Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zazenke

    őstag

    válasz Szilágyi84 #5299 üzenetére

    azt tartottam szem előtt hogy mindkét pofa távolságot külön lehessen állítani. ezt tudtommal csak az avid bb7 tudja. tulajdonképpen a mostani is elmenne ha helyén tartaná megfelelően a pofákat és nem az hogy menet közben hol hozzá ér hol nem. A mostani tektronál( md-m280) csak az egyik oldal állítható és az is elég nagy lépésekben. Ezért szórakozni kell a beállítással ami nem is olyan egyszerű mert a tárcsákban alapból nyolcas van . De az is lehet hogy a kerékagyban van nyolcas. A profibbak egyébként egy franciakulcsal addig hajlítgatják a tárcsát még ki nem szedik a nyolcast belőle. Hát én ezt nem mertem megtenni ezért nagyobb rést állítottam be a bowden lazábbra engedésével. De mint mondtam itt ez sem elég mert nincs egy betonszilárd alapállapota a betét helyzetének és beleciripel. Ha fékezel egyet akkor helyre áll majd újra rámászik a tárcsára kis idő múlva. Külföldről lehetne még rendelni egy még profibb féket ahol mindkét fékbetét külön mozgást végez mint a normális hidraulikus fékeknél. Ha megfigyeled ez a tektronál vagy az avidnál nem így van . Épp ezért kellene a belső állítható betétet amennyire csak lehet közel vinni a tárcsához azért mert így fékezés közben nem hajlik nagyot a tárcsa ami az miatt van hogy csak a külső betét mozog és ráhajlítja a belső fékbetétre.. Egyenlőre még várok mert hátha jól összekopik a rendszer de ha nem fog akkor a kötelező kéthónapos szervíz után lecserélem.. Tegnap próba szerencse rendeltem egy extra széles kínai nyerget is hátha bejön a dolog. [link]

Új hozzászólás Aktív témák