, de akkor pl egy 1650 ára mért megy fel amivel nem lehet bányászni?
    azért, mert nincs mit, volt olyan időszak hogy 100-200e-ig üres volt a vga kínálat, 80-ért meg volt 1650, akkor azt veszik, amíg az is el nem fogy és abból is hiány nem lsz
    szépen körbeért és begyűrűzött a folyamat, érintve gt 1030-tól top vga-kig mindent
    dupla annyiba került most a gt 1030-am boltban, mint amennyiért december végén vettem
    már akkor mondtam rtx topikban, ha a gt 1030-ak ára is emelkedésnek indul akkor qrva nagy baj van
    meg lehet nézni, alig van elérhető modell, és abból is zömében a leghitványabbak maradtak...és milyen áron adják azokat is
    az amd b@lfaszkodása pedig egy külön történet, egyszerűen túlvállalták magukat, és/vagy a konzol soc-okkal bibi van, ami menet közben derült ki és nagyon rossz a kihozatal
    nv-nél is "mindenki" az új gent várta, abból mégis tudtam volna venni ha akarok több százat túlzás nélkül, amd-ből néhány db is izgi' lett volna, annyira nem volt, de legalább a régi rdna1 amit mr "senki sem akart" ugyanúgy eltűnt a piacról/megdrágult mint az nv kártyák

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #81 üzenetére

    ugyanezt meg lehet fordítani
    és egy dologban tévedtem, hogy nyár elejére rendeződik a helyzet
    egyértelmű, hogy nem fog
    amikor majd újra lesznek elérhető vga-k, normál áron, eleinte kevés, aztán egyre több és több, illetve a használt piacon annyi lesz mint a szemét, akkor:
    majd a grafikonon azt látod, hogy a vga kínálat megindulásával párhuzamosan hogy közeledik 2020 nyár végi állapothoz az árfolyam, illetve jelentőset esik, néhány héttel/hónappal azelőtt, hogy újra elérhető jelentős készleten vannak normál áron
    ugyanúgy lesz egy átfutási ideje annak is, mint ahogy volt átfutási ideje a vga piac kvázi megszűnésének
    ez ha ma történne is meg, talán augusztus elejére lennének normál árhoz közeli elérhető űrú vga-k, talán...
    teljesen offosak a gyártók raktárai, a nagykerek, minden, még így is, hogy jelentőset drágultak az árak
    ez az amikor felborul a kereslet és kínálat aránya
    ebbe a covid nem sokat zavart bele vga fronton, pláne nem a drágább vga-k frontján 100e felett, 150e felett meg pláne
    tavaly ilyentájt kimaxolhatták a kapacitásokat, volt pár hét "vga necces" időszak és utána megszűnt teljesen a hiány a bányászda megugrásáig
    ha marad/nő a mostani árfolyam még x ideig, és nem offolják a vga-kat bányászdához, x év múlva sem lesz vga, akkor is ha a covidot már rég elfelejtettük

    nemlehet
    kereskedők szempontjából ezt kell megérteni:
    volt x mennyiségű vga, amin befolyt y mennyiségű haszon
    mivel az x mennyiség töredékére esett, ugyanahhoz az y haszonhoz jóval nagyobb árrést kell rakni mint előtte - és persze így sem fogják elérni az y hasznot -
    nagyon kevés nagy bolt van ami megengedheti magának, hogy ne foglalkozzon ezzel
    de ha a gyártó nagyker élből feltolja az árat, kisker sem fogja tudni olcsóbban adni a kártyát
    és nyilván ha lennének készletek nem tudnák feltolni az árakat, de mivel nincsenek így tudják
    pl nv-nél újra bejelentették az 1050 ti gyártását, csak éppen nem olyan áron ahol indult pár éve, hanem valami 100e környékére az official ár

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz nemlehet #86 üzenetére

    thw cikk
    lehet nem is az official ár ugrott meg, bár esélyesen de

    We've already started seeing more GeForce GTX 1050 Ti availability here in the U.S. Sadly, the pricing leaves much to be desired. While Kuroutoshikou's GeForce GTX 1050 Ti will arrive in Japan with a price tag of ¥20,727 (~$190.97), custom models in the U.S. market currently retail between $330 and $600. That's pretty insane since the GeForce GTX 1050 Ti has five years under its belt now and had launched for $139.

    szerk:
    forrás

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #90 üzenetére

    nézd meg hozzá az aktuális árfolyamot is, online is megtalálod
    azzal párhuzamosan ahogy növekedett az árfolyam, tűntek el a kártyák/emelkedtek az árak
    a januári robbanásnál pedig kvázi megszűnt a vga piac
    nyilván nem véletlen egybeesés az sem, hogy az az állapot mai napig tart, miközben az árfolyam emelkedik
    covid és karácsony?:)
    nézd meg a 2020 júliusi árfolyamot, 7x ezer ft
    utána ez átvált 100+ ezer ft-ra augusztus 1-től, és mindvégig marad is ott
    van 150e ft-os kugrása is, az duplája a júliusi árfolyamnak
    és ekkor mi történt?
    nagyo sokaknak felcsillant a szeme és beszálltak
    de bőven volt készlet, ami az akkori vga elérhetőséget nem érintette emiatt
    de ahogy haladtunk előre az időben, a felhalmozott készletek fogytak
    nézd meg a novemberi árfolyamot, elég "beszédes"
    november elején már stabil 120e, november végére pedig 170e ft az eth árfolyama, ami nagyon minimális kilengésekkel december végére eléri a 200e+ intervallumot
    január végére pedig 400e+ tartománynál járunk, ott robbant
    ezen mit kell magyarázni?:)
    vga azóta sincs, karácsony után a húsvét is elmúlt, de már lassan pünkösd jön...covidból is erősen kifelé megyünk
    ez nem hit kérdése, szimpla tény
    és azóta mint kiderült, mindenhonnan a bányász téma megy
    elfogytak ám a kw körüli tápok is, illetve megdrágultak - tápos topikban épp tegnap világosítottam fel az egyik kedves bányász tagot, hogy legalább ne sírjon ha megdrágult vagy nincs, mert ő/ők miatt sincs az sem -
    eltűntek a nagyon olcsó beugró cpu-k is, bányába pont elég, ahogy kb "bármi", azoknak IS felment a használt ára...
    eközben az ssd árak még mentek is le, az nem kell homofiszhoz'? ( : kisebb tápok árai átmenetileg megnőttek, de mára bőven van választék és sokszor nagyon jó áron abból is...már nem 1-2 kártyás rigekhez kellenek a tápok, hanem 6-12-18-asokhoz, nincs már hiány csak a kw körüli kategóriában, amit nyilván nem vittek home office-ra az esetek 99%-ában ( :
    sem az amd, sem az nv nem tette eol státuszba a régi kártyáikat - amd az 5700xt-t, nv talán a 2080 ti-t, de ugya a top modellek miatt nem fogják instant leállítani a kisebb modellek gyártását -
    a pánik-szerű vga felvásárlás akkor történt meg - a maradékból -, mikor már egyértelmű volt hogy valami sz@r van a levesben - én ezt a nyomorult bányászdát egyáltalán nem követtem, csak láttam azt amit
    és bőven még decemberben mondtam rtx topikban aki kártyát akar ne válogasson, vegye ami jut...lesz cserealapja későbbre
    megtalálod azt a hsz-t is -
    alzáról hétről hétre tűntek el az elérhető régebbi modellek, nem tudtam elképzelni mi a qrva élet van:) eu szintű kis/nagyker, ha onnan eltűnik valami akkor nagy disznóság van
    aztán jött valahonnan a hír az árfolyamról, onnantól elég egyértelmű volt mi történt
    ha az amd tudott volna normál volument gyártani ugyanez történik, csak mondjuk 2-3 héttel később...
    és nézd vissza ezt a hsz-t mondjuk fél év múlva
    ha nem lesznek kártyák az árfolyam maradt ahol van, vagy minimálisat esett
    ha lesznek, akkor drasztikusan beesett az árfolyam tartósan

    szerk:
    kpbendeguz
    ez pedig sajnos nem így működik
    hatalmas mennyiségű pénz kell egy ilyen gyárhoz
    és több év, mire az gyártani tud
    ha holnaptól el kezdik építeni, 2024-5-re már lehet termel is...
    csak ugye ki épít úgy gyárat, hogy addigra már rég lehet nem is lesz ekkor kereslet a termékére?
    nyilván ezért nem lépték meg a legutóbbi nagyobb bányászda kilengés óta sem a chip gyártók - tsmc/samu -, mert ez óriási rizikó amihez óriási befektetés kell

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Apollyon #94 üzenetére

    az egy másik történet, az tényleg kellett homofiszhoz'
    de tegyük már fel a kérdést
    az átlag otthon dolgozónak mi kell munkához?
    egy notebook, vagy egy alap pc, nagyon nem dvga - persze van akinek kell, csak annak aránya elenyésző a notebook/alap pc pároshoz -
    meg mondjuk az eltűnt/megdrágult kw-os tápok története, amit nyilván nem dolgozni vittek....illetve de, csak másképp
    aprót is meg lehet nézni, orrba-szájba jönnek az ilyen-olyan bányász cuccok, vázak, minden ami bányászda
    tegnap láttam egyik tagnál azzal kezdte a hirdetést megnőtt az igény, megnőttek az árai is...
    végül is, a bányaszda is tekinthető bizonyos értelemben homofisznak' ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Apollyon #96 üzenetére

    érdekes ( :
    másik érdekességként rá lehet nézni az apróra 1650-eknél, alig van
    de mért is lenne, mikor nincs mire váltani róla, ha van is erősebb qrva drágán
    gt 1030-ak beugró ára több éves, használt gar nélküli verzióban ott van ahol ősszel az újak mentek...és alig van abból is aprón, korábban annyi volt mint a szemét, most? - és hiába jobb egy amd apu, ha nem lehet kapni, ha meg lehet akkor drágán ( : -
    ha annyira pánik-vásárlás lett volna és mindenki két vga-t visz haza, akkor lehet tojásnak gondolja és költi ( : vagy csak egyszerűen kiürült a piac teljesen, mára lassan használt fronton is
    btc meg eth kb oly mindegy, ahogy nézem ugyanazt az utat járták be, ha egyik megugrik másik is, és nyilván ha beesés lesz akkor mindkettőnél
    de nem baj, most már lehet ssd-vel is tolni, hallottam már mobilt is, remélem még a zsebszámológépeket is befogják "munkára"

    szerk:
    sheratan
    parttalan vitába nem megyek bele
    gyakorlatilag 2x2 matekról beszélünk, nem másról
    nem próbálok mondani, "kielemeztem" a grafikont
    belinkelhetsz kinti vga árakat, én is tudok neked
    előbb linkeltem is 1050 ti usa árakat
    ha neked nem egyértelmű, hogy az árfolyam megindulásával párhuzamosan ürült ki a vga piac, akkor nem az :R - és persze pusztán véletlen egybeesés, hogy az állapot mai napig tart, nyilván -
    az is teljesen véletlen lesz, mikor az árfolyam beszakad rá pár hónapra megint habzsidőzsi' lesz vga-ból
    nincs oldal, ahol ne jönne szembe a bányászdáról valami cikk, kb bárhol olvasok
    persze van vga, van egy tag aki állandóan azt szajkózza németeknél van 1-2000 rtx 3070 viszonylag értelmes áron
    azt felejti ki, hogy ott speciel 180 millió a lakosság száma

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Apollyon #99 üzenetére

    nem komoJ volt ( :
    és persze mindenki gondol amit akar a vga hiányról és árakról
    azért majd rálesek arra a grafikonra amikor újra elérhetőek lesznek a vga-k, ideális esetben idén ősszel talán...de ha nem, akkor lehet megint a karácsonyra fogni:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #101 üzenetére

    tedd már azt is hozzá, hogy mennyiért kapható usa-ban az 1050 ti
    330$ az alja a cikkben
    és segítesz nekem, mért nagy rá a kereslet? ha nem azért, mert vga szinte alig kapható?:) már a 1650 is "mérföldekkel" jobb nála
    lehet listákban "normál" vga ár, azokkal egy gond van
    ha nem kaphatóak, nem tudod őket használni
    oké, rosszul emékeztem, csak 80 millió no. lakossága
    arra tényleg hatalmas lefedettség néhány ezer "értelmes árú" vga
    ha azt vesszük alapul, hogy a potenciális vásárlók száma kevesebb mint 0,1%, akkor is a semmi kategória...és nyilván már az is múlt idő hogy ott értelmes árak vannak
    van is egy topik ahol tolják az rtx-ek beszerzésést, nos, ott sem azt láttam hogy kevés kivételtől eltekintve értelmes áron lenne vga a németeknél, vagy bárhol, pedig ők gazdaságilag picit jobban állnak mint mink'
    tessék
    ez olyan kínálat ami valid, nem statokban van
    3070 suprim 1300 eur casekingen - 470e középárfolyamon -
    az utolsó suprimet itthon már nagyon drágán, magyar áfával 320e-ért vettem december legvégén talán, és most ennek kell örülni kinnről - előtte 290e volt az alja, és az is rohadt drága volt, gaming x-et 260e-ért is vehettem volna, ahogy ftw3-at is -
    legolcsóbb 3060ti-t - nem a non-ti verziót, 162e-ért vettem, most mennyi is bárhol a világon, ahol _ténylegesen_ kapható?
    még szerencse, hogy nincs drágulás és csak a magyar nyerészkedik
    ilyen a gyakorlat, meg ha belinkelsz valamit ami szép és jó...papíron

    kpbendeguz
    igen, az a része a rizikó, ami nagy és amire nem lehet alapozni ekkora pénzeket
    ki vannak maxolva elég szépen, tsmc biztos, elég sokan gyártatnak a 7nm-en - az amd ha megkapna még +20%-ot mástól, esélyesen az is kevés lenne nekik -
    semmi baj nem lett volna a kapacitással, ha nem esik be a bányászda pluszban, ami kb megette a piacot
    erre ha gyárat építettek volna és bedől a bánya, az instant csőd
    viszont a chip gyártót teljesen megértem, ő marad a pénzénél, sőt, 100%-on járathatja így a kapacitást
    ha leesik a kereslet akkor viszont nem kell felkötnie magát
    itt csak a kisember' jár rosszul a lánc végén, mint mindig

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #101 üzenetére

    link
    a legolcsóbbat 227-8 ezerét vettem a drága magyar áfával első körben gw phoenix-et, ami extraként még különösen jó is volt és nem is helikopter ( :
    most 430e ft-ért elkapkodták a németektől a 3070-eket, akármelyik modell is volt
    ez nem némi emelkedés, hanem drasztikus, és ha ennyiért ott elkapkodják nincs semmi készlet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz floatr #106 üzenetére

    a 1030-at sem, a 1650-et sem...de nincs mit venni 50-150e-ig 1050ti és 1650-et kivéve, 1650s-ek ára is már felment 150e fölé
    a 1050 ti-re még gddr5 megy, nem a többi kártya elől szippantja el a gddr6-ot, ez is nagy előny...az nv-nek, nagyot kaszál rajta
    ráadásul ez még 14nm, biztos tudtak instant lefoglalni még kapacitást, ez sem veszi el a sokkal drágább kártyák elől a helyet - pl 1650, akár 2060,- azt is gyártásba dobják/dobták újra elvileg - amik már 12nm és gddr6, úgy nézem gdrr5-ös 1650-ek már kb eltűntek -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #108 üzenetére

    áruld már el, hogy mért mindenhonnan a bányászda folyik?
    mért látom azt itt is egyre több tagról, hogy bányászik/vagy fog/akar/növeli a kapacitást?
    és mért az árfolyam emelkedésével párhuzamosan tűnt el a vga piac? pontosan ugyanúgy mint néhány éve is volt, csak kisebb elánnal
    előbb azt mondod nem mentek fel az árak, linkelsz valami usa statot
    ott az élő eu-s helyzet, de, felmentek az árak, nem csak nálunk
    arra mit mondasz?
    covid és karácsony?
    a kw-os tápok is azért kellenek ugye a homofiszhoz' hogy hiány lett belőlük?
    nem akarom ráhúzni senkire
    és továbbra is:
    nem mindent szippantanak fel a bányák, de ha arra méretezték a gyártást, hogy kiszolgálják az x mennyiséget, akkor nem fogják tudni kiszogálni a gyártók az x+30-40-50%-os mennyiséget
    mert olyan szintű keresletnél az történik ami megtörtént, eltűnnek a kártyák
    a megtermelt mennyiség egy ideig győzi kiszolgálni a megemelkedett keresletet, de csak egy ideig - ez pl pont arra van, ha jön egy karácsony, akkor a megnövekedett keresletet áthidalja a legyártott termék -
    a korábban eladottak pedig nyilván ott szolgálnak a tulajdonosuknál, vagy gamer felhasználásra vagy bányára, nyilván amit egyszer megvettek azért vették hogy használják, akármire is
    statok meg statok
    linkeltél valamit
    linkelj mellé valós példát is, mennyire fedi a valóságot
    mert senki nem tudhatja pontosan mennyi vga szolgál a bányákban vagy mennyi nem, illetve ha tudják is, vagy publikálják korrekten vagy nem
    az viszont elég egyértelmű, hogy sehol nem fényes a vga elérhetőség sem az árak, viszont a coin árfolyam az egekben
    tényleg gondolj amit akarsz, én is azt teszem:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #113 üzenetére

    "Illetve ha ennyire nagy biznisz az ilyen 1-2 kártyás bányászat otthon, akkor mi állítja meg a gamereket abban, hogy megvegyék a kártyát 200%-os feláron, hiszen úgyis kitermeli az árát, ha a napi pár óra játék mellett a maradék időben bányászatra fogja?"
    egyre többen ezt csinálják, illetve a meglevő vga-hoz vesznek/vettek még egyet
    ahhoz ugyanis nem kell spéci alaplap, riserek, nem kell még kw-os táp sem
    a vga árak hiába indultak meg felfelé, veszik ugyanúgy
    nem hülyék a gyártók, tisztában vannak vele mennyit megadnak most a vga-kért és mért
    úgy gondolom így május elején már nagyon nem beszélhetünk arról, hogy tömegek vannak bezárva a covid miatt globálisan, és vga-val akarják elütni az idejüket
    pláne, hogy az előrejelzések szerint a vga helyzet nem igen fog változni belátható időn belül
    de mint látjuk, már befogják az ssd-ket is
    filózhatunk ezen, térjünk rá vissza akkor mikor újra lesznek vga-k dögivel "normál" árakon - , már ha lesz még olyan
    amikor musk szintű nagyon okosok adják a bánya alá a lovat, a visa, bankok, meg a stb, akkor nem kell attól félni hogy a "covid és karácsony" gyorsan el fog múlni, hogy vga-kat lehessen kapni úgy mint régen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz floatr #119 üzenetére

    úgy könnyű statokat csinálni kártya árakról
    ugyanaz mint az ák-s beragadt árak
    papíron ott van, csak venni nem lehet belőle, ha mégis igen, akkor elenyésző mennyiségben, ami mondjuk 10 emberből 9 nem vígasztal akinek már nem jut

    szerk:
    sheratan
    te linkeltél egy statot
    én nem "beírogattam"
    pontosan linkeltem egy topikot, hangsúly a pontosan szón
    ahol láthatod a naprakész eu-s árakat, nem a magyar árakat
    ahol ténylegesen vásárolnak emberek, tényleges árakon, nem a mesékben élnek
    és láthatod mennyibe kerülnek ténylegesen a kapható kártyák, nem a mesebeli stat árak
    nyilván ha thw azt mondja az "új" 1050 ti usaban 330$-tól indul ténylegesen, akkor majd reális lesz az a stat aktuális árakra amit te linkeltél....biztosan
    chip hiány szezon-fazon, vannak különböző gyártástech-ek és különböző gyártósorok ahol gyártják az adott lapkát, az oké, érinthet is egyes termékeket
    de érdekes, nagyon sok minden kapható és akár olcsóbban is a romló ft ellenére, ami szintén félvezető alapú, tehát nyilván magából az alapanyagból nincs hiány
    covid és karácsony...ilyen hosszú karácsonyunk nyilván egy darabig nem lesz
    pláne musknak és a hasonló kvalitásu emberkéknek/cégeknek, annak aki nagy lóvét belever a bányába:) hogy ezzel még jobban generálja a folyamatot és elhúzódjon az a fránya karácsony, lehet a mostani karácsony utánig is, vagy a 2022-es karácsonyig
    hagyjuk....:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #122 üzenetére

    izé...kuglizz' rá ( : beszállt a businessbe a tesla is röviden - kb mindegy mibe, btc-eth követi egymást ingában -
    ha egy ilyen kategória beszáll és akár csak szóba hozza akkor ilyenek történhetnek - amivel ő 100%-ig tisztában van -

    az is fizetőképes gamer akinek 50e ft-ja van/volt vga-ra, vagy lett volna akár 200 is, de nem akart rá többet költeni
    csak most 1650 helyett 1030-at kap annyiért
    ha 100e ft-ja volt 1660s helyett kap 1650-et
    afölötti kategóriát hagyjuk is, 200e felett mennek a 1660s-ek

    sztem a fizetőképes nem azt jelenti, hogy bármennyit képes kiadni valaki egy termékért
    most rákényszerül aki nagyon "nem bír magával" és játékra kell neki
    ugyanakkor biztos nagyon sokan vannak akiknek lenne 500e+ ft-juk is egy 3070-re, de nem hajlandóak annyit kiadni érte
    sokan meg kompromisszumot kötnek, kiadják azt a 100-200e közötti összeget amit egyébként is kiadtak volna
    csak most nem 5600xt-5700xt-ig, meg 2070s-ig válogatnak, hanem 1650 vagy 1650 super, nagyon jó esetben sima 1660, ami épp jut

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz floatr #129 üzenetére

    én is így értem
    nekem is lenne pl fél millám' 3070-re....de rohadtul nem adnék érte annyit ( : - és nem csak azért, mert 230e-ért is tudtam venni, már az IS borzasztóan drága volt egy ilyen sz@rért, akkor is ha az előző 2xxx rtx-ekhez képest jó ára volt, azok eleve rettentően túl voltak árazva 2070 szint felett -
    de ugye amíg tejel a nép vagy bénázik a másik oldal addig nem lesznek jó árak
    na pont ezért nem "támogatom" az ilyet
    most is ha azt mondaná mindenki hogy akkor stop, nem ad pénzt vga-ra ha ez így megy, két hónap múlva lennének itt készletek meg árak ( :
    de ugye megveszik...ott tartunk kb akármennyiért is

    ez meg musk és vicce
    tényleg vicces ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #132 üzenetére

    attól hogy musk bácsi nem vga-val bányászik a pincében, az ő "jelenléte" is generálja a folyamatot
    aki coint ad/vesz ugyanúgy bányászik, mivel élteti a folyamatot
    teljesen mindegy, hogy milyen formában van benne ha benne van
    mint a fenti linken láthatod, csak böffintett egyet az egyik coinról és mi lett az eredménye

    a fizetőképes kereslet és az msrp-ről álmodozás pedig nagyon sánta ebben a formában
    sokan nem hajlandóak kiadni a beharangozott és bányász-mentes áraknál többet egy vga-ért akkor is ha lenne rá dupla zsetonjuk, ami teljesen érthető
    nekik nem lesz vga-juk, vagy ugyanannyiért sokkal kisebb tudásút tudnak venni
    és van aki hajlandó nagy felárat is fizetni
    de aki fizeti a nagy felárat az is hozzájárul a folyamat fenntartásához akarva-akaratlanul is
    és nyilván ilyen pénzekért amikért rtx 3070-ek repkednek nem a gamerek szegmensbe vándorol a legtöbb vga, megint bányánál tartunk
    azért picit álljunk már meg az áraknál, eleddig' a 2080ti volt talán a vga történelem legdrágább játékosa a maga 4-500e ft közti árával, és igen rétegtermék is volt, nem csak nálunk
    most meg lassan standard, hogy egy combosabb vga 500e fttól indul, és aki nem akarja kifizetni az nem fizetőképes? ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #140 üzenetére

    ha nem lenne coin adás/vétel, nem lenne bányászda sem
    szóval de, aki adja/veszi bányászik közvetve, csak nem úgy mint aki vga-val vagy bármivel tolja közvetlen :P
    - akkor is ha nem igaz a közvetett bányászás sem, csak olyan ártatlanul rákérdeztél mi köze muszklinak ehhez, na ugyan mi, ugyanúgy generálják a ilyen hülyék, sőt, ők nagyon generálják -
    ez lehet nem közgazdasági alapfogalom, de bárhogy csűröd-csavarod így van
    a fizetőképes kereslettel kapcsolatban legyen igazad :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #180 üzenetére

    milyen mértékben is volt és mennyi volt az árfolyama? ( :
    és mikor nem adták-vették? a legelején? amikor még nem is volt mit?
    szóval de, megállja a helyét
    amiatt nőtt meg az "értéke", mert adják-veszik
    és minél nagyobb "befektetők" szállnak bele a buliba, annál betegebb lesz a mese, egyik generálja a másikat
    ugyan mi is történne, ha muszkli minden coinját eladná és azt böfögné most be éppen, mekkora ótvar sz@r a coin, a visa azt mondaná nem fogadják el, és minden hasonló kvalitású cég is offolná?
    no, szerinten mi történne az etc-btc árával?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #183 üzenetére

    jól mondod, fizetőeszköz lett belőle, addig mit ért a "coin"?
    kb annyit mint a lósz@r
    na, így kell a lósz@rból nagy pénzt csinálni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #185 üzenetére

    nem kapálóztam ez ellen sem
    arról volt szó, hogy scorp szerint musk nem bányászik, meg neki mi köze a avga árakhoz
    áááááá, az égvilágon' semmi
    jah de ( :
    mint mindenkinek, aki bármilyen formában kereskedik vele
    nagyon szépen kitalálta anno akárki találta ki, el tudom képzelni mostanában mekkorákat röhöghet a markába, következő 1000 életére is elég zsebpénze lett ( :
    mondtam párszor, ha lenne mrd felesleges $-om, ugyanezt megjátszanám a lósz@rral
    nálam fizetőeszköz lenne, amitől megnőne az értéke, csak tőke kérdése meddig lehet fújni és generálni
    amikor már szép ára lenne szépen megszabadulnék a lósz@rtól, nálam lenne a nagy zseton, az okosabbjánál kisebb zseton, a többinél meg az akkor már értéktelen lósz@r maradna ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #189 üzenetére

    tudom, hogy értetted, azért csodálkoztam min értetlenkedsz ( :
    édes mindegy, hogy szó szerint "bányászik" valaki vagy adja-veszi
    már mindegy

    egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy a gyártók valamennyi vga-t nem fognak be bányászni, honnan tudjuk? de lehet hogy nem
    egész biztos szépen emeltek már a gyártók is, meglepne ha nv és amd nem emelt volna
    karbatett kézzel nézik, hogy keresik sz@rrá magukat a nagykerek?
    nem hinném ( :
    amit múltkor valaki linkelt us táblázatot az nyilván fe verziókra vonatkozik, amik nem sokat emelkedtek..papíron, csak kapni nem lehet olyan terméket
    tegnap felnéztem az evga-ra, hát olyan rengeteget nem emelkedtek az áraik
    csak kapni sem lehet semmi amit néztem
    még előrendeléssel sem

    szerk:
    ott is lehetne szép grafikont csinálni, a valós kínálathoz képest mennyivel olcsóbb az, ami nem kapható ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #191 üzenetére

    mert azzal nem keres annyit, mint a vga gyártó a bányászással? ( :
    oszt' abba nagyot nem kell fektetniük a vga-n kívül
    "kis" farm, 2-3 karbantartó, egy helyiség oszt' hadd szóljon
    szállítmányozásba igen komoly logisztika kell, meg rengeteg emberke
    kb semmi nincs jelenleg, aminél megérné a gyártónak bűvészkedni a saját termékével, kivéve a vga
    én egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy kisebb-nagyobb elánnal de nem szálltak be a különböző gyártók a buliba
    persze lehet nem
    a lényegen nem változtat, vga vagy nincs, vagy qrva drágán van
    és nyilván nem fekete lyukban landolnak ( : és azért megnézném hányan adják ki a mostani pénzeket azok közül, akik kizárólag játékra veszik
    steammel szoktk dobálózni, globálisan a legnagyobb számban jelen levő vga-k a 100e alatti vagy akörüli szegmensből voltak
    ha nem is teles értékű stat, de azért valamit sejtet, a nép nagyja mennyit költött vga-ra, az ország anyagi helyzetétől függetlenül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #32839680 #194 üzenetére

    x részét kitolja, y-nal meg bányászik pl
    msi-nél volt egy hír néhány hónapja, hogy nem tolták fel az árat
    hanem csináltak - vagy volt is nekik - egy más nevű vállalkozásuk, azon keresztül tolták magasabb áron a kártyákat
    ez is elég erős lenne ha tényleg valid ( :
    nem tudom fake-e vagy sem, de nem tartom kizártnak egyáltalán
    egyik régebb óta itt levő srác mondta, egy darabig a "boltjából" kapott vga-t, aztán úgy döntött a bolt már nem ad el senkinek, befogják őket bányászni ( : aztán majd eladják őket később használtan, ez meg nyilván igaz, nem olyan tagtól van aki csak úgy kitalálná
    és csak rá kell nézni az árfolyamra
    a vga-k "elérhetőségére" és az áraikra
    karácsony mintha elmúlt volna ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #197 üzenetére

    az mindent megér...mindent ( :
    engem az érdekel, a gyártóktól mennyiért megy ki - igazából az sem -
    illetve az nv és az amd mennyit emelt a chipek árán - kizártnak tartom, hogy nem emeltek -
    mondjuk érdekes a millás' 3090, ugyan ki viszi haza játszani? ( : az eddigi legdrágább 4-500e ft-os 2080ti-nél kétszer drágább vga-ról beszélünk
    persze lehet közben a magyaroknak nagyon megnőtt a fizetése...nincs kizárva:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #200 üzenetére

    azzal nincs is bajom, pénzből élünk, csak nem mindegy milyen ára van annak a pénznek
    itt a baj az, hogy a világmegváltó coin rengeteg ember zsebéből váltja meg a világot, akik úgymond ártatlanok ebben - és persze semmit nem fog megváltani, néhányak zsebe nagyon tele lesz, a környezet meg még nagyobb terhelést kap, azért az is erős, hogy durva áramkimaradások vvan a bánya miatt egyes helyeken -
    miközben majd lehet pc boltok mennek tönkre, mert nem fogják venni a komplett gépeket, meg egyébként a gépeket sem
    ma vagy intel igp-s gép, vagy dvga-s horror áron, amd igp-s megoldás is alig van, nincs olcsó gamer gép, de melós gép sincs
    de ha még erre hdd/ssd is ráfejel pfffffffff
    anno mikor kicsit mókáztam az új rtx-ekkel, mikor kezdett körvonalazódni mért fogynak/drágulnak a régi vga-k és mért drágulnak az újak is, le is lőttem magam, ez így nem buli
    akkor sem ha csak aprókat raktam a kártyákra, sokszor még aprót sem csak árában továbbadtam - persze ugyanannyit le is adóztam belőle mint a bányászok ( : -
    de nem gondoltam volna hogy a bánya megint él, még mindig él, azt hittem már néhány éve rég lecsengett ez az egész hülyeség

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #32839680 #202 üzenetére

    van aki hitelt vesz fel erre
    nekem úgy sem volt hozzá gyomrom, hogy 10-20 db 3060/70-nel tolhatnám - nem hitelből -, 10-et mondjuk a hálózat is elbírna, helyiség is van ahol nem zavarna a hőtermelés/hang
    de egyéb dolgok zavarnának

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #204 üzenetére

    tehát erre nem reagálok
    de találsz még akár tavalyi hsz-t is tőlem a bányászdával kapcsolatban
    abból rá is jössz milyen jajdenagyonokos' dolgot sikerült kitalálnod ( : - itt ez a trend, ha valaki nem akar ebbe a sz@rba beleszállni, akkor vagy ruppótlan' csóró vagy irigy -
    én ez a kettő vagyok ;] - öröm megismerni magam általatok... -
    de hogy ti mik vagytok, akik kitaláljátok hogy én mért nem szállok bele ebbe a sz@rba, sztem ne firtassuk

    nexplo
    legyen is az ő titkuk:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #207 üzenetére

    pont annyi volt, alza fiókban megvan minden ( : több százat veszek ha akarok - no persze nem zsebből, annyit nem tudtam volna úgy -
    rtx-eket kipróbáltam, volt amire raktam némi aprót - amennyiért másnap eladhatta volna a tulaj kártyát -, volt amire semennyit nem raktam
    a legutolsó 3070 ftw3-ból egyikre semmit nem kértem, másikra kértem 10e ft-ot, srác közben rákérdezett van-e még kártya mert bratyónak is kell, kapott felár nélkül 3070 xc3 ultrát, az volt talán 270e már akkor - gondolkozott, mondom neeeee, holnap 20-szal többet ér ha nem teccik', úgy is lett ( : -
    kimentünk, mondja a srác, baxa meg, ez a két kártya drágább mint az autója...
    kb ott döntöttem el ebből a hülyeségből elég volt, még 1-2 kártyám volt rendelve azt kiszórtam és annyi
    sok mindent kipróbáltam, nekem megérte, ilyen lehetőség esélyesen többet nem lesz
    3200g/3400g ára is felment ha épp lehet kapni...
    maradt egy decemberi gt 1030-am, és nemrég vettem erősen drágán már egy 1650-et, azokat kiszórom - és nem apróért -, nekem egy időre elég volt a pc-zésből, ebben semmi élvezet így - nekem legalábbis -
    volt olyan decemberben mikor a 3100-ak tűntek el, rámír a srác, hogy látja fix ár, nem postázok, de az úti kstg-be szálljak bele ha lehet
    nem szálltam, maradt is egy ideig még a cpu
    nem én okozom/okoztam se a vga hülyeséget, se az amd hülyeségét
    de tisztában vagyok vele, hogy van aki egy sz@ros 3100-ra is kuporgat, és most milyen vga árak vannak mellé?
    és ha nem itt, akkor máshol látni hogy emberek nekikeserednek - meg kb csórózzák' azokat, akik nem adnak fél millió ft-ot egy vga-ért -
    hányinger az egész

    nexplo
    én azzal a kis sefteléssel bányásztam közvetve ahogy mondtam anno, nem abból gazdulok' meg
    de mivel én is generáltam ezt a hülyeséget ki is offoltam magam belőle minden téren
    van egy gt 1030 és egy 1650-em, apróért biztos nem fogom eladni, egyiket sem mert kb biztos dealer csapna rájuk - ahogy rtx-ekre is csapott ( : -, meg ha mégis pc-znék ősszel de nem javul a helyzet magammal nem fogok kicseszni, egy kártya marad, másik megy jelenlegi árakon
    volt olyan felajánlottam kártyát rtx topikban, két percen belül olyan írt rám aki 5 másikat árult, de nem aprós felárral mint én ((( : na ezek a legalja dolgok és tényleg szánalmas az egész ahova ez fajult

    Reggie0
    jogos, csak a bánkódást - az irigységet másik 10 ( : -
    ott az rtx 3070 topik, elég szépen ott van benne tavalyról is, én mennyire bánkódtam
    egyet kalkuláltam félre, ilyenkorra már úgy saccoltam kezdenek visszaállni majd a dolgok, ez nagyon félrement, a többi sajnos nem
    azt is megmondtam, ha a gt 1030 felmegy 50e ft fölé akkor nagyon nagy disznóság van, megtörtént - több modellnél is -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #223 üzenetére

    tények:
    egészen őszig annyi vga volt mint a szemét, olcsón, sokszor nagyon olcsón a radeonokból, de nv-ből is bőven lehetett kapni covid előtti árakon
    emellett kb bármilyen it alkatrészt kaptál normál áron - covid előtti áron -, aminek zömét mai napig megkapod - voltak amik ho. miatt megdrágultak, pl webkamerák, az tény, de maga a pc komponensek jó árban voltak a tavaszi pár hét kiesés után, akkor valóban drágultak 1-2 hónapra és voltak hiányok, de nem tovább -
    ramok kezdtek drágulni, de az már jóval később, idén
    cpu-ból amd-nél volt hiány a kisebbekből a hülyeségük miatt - jelenleg is van -, ezzel szemben a romló ft ellenére a nagyobbak, pl 3700x/3800x olcsóbbak mint ősszel
    és pont a vga-hoz nem tudnak elég chipet gyártani, azzal párhuzamosan hogy szárnyalni kezdett az eth
    húwáááááááááááó ( :
    nézz már rá egy gt 1030 új árára, már 60e-t karistolja néhány modell - amit nyilván tudsz -
    miközben pl amd-től alzára igen szép adag 5xxx esett be msrp körüli árakon, már lassan egy hete folyamatosan elérhető minden - így fél évvel a behazudásuk után mondjuk nem hatalmas mutatvány :d -, de van, vadászgaáts nélkül, 5950x is...
    de vga?
    sehol
    ha bezuhanna az eth árfolyama, pontosan úgy zajlana le a vga-k "visszatérése", ahogy eltűntek
    több hét, esetleg 1-2-3 hónap is mire kiszolgálná a gyártás a gamer igényeket
    és ahogy terjedne a hír hogy bebukott az eth, egyre kevesebben szeretnének csilliókat adni vga-ért
    és ahogy szépen lassan két hónap alatt arany árába kerültek a vga-k, úgy vissza is kerülnének normál állapotukba néhány hónap után
    persze elárasztaná a használt piacot is a vga dömping, szóval megfordulna a mostani helyzet:
    hatalmas kereslet, ahhoz képest minimális kínálattal
    hatalmas kínlat lenne, kezdetben hatalmas kereslettel...de ahogy múlna az idő a kínálat továbbra is hatalmas lenne, a kereslt viszont egyre csökkenne
    ha holnap bedől az eth, akkor sem lesz őszig itt nagy habzsidőzsi, de onnnantól márnormalizálódnak valamelyest az árak
    úgy saccolom kb 3 hónap egy esetleges krach után az átfutási idő, amíg normalizálódnak az árak - persze ez gyakorlatban derül ki ha lesz krach, ami nem feltétlen lesz, és lehet nem is a közeljövőben -
    ezzel párhuzamosan amd egyre több konzol soc-ot gyárt le, tehát egyre inkább nem akarja fejbelőni őket az ms/sony, egyre többet tudnak saját maguknak gyártani
    de még ott is van bőven elmaradásuk
    az amd hülyesége csak generálta a nagy hiányhoz vezető utat vga-k terén, de bányászda nélkül nv vga-val biztos nem lett volna baj
    nem akarom ráhúzni a bányászokra, de nézzünk már meg egy eth árfolyamot, mi történt ősztől kezdve, és mi történt a "vga piaccal" ezzel párhuzamosan
    és vajon mért veszik mo-n az emberek a 3090-et milla fölött már?
    itt qrva drágának számított egy 200-300e ft-os vga is
    komolyan azt gondolod hogy májusban is a covid miatt azzal akarják itt elütni sokan az idejüket?:) karácsony után hásvét is elmúlt, lassan pünkösd is
    de ha az eth árfolyama nem esik nagyot, jöhet a következő karácsony is, vga az nem lesz
    de gondolom ha tényleg beindul az újabb baromság ssd bányászás és megdrágulnak az ssd-k, ott is chip hiány lesz, meg karácsony meg covid ( : - tegyem már hozzá, milyen szépen estek az ssd árak, még covid előtti árszintekre is, hiába esett a ft-unk, de semmiképpen sem nőtt az áruk, a romló ft ellenére sem -

    szerk:
    top9 mo-n
    manli 3090 rtx 1,300,000,- ft-tól 1,450,000,- ft-ig
    az a qrva covid és karácsony ((( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #223 üzenetére

    tehát ezt a covid okozta és a karácsony, meg a chipek hiánya

    és nyilván azért vettem tegnap 185 ft-ért xsx-et, mert ott nincs chip hiány
    - csak azért nem kapni egyébként, mert de, van, nagyon nem tud belőle eleget gyártani az amd -
    de ez továbbra is eu msrp ár, miközben a ft nagyon sokat romlott premier óta - és olyan helyről vettem amit nyilván ismersz már jól, nem raknak rá felárat -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #54625216 #228 üzenetére

    az eur fentebb ment valamelyest, usd most kicsit konszolidáltabb - mármint ahhoz képest milyen magasságokban is volt már -
    de vonatkoztassunk el ettől
    ennek ellenére akkor hogy van az, hogy egyes cpu-k ára lentebb ment - msrp árcsökkentés nélkül -, más cpu-k ára pedig fentebb ment - szintén msrp árcsökkentés nélkül - ?
    talán azért, mert amik ára lentebb ment gyártón belül, abból volt mint a szemét legyártva, amelyik ára felment, abból meg nincs/nem volt nagy készlet - és nyilván nem erőltetik magukat a gyártással, hiszen az új portfóliót is bőven viszik mint a cukrot, amin sokkal jobban keresnek, arra használják el inkább a kapacitást , ő szemszögükből érthető-
    de vga-nál mért ment fel mindegyiknek az ára?
    egy picit ha belegondolunk, nyilván alapaesetben egy cpu mellé egy vga-t vesznek meg - akár igp-s a cpu akár nem -
    tehát nem fogy több vga számottevően, mint több cpu
    ha cpu van a paiacon, nyilván akad vga is
    már a hiányszámba ment 5xxx-ek is egyre több helyen tartósan elérhetőek msrp ár közelében - amd ugyanitt gyártja az új rdna2-t is, és rdna1-et, 3xxx-et, ezért is van kisebb 3xxx-ekből hiány/drágulás -
    de elérhető amd vga az nincs, csak csillagászati áron, néha
    egyszerűen akkora túlkeresletet okozott a bányászda megnövekedett vga igénye, hogy kvázi megszűnt a vga piac
    az nem vga piac, mikor minimum duplájába kerül minden, és még úgyis legtöbbször nem kapható az adott vga
    és ez az egyetlen pc komponens aminél ez történt - kivéve amd-nél a kisebb 3xxx cpu-kat - 3100/3600 - , de dupla árnövekedést azért nem volt, és 3700x-től felfelé nem érintette az árakat -
    vga-ból gt 1030-tól kezdve a csúcsig minden megdrágult/nem kapható
    és hogy tudok venni msrp áron xsx-et ma? bődületes kereslet van arra is meg ps5-re is - és persze van bolt aki felárasan adja/adta, de van ahol elérhetőek msrp áron -....nyilván azokkal nem lehet bányászni és az ms sem emelt árat
    vga-nál meg már ég tudja mi az egyes chipek msrp valid vagy behazudott ára, rég nem számít, nv/amd-től kimegy a chip már rögtön dobja rá a vga gyártó is a felárát, mert pontosan tudja jelenleg kb bármennyiért megveszik a vga-it...természetesen a covid és a karácsony miatt:)

    szerk:
    Scorp2011
    ezt olvasd el, sztem a cpu-vga elérhetőség elég szemléltető
    hallottam már ezt az autóipart meg mindent
    azt tegyük tisztába, amd jelenleg tsmc 7nm-en gyártat - ami kapacitást tudtak azt vitték -
    nv új rtx-ei samu 8nm-en mennek ha jól rémlik - régi kártyák vmelyik 12nm-en, 1050-ek még 14-en -
    tehát közük nincs egymáshoz
    nyilván maga alapanyag van, intel cpu-ból a szemétnél is több van
    nyilván követted az áraikat, olyan mélységekbe mentek le az áraik, hogy szerintem kínjukban üvöltöttek az intel vezetői
    és igen, romlott a ft, de az intel cpu-k árai akkor is mentek lefele
    maga az alapanyag 100% van ami kell vga és cpu gyártáshoz
    annyi gyártási kapcitás nincs, ami kiszolgálja az igényeket
    szerintem nem tévedek nagyot, ma jelenleg a bányászda a vga kínálat több mint 50%-át magában megeszi
    ezt az egyetlen pc komponenst érinti bármilyen hiány? miközben pontosan onnantól kezdve tűntek el/drágultak meg modellek, mikor az eth "kibontakozott"?
    tegyük már a fel kérdést:
    ki vesz mo-n 1m+ ft-okért vga-t, meg 500e ft-okért?
    mikor a 2-300e ft-os is drága, de nagyon
    és mért veszik, kik veszik?
    és ha itt megveszik, mennyire megveszik náluk sokkal jobb helyzetben levő országokban ezeket
    csak nyilván zömükben nem gamingre használják ott sem őket
    annyiért lehet ma 3070-eket venni, amennyiért debütkor lazán lehetett venni 3090-eket is, itthon is
    de ugye már annyira durva az árfolyam, hogy nagyon sokan megveszik így is, megéri, kitermeli
    aki pedig "csak" gamelni akar szintén kénytelen megvenni ha gamelni akar, de van egy sanda gyanúm, hogy elenyésző a gamerek aránya jelenleg a vga vásárlásban, mert a gaming az nem termel, csak hobbi - valakinél erős hobbi, de akkor is hobbi -
    az is biztos már egyre többen úgy veszik meg a drága vga-t, hogy amikor nincs gaming akkor viszont bányászni fog - akkor is ha egyébként nem akart bányáaszni, nyilván egy 3070-ért sem akart 6-700e ft-ot adni... -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #232 üzenetére

    itt? meKtalálod' ( :
    a pönkösdöt nem, azt én tettem a karácsony után, mivel egy ideig az volt a sláger
    a karácsony okoz drágulásokat, ilyen mértékűeket és hiányokat
    másik sláger volt a covid
    meg a kettő együtt, akár vga, akár kisebb amd cpu-k volt az alany
    de mintha karácsony elmúlt volna egy picikét
    covid is egyre inkább alábbhagy
    és továbbra is a vga az egyetlen pc komponens aminek odab@szott a karácsony és covid:)
    de most lehet lesújtja már az ssd-ket is az a szép ünnep és csúnya vírus...

    szerk:
    jerry311
    pontosan, drasztkikusan nőtt meg a vga iránti kereslet
    de a kínálat nem tudja lekövetni
    egy év múlva sem fogja tudni, ahhoz ma induló gyár kellene ami holnap már termel - amennyiben marad a mostani kereslet -
    ott van az amd, ha a tsmc-nél az x kapacitásukat kizárólag csak vga-ra használnák fel, akkor sem tudnának eleget gyártani vga-ból esélyesen
    és nyilván nem használhatják fel, csak egy kis részét
    és attól nem ad nekik a tsmc többet, mert most 10x annyi vga-t is el tudnának adni, meg 2x ennyi konzol soc is kevés lenne
    ezek a dolgok végesek
    nv csak vga-t gyárt, de nyilván ott is igen véges az a kapacitás amit a samu nekik erre tud biztosítani
    így pedig egyértelműen hiány van, de nem chip, hanem gyártói kapacitás

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #237 üzenetére

    elég rábökni az evga oldalára
    minden out of stock ami vga, már előrendelési lehetőség sincs
    nyilván belátták nincs értelme, és nem akarják hitegetni vele a népet - ami nagyon korrekt -
    ami chipet kapnak már arra is sorok várnak amik a holdig nyúlnak
    náluk rendelni akkor lehet amikor bőven van vga, olyankor kiszolgálnak bárkit egyesével is, kb az egész világon
    most egy sz@ros gt710-et vagy 1030-at nem lehet venni ( :
    gy.b.-nek - gyuri barátomnak - mondtam tegnap hogy nyilván elég volt egy időre a pc-ből
    neki még utolsó körben lőttem egy 3070 suprimet, lecserélte a 2080s ftw3-at, azzal is jól járt valaki
    de ha megdöglik a vga mit csinál?
    láttam scorp egyik hirdetésében alzát hozza elő, hogy nem cserélte a vga-t valakinek, hanem "csak" visszaadták az árát - mondjuk az a része inkorrekt, ha visszakéri valaki akkor vissza kell adniuk -
    de melyik kisker cserél ma magyarországon? egyáltalán megyik gyártó nem mondja azt hogy élből sz@r, visszaadják az ereti árat, és eladják mostani áron?
    mondom gy.b., ha megmurdel a 3070 mi lesz? veszel másikat 6-700e-ért? vagy lehet ha ősszel murdel meg akár milláért' mert annyiba kerül már? és megmurdelhet
    tényleg ott tartunk, hogy alkatrészeket kell felhalmozni egy pc-hez? - oké, van neki is meg nekem is :d de hobbiból, nem muszájból... -
    láttam aprón 3090 ftw3 döglött fél milla ( : hatalmas...na kíváncsi lennék, ha tényleg nem is b@sztatták - lehet -, ugyan az evga rma most meddig tart - ami normál esetben nagyon korrektül működik -, vagy ott is csak visszadobják az eredeti pénzt, oszt' megy vissza a piacra dupla áron

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #32839680 #239 üzenetére

    erre azt mondom, aki vásárol használtan legyen tisztában a "következményekkel"
    ebben az esetben kevesebbet kap vissza mint amennyiért vette, mikor mély ponton voltak a vga-k, és a számlán levő összeg jóval több volt mint amennyiért használtan vette valaki, sokkal többet kapott vissza esetleges meghibásodásnál - miközben a meghibásodásig eltelt időben "inygen" használta is a kártyát, ha az elfogadott, ez a helyzet is legyen az:) -
    az eladó eladta, lemondott minden jogáról, akkor is ha drágábban adta el, akkor is ha olcsóbban...a vevő pedig viseli a hasznot/kárt továbbiakban
    de átléphetünk a garancia nélküli csodákra
    1070ti 150-200-ért oké..két hét múlva megmurdel, lóPh@szt sem kap vissza a vevő senkitől...:) de megveszi
    még két körrel akkor is jobb az említett 5600xt-s példád szerintem ahol biztosan kap vissza pénzt gar időn belül, ha most nem is fedi az eredeti vételárat
    ha neked megdöglik az 5600xt-d - ne tegye - bárhol vetted, 90+ % hogy visszaadják a 100e ft-ot amivel csinálsz amit akarsz, az már nem az ő gondjuk, jogilag tiszta
    vagy ugye az alzás sztori, a vevő vissza akarta kapni a kártyát, hogy akkor ő megjavíttatja - az mondjuk egyenesen törvénybe ütközik, hogy a saját tulajdonát nem adták vissza -
    de ha te hozzányúlsz a kártyához, gar ugrott ha sikerül is a javítás, és ha később megmurdel, sok pénzt már nem látsz belőle
    viszont, vajon manapság mennyibe is kerülhet pl reball vagy vram csere vga-nál?
    nagyon-nagyon meglepne, ha drasztkikusan nem tolta volna fel az árat aki ilyennel foglalkozik
    jelenleg bármilyen felállásban vásárol valaki, ha megmurdeli magát a vga-ja akkor gtk...
    gy.b.-nek is speciel lenne plusz pénz vga-ra, előzőhöz most kb 300-400e-t kellene hozzácsapnia az eredeti árához amit visszakapna
    most, lehet fél év múlva dupláját
    de ez mi? :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #32839680 #239 üzenetére

    meg is fordíthatjuk
    most a tisztelt bányász vesz 6db 3070-et, legyen 600e darabja
    mondjuk megy a buli egy darabig, de beütne a krach
    kiszállni belőle mondjuk 300-zal tud darabonként
    onnantól aki megveszi és nem tudnák cserélni meghibásodásnál pl 2,5év múlva, akkor 600e ft-ot kap vissza - ugye nem vagyunk kötelesek elfogadni semmilyen más modellt, csak ha akarjuk, de nem kötelezhetnek rá, levásárlásra sem -
    szóval több élű dolog ez, és lesznek "mókás" helyzetek emiatt is bőven
    és itt azért nagyon nem arról van szó, hogy 10-20-50e ft ide vagy oda, hanem több százezer forintokról

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #242 üzenetére

    10400f-ek levándoroltak 50e ft alá is
    most fentebb mentek, 56e ft-ért már kaphatóak...:)
    10100f-ek 38-40e-re estek le, most 44e-től vannak
    3100? 35-40e közt ment december elejéig még, utána volt, hogy 55e-ért sem lehetett kapni, most sem lehet 50e alatt - a mutyizott oem nem az, ami a BOX verzió és amit hivatalosan forgalmazhatnak -
    3600-ok ára volt a 90e ft-ot verdeste...tavaly március körül akkor drágán vettem 64e ft-ért - volt bolt ahol 60e-ért is volt -, ősszel 55e-re is besett az árra, decemberre volt 90e is...miközben 3700x/3800x ára maradt ahol volt
    ez mind az amd sara, elszámoltak valamit de nagyon, kisebbeket nem tudták gyártani és hiány lett, ha hiány van felmegy az ár...
    decemberben' mivel felcseszett az amd a nyomiságával, mondok' magamnak veszek egy intel 10700-est, valami 110e lett volna alzán, akkor talán legolcsóbban...most a 10700k IS olcsóbb legtöbb boltban
    új genről kár beszélni intelnél, az új, oda árazták ahová akarták
    olyan meg nincs, hogy a 3100/3600 árakat felfelé érinti az árfolyam ingadozása, a 3700/3800x-eket meg lefelé
    - mert nagyon sokan a karácsonyon kívül ezzel is "magyarázták" a mesét.. ( : -

    karácsony, covid, árfolyam, minden volt, pedig végtelenül egyszerű mi történt a vga paicon és mi történt a kisebb amd cpu kínálattal
    tegyük már mellé, 3900x-ek ára béka hátsója alá is lement 150e környékére, miközben 3100-at nem lehetett 50e-ért sem kapni, most sincs 50e alatt BOX verzió...tudom nem ér a hűtő ezer ft-nál többet és van oem, de az oem, aminek nem ák-n kellene virítania meg a boltokban, hanem az oem-eknél, ég tudja ezeket honnan kukázták össze ( : -

    inkább ne drukkolj, hogy legyen igazam
    azt mondtam HA holnap bedőlne az eth, akkor mi lenne őszre
    jelenlegi felállás szerint nem fog dőlni még egy darabig, tekintettel arra a szép kis grafikonra, idén itt sok minden lesz, de vga az nem - külön köszönet musk bácsinak aki nem bányászik, meg a visa-nak is, akik szintén nem bányásznak, hogy rohadna rájuk az amit most gondolok....szóval inkább ne legyen igazam:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #245 üzenetére

    39e-ért én nem láttam 10400f-et - persze lehet volt -
    de továbbra is igaz amit mondtam:
    volt egy x ár, onnan mentek le a 10400f-ek, nem pedig afölé mentek fel - valami 60e környéke volt mondjuk úgy az "alap" tavaly nyár körül pl -
    eltűntek a kis zenek, vettek az emberek helyettük inteleket, nagyon megnőtt a kereslet, a benn rohadó készletek fogytak - > növelték az árat
    nyilván már nagyon kikoptak, nem raktározzák, hanem némi pótlást vesznek az inteltől hogy készleten legyen mert veszik - ha egyáltalán gyártja még őket az intel és nem kaptak eol státuszt, tehát már csak a legyártott darabok vannak -

    azt tisztázzuk már, hogy nem ph seftes árakról beszélek, hanem kizárólag bolti árakról, hol volt 3100 28e ft-ért és mikor?
    mikor zen drágulásról beszélsz lépj fentebb
    3700x/3800x/3900x....:) azokból volt legyártva bőven, nem drágultak azok semennyit, de olcsóbbak viszont lettek
    ahogy most intelnél a 8c/16t is, de 10600k ára is nagyon megzuhant ha megnézed
    a "nép" nem azokat veszi, hanem a 100e alatti kategóriát, az fogy nagyon, de ugye ha nem tudják gyártani a kínálat lecsökken, ha pedig az igény ugyanannyi hiány lesz
    ha pedig hiány lesz valamiből növekszik az ár
    és intel-amd ilyen szinten kihatással van egymásra, gyakorlatilag az amd-nek köszönheti intel, hogy nagyon megnőtt a 10400f-ek népszerűsége
    ami helyett egyébként sokan 3600-ra költöttek volna, de ugye ha nincs/irreálisan megdrágul, úgy nehéz arra költeni
    mindig van egy ok-okozat, általában nem olyan nehéz kimatekozni
    és látszólag független dolgok közt is lehet összefüggés, csak mondjuk több info kell hozzá hogy az ember meglássa
    ahogy figyeltem a vga-kat és tűntek el egyik a másik után alzából meg a többi boltból, akár amd akár nv, mondom bazz, valami nagyon nem kerek
    aztán ugye "jöttek" a nem létező 5xxx-ek és rdna2-k...akkor ezek nem tudnak gyártani, remek
    "jöttek" a konzolok...na ennyire nem tudnak gyártani, nagyon remek...
    de! akkor sem fogyhatna ennyi vga
    aztán jött valahonnan egy bányász árfolyam hír, akkor mondtam na b+, itt a fekete lyuk...amire már azt hittem több éve lecsengett és ott is maradt
    az meg hogy mért érintett minden vg-at- illetve érint jelenleg is -, körbeért a folyamat, egy idő után mindenki vette ami jut, amennyiért jut, és minden kiporzott

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #245 üzenetére

    arra nem jöttem rá - mondjuk nem is mentem nagyon utána -, mi történt a 12-14nm-es 2xxx/3xxx igp-s amd csodákkal, azok ugye nagyon nem a 7nm-es kapacitást szipkázzák
    de lehet nemes egyszerűsségel, mivel a vga-k ára drasztikusan megnőtt - és mivel az amd integrált megoldásai azért jóval combosabbak az intelénél, még a legújabb 11xxx-eknél is -, így megnőtt azokra is a kereslet
    többek között én is azt mondtam na oké, kibekkelem valamelyikkel..utána meg azt, a qrvaanyját' ( :
    és mivel tudták, hogy 3100/3600 gyártás az leginkább nem lesz, szépen feltolták a régebben apróért kínált 2xxx-ek árát is, legyen mit venni annak aki amd-t akar ( : de ők is keressenek most már rajta rendesen
    egyébként passz, de ezt reálisnak látom
    1600af-et tavaly márciusban 32e ft-ért vettem alzán, most 44xxx legolcsóbban
    2700x-et 55e-ért nem vettem meg az egyik boltból - inkább 3600-ot vettem -, most 90e? pffffffffff:) miközben a 3700x 100e alatt is kapható, és egy kemény tier-rel bizony jobb kb mindenben a 3xxx
    és a 2700x nem kapott elvileg eol státuszt, tehát aktuális kínálatban van
    de itt a hdd helyzet, remek ( :
    valakitől kérdezted milyen károkat okoz a bányászda?
    a bányászoknak semmit...de az "ártatlanok" most a péló rosszabbik végén vannak erősen:)
    no jól eldiskuráltunk, én kiszórom a sz@rjaimat, a pc meg rohaggyon' meg
    még utoljára teszteltem egy faca' tápot, legalább kellemes csalódással zárom a pc-zést egy időre - vagy végleg:) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #249 üzenetére

    no átod akkor én egyáltalán nem néztem árakat :B már
    valamikor június elején eladtam a motyókat, utána ősz elején/közepén kezdtem nézelődni, 3100-ak alja "nimand" boltokban volt talán 34e, értelmesekben 35e-től indult
    valószínűleg már régen nem is gyárottták és fogytak a készletek, december végére teljesen el is fogytak
    egyik srác 3xxx topikban fogadni akart egy 3600-ban decemberben, hogy a karácsony és a covid ((( :
    mondtam neki soha nem fogadok két okból:
    1. csak akkor fogadok, ha 100%-ra tudom, hogy nyerek
    2. tisztességtelennek érzem úgy fogadást kötni, hogy tudom hogy 100% én nyerek ( :
    a fogadás az lett volna, hogy majd januárban húwáááó hullani fognak az olcsó 3100-ak és 3600-ok
    én azt mondtam örülhetünk, ha 50e-ért lehet egyáltalán kapni még 3100-at
    azt hiszem tudod ki nyert volna ha fogadunk:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #253 üzenetére

    a tipik ák-n látja a nimand 10 értékeléses boltot beragadt árral, de nem tudja felfogni, ha valóban meg akarja venni lóPh@szt kap attól a boltttól, nem cpu-t
    nem vita volt
    ő hülyét csinált magából publikban, én jót röhögtem ( : de a végére már untam, van az a szint...
    tudtam, hogy nem fog elmenni annyiért, szándékosan emeltem mindig az áron, de mindig az aktuális bolti alatt maradva
    volt hogy egyáltalán kapni sem lehetett, nem hogy drágábban, semennyiért sem, volt hogy enyém volt használtan is az egyetlen élő ajánlat
    de ha mégis elviszik vettem volna instant egy új 3800x-et
    kis irónia-cinizmus volt amd felé...sz@rjon sünt lisa néni is a kamuzásával, közben jusson eszébe én kívántam neki ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #253 üzenetére

    az egyik "karácsonyos" srác
    és arra egy válaszom
    most megint ott tartunk 3100 50e alatt nincs boltban, mutyizott oem se
    azaqrva' karácsony és covid :d
    de volt amelyik azt mondta kivonták a 3600-ot, itt az új széria!!!444
    az nem gond, hogy eleve nem is volt új széria csak papíron, és a legkisebb 5xxx a maga szerény 120e körüli msrp árával nem fogja likvidálni sem a 3100-at, sem a 3500x-et, sem a 3600-ot
    csak ugye ahhoz gondolkozni kellene ( :
    egy "jóslatom" az 5800x-re decemberből...húwáóóó igaz lett
    újabb karácsony :d
    és ő megmondta, nem volt hiány, 70e-ért van - kár hogy qrva drágán tavaly ilyenkor 64e-ért vettem, ősszel meg 55e-ért ment, de beesett akkor egy mutyizott oem adag 70-ért , de igaza van :d
    vagy nekem ;]
    nem tudom melyikükkel fogadtam, de bukott volna egy 3600-ot, és ha fogadunk akkor be is hajtom ( : ezért nem fogadtunk...
    és hány karácsonyos, covidos, karácsony/covid kombós hívő volt
    aszem' pár évet kereskedtem már és nem sikertelenül, de igazából annak is annyi az alapja hogy kettőnél tovább tudjon számolni az ember, és alapvető ok-okozati összefüggéseket tudjon dekódolni
    de én ezzel kiégtem tényleg a pc-ből, ma mondtam gy.b.-nek - tegnap :d -, én megértem ha valaki nem unja, de én igen
    az itt levő 15 évem alatt csillió' meg egy emberrel volt deal, nem egy volt közülök hogy nagyon ki volt számolva a ft, látszott rajta mennyit kuporgat még használt dologra is...de mikor a webshopomat vittem még akkor is találkoztam cégesként mi az átlag magyar ft-ja
    és b+ 100e ft-ért ha szerencsés valaki kap egy 3100-ast meg gt 1030-ast? most, lehet két hónap múlva azt sem, de lehet hdd/ssd is brutálisan elszáll
    inkább nem írom le a véleményem a bányászokról, az amd bal@szkodásáról, az egészről, ha dobbantok én akarom törölni a regemet:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #49155328 #256 üzenetére

    és mert a bankszektot energiát használ, akkor valid, hogy arra PLUSZBAN még az idióta bányászda IS ráfejeljen? és egyre durvábban
    és egyébként te számoltad össze, hány vga-val és mekkora fogyasztással "bányásznak", vagy az aki a "statot" készítette
    hagyjad már...:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #49155328 #256 üzenetére

    egyébként a bankszektor egy szükséges rossz
    a coin meg egy rakás sz@r, - nem mintha a bankszektor nem lenne az, de az továbbra is szükséges rossz - valaki/valakik kitalálták hogy meggazdulnak' belőle, bejött nekik
    az emberi hülyeségre alapozni az egyik legkifizetődőbb dolog, tegyem hozzá, ügyes volt
    ez reformálja meg a pénzügyi világot?:)
    miközben tömegesen embereket tesz sz@pórollerre egyre durvábban
    ha így tart tovább kiskerek fognak bedőlni
    ha usd-eur bármi krach lenne majd a coin lesz az überalles' ha gazdasági vagy egyéb krach van?
    sztem a csúzli lesz az, ami előkerül sokaknál az ágy alól
    akkor rájön a coin csilliárdos, hogy szó szerint a s_ggét nem tudja kitörölni a coin-jaival, még arra sem használható

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #262 üzenetére

    ez pontosan így van
    mi tettünk a "papír" mögé értéket
    ahogy mi tettünk a coin mögé is értéket
    csak az előbbi kb muszáj, az utóbbi meg nem lett volna az
    anno valamikor fizettek ilyen-olyan érmékkel, pl ezüst, ami valóban érték volt, de amögé is mi raktuk az értéket, ahogy az arany mögé is - mert ritka fém, sok mindenre használható, stb -
    lehetne az a kavics is ma fizetőeszköz, ha véges számú lenne és ritka, lenne különböző méretekben...kb mint az arany és ezüst
    és ha belegondolunk a gyémánt nevű "kavics" ha nem is használható 1:1-ben fizetőszeközként, de ha van egy szép nagy darabunk belőle, lehet meg tudunk venni belőle egy kis-közepes-nagy ékszerboltot kompletten ( : egy "kaviccsal"...
    nyilván a világ arra felé tendál, hogy a régi arany-ezüst érmék mai érme utódja, és a papír alapú utódjaik is "kopjanak ki", és legyen az egész digitális alapú
    ahogy mondod pont arra való egy pl húszezres', hogy mennyi kiflit vagy egyebet kapunk belőle aktuálisan, egyébként egy darab papír
    ahogy az arany is egy szimpla fém lenne, ha nem rakunk mögé értéket - ha jönne egy 3. vh - ne jöjjön -, elég gyorsan kiderülne hogy megenni sajnos nem leet, ha még egy darabig ki is húzna olyanokat a sz@rból akiknek sok van -

    szerk:
    Scorp2011
    akadnak, nem kérdeztem őket, de hosszú távon ennek jó vége nem lesz, lassan a komplett gép kiesik ha nem integrált vga-s alapú megoldás
    amit a bányász vga-t elvisz eleve a nagyker is drágán dobja, és azzal megint eggyel kevesebb gépet adnak el
    nyilván a notebook most menő' lett, pont addig lesz az amíg emiatt hiány nem lesz belőle és még jobban megdrágul
    látom alza is leállt az rtx értékesítésről - itthon biztos -, csak komplett géppel adják, ha eladnak egy vga-t, eladnak mellé egy gépet is
    egyébként látom te is úgy tolod, teljesen érthető

    FPSTunker
    azt én majd tudom, hogy mibe fektetek és mibe nem, de köszönöm
    olyanban biztos nem, amivel tudom hogy embereket oboáztatok kb szándékosan, mert tudom mit hoz magával ez a "befektetés"

    morgyi
    nem a blockchain a baj, hanem magával a "coin" létezésével ( : szerintem
    tényleg a nagy semmi mögé odarakunk egy értéket, holott már a régi rendszerben is lassan a nagy semmi mögé raktunk értéket
    lásd utolsó "gazdasági világválság", nettó idióták bravúros találmánya
    de akkor tegyünk az egyébként libikókás pénzügyi rendszer mellé egy olyat, ami majd "stabilizálja"...nyilván:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #32839680 #267 üzenetére

    pontosan, ezt mondtam
    mi adtunk neki értéket
    de honnan is indult? és mért?
    nem világot megváltani
    van néhány ember a világon akik felfoghatatlan mennyiségű pénzt kerestek ezzel
    ami rendkívül bravúros azt elismerem
    ezért mondom lenne pár mrd $-om, a lósz@rból is olyan fizetőeszközt csinálnék illatozna a tisztelt fehér ház kilométerekről
    ők ezt csinálták meg, de minimális tőkével

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák