Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabogabor10

    veterán

    válasz tuki2200 #62 üzenetére

    Neked eddig nem sikerült értelmes érveket felhozni a törvény mellett. Olyanokat, amik figyelembe veszik a technikai oldalt és a realitást is.
    A wikipédia is biztos azért állt le 1 napra, mert csak feleslegesen ajvékolnak. Pedig őket nem is érinti a törvény (legalábbis közvetlenül).

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz tuki2200 #62 üzenetére

    Amit leirsz az alapjan:
    - vagy bejeloli az user es minden regiora ellenorizni kell
    - vagy nem jeloli be, es akkor ott vagyunk, mint pl a Youtubenal, hogy nem minden tartalom elerheto mindenhol.

    Az elso verzio extramunka, a masodik oncenzura. Pontosan ez az, ami miatt tuntetesek vannak Europa szerte.

    Btw ha az oldal felelossege akkor az "indibecsszo nem zsugaztam mas cuccat" sokat nem er sajnos.

    Innen szerintem senki.
    Tehat beismered, hogy nem ertesz hozza.

    A pozitivizmus egyebkent nem azt jelenti, amit gondolsz. Ha a masik oldalt is kepviselni akarod, akkor ervelj mellette. De ne ugy, hogy a hasadra utsz, hogy szerinted hogy mukodne, amikor eleve a torvenyi szabalyozasbol amit irsz az ebben a formaban nem kovetkezik. Lehetne egyebkent, a parlament megszavazta, biztos van narrativa, ami akar mukodhet is.

    Meg bele lehetne menni, hogy dehat a parodiak mentesulnek, csak ahhoz be kene menni szemantikaba is, az meg nehez. Konkretan lattam ra peldat par eve (2015 utan, tehat mar voltak megfelelo eszkozok), hogy szarkasztikus vicceknel harom probalt klasszikifacios megoldas kb egy penzfeldobas talalati pontossagat hozta annak eldontesere, hogy ez most vicc volt vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz tuki2200 #62 üzenetére

    Engedd el azt a részét, hogy a youtuberek mit gondolnak vagy hogy mi lesz youtube-bal.

    Gondolt azt át, hogy milyen platformok képesek megfelelni ennek az elvárásának és hogyan. Hogyan fogsz saját készítésű képet linkelni ebbe a fórumba, ha a fórum üzemeltetőjének kötelessége ellenőrizni, hogy nem jogsértő-e? Ha őket ezért be lehet perelni, akkor az nem lesz elég, hogy bepipálod "becsszónemsértekezzeljogot".

    Illetve gondolt át azt is, hogy ha technikailag ezt megoldják, akkor az azt jelenti, hogy elkészült az eszköz, amivel az internetre kerülő minden tartalom ellenőrizhető és kontrollálható. Az internet atyjai ez ellen szólaltak fel és nem az ellen, hogy Józskagyerek had szanálja továbbra is azt a Lady Gaga dalt a videója alatt.

    Minden új kontroll bevezetésével sérül a szabad internet.

    Ez a törvény most a jogtulajdonosokat jobban védi, mint a felhasználókat (akik amúgy lényegesen többen vannak), így kétséges hogy a közjóért van. Ha meg nem a közjóért van, nincs helye.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • nemlehet

    őstag

    válasz tuki2200 #62 üzenetére

    Ha nem érted mi a probléma a dologgal akkor kérlek nézd meg ezt a videót, szépen elmondják benne rengeteg példát hozva a copyright claim abuse-ra YT-n:

    Tudom, tudom, te leszarod a jútúbereket, de talán a trendet le tudod szűrni. Már így is komoly szakma, sőt mondhatni iparág 1-5 mp-es részletekért vagy egyetlen mondatért copyright claimelni mások munkáját a neten. Nos ez eddig a felhasználókat súlyototta. Ha innentől automatikusan az oldal a felelős akkor szerinted nem fog lelkesen ugrani a sok ügyvéd hiéna egy olyan cégre akit érdemes perelni mert a világ összes pénze nála van?

    Szerinted erre egy cég mit fog lépni? Szerinted ez bárkinek is jó lesz?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák