Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #90 üzenetére

    nézd meg hozzá az aktuális árfolyamot is, online is megtalálod
    azzal párhuzamosan ahogy növekedett az árfolyam, tűntek el a kártyák/emelkedtek az árak
    a januári robbanásnál pedig kvázi megszűnt a vga piac
    nyilván nem véletlen egybeesés az sem, hogy az az állapot mai napig tart, miközben az árfolyam emelkedik
    covid és karácsony?:)
    nézd meg a 2020 júliusi árfolyamot, 7x ezer ft
    utána ez átvált 100+ ezer ft-ra augusztus 1-től, és mindvégig marad is ott
    van 150e ft-os kugrása is, az duplája a júliusi árfolyamnak
    és ekkor mi történt?
    nagyo sokaknak felcsillant a szeme és beszálltak
    de bőven volt készlet, ami az akkori vga elérhetőséget nem érintette emiatt
    de ahogy haladtunk előre az időben, a felhalmozott készletek fogytak
    nézd meg a novemberi árfolyamot, elég "beszédes"
    november elején már stabil 120e, november végére pedig 170e ft az eth árfolyama, ami nagyon minimális kilengésekkel december végére eléri a 200e+ intervallumot
    január végére pedig 400e+ tartománynál járunk, ott robbant
    ezen mit kell magyarázni?:)
    vga azóta sincs, karácsony után a húsvét is elmúlt, de már lassan pünkösd jön...covidból is erősen kifelé megyünk
    ez nem hit kérdése, szimpla tény
    és azóta mint kiderült, mindenhonnan a bányász téma megy
    elfogytak ám a kw körüli tápok is, illetve megdrágultak - tápos topikban épp tegnap világosítottam fel az egyik kedves bányász tagot, hogy legalább ne sírjon ha megdrágult vagy nincs, mert ő/ők miatt sincs az sem -
    eltűntek a nagyon olcsó beugró cpu-k is, bányába pont elég, ahogy kb "bármi", azoknak IS felment a használt ára...
    eközben az ssd árak még mentek is le, az nem kell homofiszhoz'? ( : kisebb tápok árai átmenetileg megnőttek, de mára bőven van választék és sokszor nagyon jó áron abból is...már nem 1-2 kártyás rigekhez kellenek a tápok, hanem 6-12-18-asokhoz, nincs már hiány csak a kw körüli kategóriában, amit nyilván nem vittek home office-ra az esetek 99%-ában ( :
    sem az amd, sem az nv nem tette eol státuszba a régi kártyáikat - amd az 5700xt-t, nv talán a 2080 ti-t, de ugya a top modellek miatt nem fogják instant leállítani a kisebb modellek gyártását -
    a pánik-szerű vga felvásárlás akkor történt meg - a maradékból -, mikor már egyértelmű volt hogy valami sz@r van a levesben - én ezt a nyomorult bányászdát egyáltalán nem követtem, csak láttam azt amit
    és bőven még decemberben mondtam rtx topikban aki kártyát akar ne válogasson, vegye ami jut...lesz cserealapja későbbre
    megtalálod azt a hsz-t is -
    alzáról hétről hétre tűntek el az elérhető régebbi modellek, nem tudtam elképzelni mi a qrva élet van:) eu szintű kis/nagyker, ha onnan eltűnik valami akkor nagy disznóság van
    aztán jött valahonnan a hír az árfolyamról, onnantól elég egyértelmű volt mi történt
    ha az amd tudott volna normál volument gyártani ugyanez történik, csak mondjuk 2-3 héttel később...
    és nézd vissza ezt a hsz-t mondjuk fél év múlva
    ha nem lesznek kártyák az árfolyam maradt ahol van, vagy minimálisat esett
    ha lesznek, akkor drasztikusan beesett az árfolyam tartósan

    szerk:
    kpbendeguz
    ez pedig sajnos nem így működik
    hatalmas mennyiségű pénz kell egy ilyen gyárhoz
    és több év, mire az gyártani tud
    ha holnaptól el kezdik építeni, 2024-5-re már lehet termel is...
    csak ugye ki épít úgy gyárat, hogy addigra már rég lehet nem is lesz ekkor kereslet a termékére?
    nyilván ezért nem lépték meg a legutóbbi nagyobb bányászda kilengés óta sem a chip gyártók - tsmc/samu -, mert ez óriási rizikó amihez óriási befektetés kell

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák