Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz Zirowe #47 üzenetére

    Természetesen nem a rendőrség méri be, de a bilincset nem a szolgáltató fogja a kezemre tenni, ha nyakon csípnek. Viszont a bemérés azért is macerás, mert egyrészt én közben változtathatom a helyzetem, másrészt meg egy adott körön belül jó néhány ember lehet, pl. egy lakótelepi háztömb esetén. Még ha a lépcsőház meg is van (bár aligha hiszem, hogy ekkora pontossággal meghatározható lenne az esetek nagy részében), még akkor is melyik emelet, melyik lakás. Vagy egy forgalmas sétálóutcán miként szúrnak ki a tömegből? És még sorolhatnám a példákat... Pont emiatt iszonyú költséges lenne, ezért írtam én is, hogy bár a módszer létezik, de a gyakorlatban nem sűrűn használják.

    A sim kártyás módszerrel meg az a probléma, hogy a feltöltőkártyás simeket szabadon adják-veszik. Az én kártyámat kb. 12 éve vettem egy magánszemélytől, mindenféle adás-vételi nélkül. Jó 8 évig úgy használtam úgy, hogy azt sem tudtam pontosan kinek is a nevén van. Később kiderült, hogy egy valószínűleg már rég megszűnt mobiltelefon szaküzlet nevén volt. Aztán a számhordozás miatt a nevemre írták, de azon a címen, ami jelenleg is meg van adva sosem lakott senki, így ott is hiába keresnének.

    Az esetek jelentős részében akkor jut vissza egy mobil a gazdájához, ha vagy tudja (sejti) ki lopta el, vagy valami egyéb okból házkutatást tartanak a tolvajnál, és nem tudja igazolni az eredetét.

    Tárolt adatokon ne csak a böngészőt értsd, ott vannak a személyes képek, és ha már okostelefonra lett kihegyezve a cikk, akkor meg kéne említeni a különféle dokumentumokat is, amik a készüléken vannak tárolva. Ami le lett írva az nem okostelefon specifikus, a "butákra" épp úgy érvényes. A cikk elején a bevezetésben külön ki van hangsúlyozva, hogy ezeken a készülékeken már sokkal több egyéb fontos, akár személyes adat lehet, ami növeli a veszteséget. Ezért hiányolom a cikkből az ezzel kapcsolatos teendőket.

    [ Szerkesztve ]

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák