Új hozzászólás Aktív témák

  • Hardzsi

    tag

    1) geek hozzáállás: 'csupasz' op.rendszert szeretnék, egy gyors és stabil alapot, aminek elsődleges feladata az általam óhajtott és később feltelepített szoftverek* futtatása lesz

    2) kényelemszerető hozzáállás: 'minden hájjal megkent' op.rendszer + szoftvercsomagot szeretnék, amelynek feltelepítése után már semmilyen szoftvert nem kell feltennem, minden felmerülő funkciót (vírusvédelem, böngészés, levelezés, DVD-írás, szövegszerkesztés, képszerkesztés, video-editálás stb.) lehetőleg alapból tudjon, használni szeretném a gépet, nem telepítgetésekkel/beállítgatásokkal elcseszni az időmet

    A Microsoft az újabb kiadású op.rendszereinél az utóbbi felfogást követi, vagyis már rég nem csupán op.rendszert ad el, hanem komplett szoftvercsomagot is vele, minden kiadással egyre többet - most pl. épp a vírusirtás beintegrálása van soron.

    Én otthon az 1) a munkahelyen pedig a 2) hozzáállást részesítem előnyben, mert otthonra egy gyors, jól beállított gép kell, míg a munkahelyi gépekkel a lehető legkevesebb tökölés a cél.

    Mindez hogy jön a böngészőválasztáshoz? Hát úgy, hogy addig számomra nem probléma, hogy op.rendszert és szoftvercsomagot együtt vegyek, míg megválaszthatom, hogy mely komponenseket NEM óhajtom feltelepíteni és nem akadályoz, hogy bármely szoftvert feltelepítsem az eredetileg felkínált helyett. A konfliktus pedig ott kezdődik, ha az op.rendszer gyártója bekorlátoz, vagyis bizonyos komponensek mindenképp feltelepülnek, ha akarom, ha nem - és ezzel a teljes rendszert is lassíthatják (rosszabb bootidő, memóriafoglalás, HDD-helyfoglalás - lassabb töredezettségmentesítés stb.).

    Szóval támogatom a böngészőválasztás lehetőségét (és minden esetben a választás, beleszólás, beavatkozás lehetőségét), de persze úgy megoldva, hogy ha épp nem élnék a választással (2), akkor a legkevesebb kattintással minden feltelepüljön.

    Amúgy a Windows Update végrehajtható nem-IE böngészőkkel?

    *szoftverek alatt értem a 3D játékokat is, szóval senki ne jöjjön a "nem vagy Windowshoz kötve, használj helyette Mac-et/Linuxot" dumával, lsz.

    [ Szerkesztve ]

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

Új hozzászólás Aktív témák