Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz tomazin #24 üzenetére

    > Másik dolog. Nagyon jó ez, csak én például nem szeretném, ha olyan hozzáférne akit én nem szeretnék. És jelenleg szinte semmilyen infromációm nincs ami alapján döntést tudnék hozni. Ugyanis minden ide feltöltendő adat érzékeny adatnak minősül. Nincs szükségem arra, hogy xy mass lekérdezéssel minden adatot kihúzzon aztán szépen eladja.

    Amit lentebb linkeltem, az pont ezt tudja. (Disclaimer: van kozom a ceghez.)

    while (!sleep) sheep++;

  • #56573440

    törölt tag

    válasz tomazin #24 üzenetére

    "és itt jön amit nem igazán értek, hogyan is kapcsolódik ez az orvosi kartonomhoz:
    Nemi identitással kapcsolatos eltérések"

    Ha kicsit gondolkozol mielőtt kiakadsz, akkor rájössz ez mikor és miért kerül bele a kartonodba.

    Alapvetően a háziorvos amikor váltasz vagy egyáltalán elmész, nem kérdezi meg hogy hetero-homo-metro-pingvin szexuális e vagy. Kutyát nem érdekli hogy melyik kapura játszol.

    A megoldás ott keresendő, hogy elég sok természetes, és egy pár "mesterséges" eltérés lehet ebben a témakörben, ami orvosdiagnosztikai szempontból mondjuk lehet releváns. Hogy a legismertebbet mondjam csak hermafroditizmus pl. Mesterségeshez meg értelem szerűen a nemváltás kapcsán felmerülő hormonterápiák, és vagy műtéti beavatkozások. Ez nem egy legördíthető menü az orvos előtt hogy hetero-homo-pán-metro-etc szexuális.

    "lletve amennyiben történik egy olyan apró bakika, mint a bkvnál ki a felelős?"

    Ez azért egy kicsit más téma, ez ahogy a hír is szól a lehető legmagasabb szintre validált, és igazából jellemzően kommunikációs csatorna. Ha adatot akarsz lopni, akkor miért bszakodnál egy ilyen csatorna hekkelésével? Ezt most komolyan kérdezem. Helyenként egyébként is anonimizált adatokat küldenek rajta, és esetleges hogy relevánse e számodra. Ott a forrás oldal, annak neki lehet feküdni, és terás nagyságrendben falatozhatsz bármit is. Szerinted?

    "például az egyik kórházban készített CT felvételt a másik kórházban is meg tudják nézni az orvosok anélkül, hogy ehhez az Érintettnek azt személyesen be kelljen vinni."

    Ennél sokkal gyakoribb és hasznosabb felhasználása a távkonzílium lesz. Sok intézmény és csoport nagyon rég osztja meg egymással ilyen miatt az anyagait, olyankor amikor másodvélemény kell. Na ez eddig sokszor ilyen emailben küldözgetős meg gdrive szintű felhőbe töltözgetős körrel volt megoldva az orvosok között "sunyiban". Nem kell mondjam szerintem hogy ez egy kicsit etikusabb, gyorsabb, követhetőbb, szakmailag is jelentősen biztosabb, használhatóbb megoldás. Nem mindegy hogy az onkológus pesten a -hasraütök- miskolci szakprofnak két klikkből felkínálja konzíliumra az anyagot, vagy kitolja a netre valami harmadik félnek.az összes releváns felvételét, leletét, gyógykezelését, úgy alapvetően mindenét előzményekkel, utózmányokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák