Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz stevve #36 üzenetére

    Online olvasás, meg mindenféle formátum? Ez mókusvakítás. PDF-et is meg tudok nyitni online és a formátum igencsak kötött... csak épp online ezt ők megoldják a háttérben. Egyébként ez a dolog még nem meríti ki a felhő fogalmát, csak annyi, hogy egy távoli szerveren turkálsz az adatbázisban böngészőből. Túl van ez is misztifikálva már.

    Ja, + az egyéb funkciók amiket pdf-ben aztán keresgélhetsz, mint pl. hogy megjegyzi hol tartottál és bárhonnan, bármilyen eszközről (ami nyilván tudja kezelni a webes felületet) lépsz be, onnan folytathatod ahol abbahagytad bármilyen keresgélést, lapozás nélkül.
    Mindenféle formátumban nyilván az e-book readerekre miatt elérhetőek az anyagok, nem igazán látom hol itt a mókusvakítás.

  • julius666

    addikt

    válasz stevve #49 üzenetére

    Egyébként a cikkben erre a Google mizériára írták, hogy ez most olyan, mint a nyomtatás volt annak idején a kódex után, holott azért az, hogy egy papír alapú dokumentumnak elektronikus példánya is van, igencsak "öreg" eljárás.

    Tökmindegy, még mindig nem vált tömegessé a könyvek, napilapok elektronikus formában való olvasása. A technológiai forradalom már megvolt, a társadalmi még nem. Ezt indíthatja be a google.

  • julius666

    addikt

    válasz stevve #52 üzenetére

    én nem látom, hogy ez most miért lesz olyan halálosan forradalmi és felhő, meg egyéb hangzatos szavak.

    Az nyilván csak a marketing. :)
    Nem az a forradalmi, hogy nyílt egy netes könyvesbolt, mert már volt tucatnyi ilyen.
    Az a forradalmi, hogy a google indította, mert ő a méreténél fogva képes lehet beindítani azokat a valóban (nem csak marketing szempontból) forradalmi változásokat, amiket a többiek eddig láthatóan nem voltak képesek.

    Manapság nincs is már olyan, hogy valamit ne illetnének forradalmi jelzővel... de ha minden forradalmi, akkor hogy tűnnek majd ki egymás közül a forradalmi cuccok? Egyszerűen a fogyasztónak már ez kell, hogy fogyasszon...

    Természetesen az ember józan eszére van bízva ebből mennyit vesz be. :P
    (ez nem csak manapság van így, mindig is így volt mióta kapitalizmus van, tessék elolvasni Madách Ember tragédiájában a XI. színt, nagyon tanulságos ;) )
    Mindazonáltal ha nem látod a (főként) elmúlt évtizedben lezajlott, valóban forradalmi változásokat (és a még elkövetkezendőket), akkor tényleg benned lehet a hiba. :))

  • julius666

    addikt

    válasz DJS #54 üzenetére

    Persze vannak hátrányai is, sok szempontból a digitális a jobb, de a mai elektronikus könyveknek még fejlődniük kell, ha tényleg le akarják cserélni a könyveket.

    Persze, pl. hogy a lakás fele könyvekkel van tele, amik amúgy egy körömnyi flash chipen vidáman elférnének.
    - Ha több könyvet is akarsz útközben olvasni, akkor leszakad a vállad a súlyuk alatt.
    - Ha keresni akarsz bennük, akkor... Őőőő.. ctrl-f (vagy akármi) helyett ott van egy név- és tárgymutató amiben manuálisan kell kurkászni ráadásul nem ritkán nem is vezet semmilyen eredményre. Plusz az egyéb readeres funkciók hiánya.

    Persze hogy van még az e-book iparnak hová fejlődnie, a readerek ár/érték szempontjából még mindig nem a boltból utánad hajigálják szinten vannak, illetve a könyvek ára is lejjebb mehetne sokkal.
    De szerintem már átléptük az ominózus határt, már szvsz jobban jár az ember egy e-book reader olvasóval illetve e-bookkal, mint egy sima könyvvel.
    Persze ha képes túltenni magát azon, hogy nem foghatja a kezébe a könyvet.

  • julius666

    addikt

    válasz ddekany #63 üzenetére

    Valószínűleg 10 év múlva nem tudod majd előkapni, mert azóta már minden százszor lecserélődött.

    Na látod emiatt pont jó a google könyváruháza. A már megvásárolt könyvet akkor olvasod el/töltöd le, amikor csak és amiben csak akarod. Mint a steamen a játékokat.

    Meg gondlom nehéz kölcsönadni is könyveket

    Lehet hogy ezzel egyedül vagyok, de én még pl. sosem olvastam kölcsön könyvet (jó, könyvtárit azt de, illetve már adni adtam kölcsön).
    Ellenben ha normális, "bekerülési" ár környékén fogják osztogatni az e-bookokat nem pedig a fizikai könyveladás hiányait akarják belőle kitömni, akkor a kölcsönadósdinak is sokkal kevesebb létjogosultsága lesz.

Új hozzászólás Aktív témák